پومپئو: رهبران ایران به اینترنت دسترسی دارند ولی مردم را محروم کرده‌اند

 مایک پومپئو می‌گوید «هیچ دولت یا شرکتی نباید به رژیم ایران در رسیدن به توانایی سانسور و نقض حقوق بشر کمک کند». رادیو فردا :وزیر خارجه آمریکا روز جمعه اول آذر با انتشار بیانیه‌ای قطع دسترسی مردم ایران به اینترنت را محکوم کرد و گفت که دولت ایالات متحده در کنار ایرانیان می‌ایستد.
 
مایک پومپئو اظهار داشت: «‌در حالی که رهبران ایران و حلقه نزدیکان‌شان به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دسترسی دارند، مردم ایران را از این ابزار اساسی اظهارنظر و ارتباطات محروم می‌کنند.
 
مقامات ایران با اوج‌گیری اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در کشور دسترسی مردم به اینترنت را از عصر ۲۵ آبان قطع کردند، امری که با مصوبه شورای امنیت کشور انجام گرفت. اما از سویی برخی سیاستمداران و مقامات ایرانی با دسترسی به اینترنت در شبکه‌های اجتماعی مطالبی را منتشر کرده‌اند از جمله معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری.
 
قطع اینترنت از یک سو به زیان‌های هنگفت اقتصادی در ایران منجر شده به طوری که برخی گزارش‌ها میزان خسارت ناشی از آن ظرف شش روز گذشته را بیش از ۳۶۷ میلیون دلار برآورد کرده‌اند. اما از سوی دیگر وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که این موضوع به «مافیای دینی فاسد و ریاکار ایران کمک می‌کند تا مردم را سرکوب کنند».
 
آقای پومپئو هشدار داد که «هیچ دولت یا شرکتی نباید به رژیم ایران در رسیدن به توانایی سانسور و نقض حقوق بشر کمک کند».
 
به گفته او، ایالات متحده همیشه حامی دسترسی به اطلاعات، آزادی بیان و تجمعات صلح‌آمیز است و تلاش خواهد کرد کسانی که این آزادی‌ها را محدود می‌کنند، پاسخگو کند.
 
بیانیه وزیر خارجه آمریکا در ادامه به تصمیم واشینگتن برای تحریم محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران، اشاره می‌کند که دلیل آن قطع دسترسی مردم کشور به اینترنت بوده است.
 
آقای پومپئو سپس افزود، مادامی که رژیم جمهوری اسلامی ناقضان حقوق مردم ایران را حمایت می‌کند و می‌خواهد بر اعمال وحشتناک آنها سرپوش بگذارد و از خاطره‌ها ببرد، آمریکا ‌این ناقضان حقوق بشر را افشا خواهد کرد تا اعمال شرم‌آور آنها در تاریخ ثبت شود.
 
وزیر خارجه ایالات متحده در نهایت تاکید کرد در حالی که «یک دولت سرکوبگر صدای مردم ایران را خفه و معترضان را بازداشت می‌کند یا می‌کشد»، «دولت آمریکا کنار ایرانیان می‌ماند».
 
حکومت جمهوری اسلامی از ۳۰ آبان میزان دسترسی مردم به اینترنت را اندکی افزایش داد و از پنج درصد به ۱۵ درصد رساند. این میزان جمعه شب تا ۲۰ درصد افزایش یافت.
+33
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  دمت گرم باید حال این آخوندهای مزدورو ایران فروش را بدجوری گرفت. نمیگم وطن فروش چون ایران وطنشون نیست. باید خودشون, عبا و عمامه, نعلین و افتابشونو پرت کرد تو کشورهایی که دلشون بحالشون میسوزه و ثروت ایرانیها را صرفشون میکنند.البته اگر مردم آنجا زنده بگذارنشون هاها.
  2
  22
  جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  شما که راستگو هستید چرا نمیرید حساب کاربریشون رو ببندید؟
  0
  1
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.