سفیر ایران در بریتانیا از شبکه بی بی سی فارسی ، ایران اینترنشنال و شبکه من و تو شکایت کرد

رادیو فردا :حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در بریتانیا، از شکایت حکومت ایران از شبکه‌های تلویزیونی «BBC فارسی، ایران اینترنشنال و من‌و‌تو» خبر داد.
 
این سه شبکه فارسی‌زبان در طول هفته گذشته همچون دیگر رسانه‌های خبری فارسی و غیرفارسی اعتراض‌های مردم ایران را پوشش دادند.
 
آقای بعیدی‌نژاد در توییتی که روز جمعه، اول آذر، منتشر کرده، این شبکه‌های تلویزیونی را به «تحریف مغرضانه» و «دعوت به خشونت گسترده علیه نهادهای مدنی» متهم کرده است. اما او در پیام خود از «دعوت به خشونت» توسط این رسانه‌ها نمونه‌ای ارائه نکرده است.
 
به گفته سفیر ایران در بریتانیا، شکایت رسمی ایران به آفکام،‌ نهاد ناظر بر عملکرد رسانه‌ها در بریتانیا، ارسال شده است.
 
ادعای شکایت آقای بعیدی‌نژاد از بی‌بی‌سی فارسی در حالی مطرح می‌شود که، بر اساس آن چه در وب‌سایت آفکام آمده،‌ این نهاد اصولا به مسائل مربوط به سرویس جهانی بی‌بی‌سی ورود نمی‌کند.
 
آقای بعیدی‌نژاد مهرماه سال گذشته نیز خبر داد که جمهوری اسلامی از تلویزیون فارسی‌زبان «ایران اینترنشنال» به «آفکام» شکایت کرده است.
 
او علت شکایت ایران را مصاحبه این شبکه با سخنگوی گروهی موسوم به «جنبش عربی آزادی‌بخش الاحواز» عنوان کرده بود که به گفته وی، یک «گروه تروریستی» است.
 
با این حال، فروردین امسال آفکام شکایت سفارت ایران در این کشور از شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال را وارد ندانست و اعلام کرد که این شبکه از قوانین رسانه‌ها در بریتانیا تخطی نکرده است.
+6
رأی دهید
-37

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  اسمشون هم مثل قیافه هاشون مسخرست. بعیدی نژاد, تخت روانی, عرقچین, زمخت. حتما شما هم همینطور فاطی قاطی, تهوع, باور حقیر, جناب مزدور . مش بعید برو سوراختو پیدا کن جانی. دیگه دیره.
  1
  21
  جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
  ۴۵
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  تو هالو تو قلب بلاد فخیمه زندگی میکنی و نمیدینی که دنیا زمان امام جعفر صادق نیست بلکه قرن ۲۱ است و متل ممل اخوند زده ایران نیست که اگر خبر نگار قبل از شروع اخبار یک معجزه از خامنه ای را درست نکنه و تحویل ملت نده و به معجزه های خامنه ای اضافه نکنه روز بعد به اسم عوامل فتنه مجبورش میکنند که بگه هر شب با ناتانیاهو میدان شوش و تروقوزاباد ملاقات میکرد و کلاس تقویتی توطئه برای سقوط نظام براش میگذاشتند.
  1
  13
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
  ۵۸
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  شما سفیر یک گشوری هستی. خودش با مردم خودش دارد. مخفی جان هموطن خودش میگیرد. و از قدرتش در بستن رسانها استفاده. میکند. ای الاغ بی شاخ دم مگر رسانهای بیرون ایران. یا قوانیین گشورهای ازاد. به تو چلقوز اهمیت میدهد. شما یا خرید یا اینکه خودت را به خریت میزنی. نمی دانم چقدر درس خواندی. تا سفیر جعل جول باشی . به فردایت فکر کن .که پالان الاغ پشتت نکنن تا باربر ملتم شوی. الاغ
  1
  7
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۱
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  کناره گیری احمدی نژاد ؛ فاجعه ای برای کاریکاتوریست ها و جوک سازان بود . اما ظاهرا کمبود او را این دلقک شیر ه ای یعنی بعیدی نژاد پر کرده
  0
  4
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۱
  ۵۵
  ادوینو - گوالف، کانادا
  سفیر ایران در انگلیس ،اصلا چرا این قاتلین سفارت دارن در انگلیس همه سفارتها در اروپا محل تیمهایه ترور هستند همه باید بسته شن و بفرستندشان کشورشان تا همه آنها یکجا جمع شن تا بزودی حلقاویز شن
  0
  0
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.