ویتامین C از آنفلوآنزا پیشگیری نمی‌کند!

اعتقاد بر این‌که ویتامین C می‌تواند از آنفلوآنزا پیشگیری کند، برای چندین دهه، یک افسانه بوده است.
 
به گزارش نشریه اینسایدر ‌(Insider)، بسیاری از افراد برای پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلوآنزای قریب‌الوقوع، انواع داروهای بدون نسخه، گیاهان دارویی و پودرهای ویتامین C را استفاده می‌کنند. اما به گفته متخصصان آمریکایی، این ویتامین تنها طول دوره بیماری‌های فصلی را کاهش می‌دهد و نقشی در جلوگیری از بروز آنها ندارد.
 
متخصصان تاکید می‌کنند که اگر سالم هستید، احساس خوبی دارید و فقط می‌خواهید از بیماری‌های فصلی جلوگیری کنید، ویتامین C کار زیادی نمی‌تواند برای شما انجام دهد. اما اگر بیمار هستید، داستان کمی متفاوت خواهد بود. بدن شما به عنوان یک بزرگسال روزانه به ۷۵ تا ۹۰ میلی گرم ویتامین C  نیاز دارد اما اگر می‌خواهید طول دوره سرماخوردگی و آنفلوآنزا و شدت آن را کاهش دهید، روزانه ۲۰۰ میلی‌گرم از این ویتامین را مصرف کنید.
 
یک عدد پاپایای کوچک تقریبا ۹۶ میلی‌گرم از این ویتامین را در خود جای داده است و یک فنجان فلفل دلمه‌ای قرمز ۱۱۷ میلی‌گرم ویتامین C دارد.
 
عوارض جانبی مصرف بیش از حد این ویتامین را نادیده نگیرید. مصرف بیش از ۲۰۰۰ میلی‌گرم از این ویتامین در روز، خطر مشکلات گوارشی مانند تهوع و شکم درد را افزایش می‌دهد. همچنین خطر تشکیل سنگ کلیه در اثر مصرف بیش از حد این ویتامین بالا می‌رود.
+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.