کدام نوشیدنی‌ها به بهبود خواب شبانه کمک می‌کنند؟

کارشناسان توصیه می‌کنند که بزرگسالان میان سنین ۱۸ تا ۶۰ سال باید حداقل ۷ ساعت خواب شبانه داشته باشند.
 
به گزارش Healthline، این نکته ثابت شده که کاهش زمان خواب شبانه خطر ابتلا به افسردگی، دیابت، بیماری‌های قلبی و حتی مرگ زودرس را افزایش می‌دهد. اگرچه برای بسیاری از افراد بسیار سخت است که هفت ساعت خواب شبانه داشته باشند، با این حال مصرف برخی نوشیدنی‌ها، کیفیت خواب شبانه را افزایش می‌دهد:
 
چای بابونه یکی از این نوشیدنی‌ها است. مصرف ۴۰۰ میلی‌گرم از این نوع چای به مدت ۲۸ روز متوالی، کیفیت خواب را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشد. بابونه به رفع علائم اضطراب نیز کمک می‌کند. چای نعناع نیز نوشیدنی قدرتمندی برای مبارزه با بی‌خوابی است. مصرف این نوشیدنی منجر به کاهش مشکلات گوارشی مانند سوء هاضمه می‌شود و خواب شبانه را راحت‌تر می‌کند.
 
یک ساعت قبل از خواب شیر گرم را امتحان کنید. تریپتوفان موجود در شیر گرم به طور طبیعی سطح سروتونین را که هورمون مرتبط با احساس شادی است، افزایش می‌دهد. سروتونین باعث افزایش تولید هورمون تنظیم‌کننده خواب یعنی ملاتونین نیز می‌شود.
 
شیر بادام گزینه دیگر است. این نوشیدنی نیز سرشار از منیزیم، ملاتونین و تریپتوفان است. در سال‌های اخیر از منیزیم برای درمان بی‌خوابی بخصوص در افراد مسن، استفاده شده است.
 
اسموتی موز و بادام را فراموش نکنید. موز علاوه بر تریپتوفان و منیزیم، پتاسیم زیادی دارد. پتاسیم و منیزیم ماهیچه‌ها را شل کرده و به کاهش علائم بی‌خوابی کمک می‌کند.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.