دو گنج‌یاب بریتانیایی به دزدیدن سکه‌های طلای هزار ساله متهم شدند

یورونیوز :دو گنج‌یاب آماتور بریتانیایی که بیش از ۳۰۰ سکه طلای عتیقه را به همراه مقداری جواهرات کشف کرده بودند به اتهام پنهان کردن آنها روز پنج‌شنبه در دادگاهی محکوم شدند.
 
جرج پاول ۳۸ ساله و لیتون دیویس ۵۱ ساله که این مجموعه عتیقه را در «لئومینستر» واقع در مرکز انگلستان کشف کرده بودند آن را متعلق به دوره پادشاهی آلفرد کبیر و دارای ارزش تاریخی بسیار بر شمردند.
 
قانون بریتانیا می‌گوید هرکس عتیقه‌ای کشف کند که حاوی فلزاتی با عمر بیش از ۳۰۰ سال باشد باید آن را به صاحب زمین و مقامات محلی اطلاع بدهد. اما این دو مرد گنجینه را برای خود نگه داشته و مقداری از آن را به کمک دو عتیقه‌فروش خبره آب کرده‌اند. پلیس همچنان به دنبال سکه‌های فروخته شده در بازار است.
مجموعه‌ای از سکه‌های قدیمی بریتانیاییلسلی میلنر،‌ کارشناس بریتانیایی می‌گوید: «سکه‌هایی که این دو نفر پیدا کرده‌اند بیش از ۱۱۰۰ سال قدمت و ارزش تاریخی بسیار زیادی دارند.» وی همچنین افزود گنجینه کشف شده به دست این دو نفر دست‌کم ارزشی حدود ۲.۹ میلیون پوند دارد.
 
این دو تن به همراه دو عتیقه‌فروش به جرم دزدی و همدستی برای مخفی کردن جرم محکوم شده‌اند و مجازات آنها روز جمعه از سوی دادگاه تعیین خواهد شد.
+9
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.