ادعای پیروزی رهبران جمهوری اسلامی با وجود افزایش شدید تعداد کشته شدگان

 رئیس‌جمهوری ایران (چپ) معترضان را «آشوب‌طلبان شرور» معرفی کرده که به گفته وی «شمارشان اندک بود». رادیو فردا :با کاهش موج اعتراضات در ایران که جهش قیمت بنزین جرقه آن را زد، رهبران جمهوری اسلامی ادعا کردند که «نقشه دشمنان» را خنثی کرده و در برابر آنها به پیروزی رسیده‌اند.
 
حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، روز چهارشنبه ۲۹ آبان در نشست هیات دولت گفت که «مردم ایران از یک آزمون تاریخی دیگر سربلند بیرون آمدند و نشان دادند علی‌رغم... مشکلات اقتصادی... هرگز نخواهند گذاشت آب به آسیاب دشمن ریخته شود».
 
وی می‌گوید «آشوب‌طلبان شروری» که در روزهای اخیر خیابان‌ها را به تصرف خود درآورده بودند شمارشان «اندک» بود و همان افراد «با سلاح گرم و سرد به مردم حمله کرده و به مغازه‌ها، خانه‌ها، داروخانه، مراکز پزشکی و اماکنی که خدمات‌رسان به مردم بودند، خسارت وارد کردند».
 
 
آقای روحانی همچنین گفت که اعتراضات بخشی از «نقشه» دشمنان خارجی تهران از جمله عربستان سعودی، اسرائیل و ایالات متحده بوده است.
 
یک روز قبل از این اظهارات علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، گفته بود که «دشمن را عقب راندیم» و این «اعتراضات، مردمی نبود بلکه امنیتی بود».
 
اعتراضات در ایران روز ۲۴ آبان و پس از آن آغاز شد که دولت حسن روحانی اعلام کرد یارانه بنزین را کاهش داده و قیمت بنزین آزاد را سه برابر کرده است.
 
ایران تحت تحریم‌های شدید ایالات متحده قرار دارد که اقتصاد کشور را تحلیل برده است. در این میان واکنش نیروهای امنیتی به معترضان با خشونت شدیدی همراه بود به طوری که بررسی‌های رادیو فردا نشان می‌دهد دست‌کم ۱۳۸ نفر در جریان اعتراضات کشته شده‌اند، اگرچه مقامات ایران می‌گویند شماری از جان باختگان، نیروهای امنیتی بوده‌اند.
 
گروه‌های حقوق بشری از جمله دیده‌بان حقوق بشر، و سازمان ملل متحد به انضمام کشورهای ایالات متحده، آلمان و فرانسه، استفاده از قوه قهریه برابر معترضان در ایران را محکوم کرده‌اند.
 
مقامات ایران با گسترش اعتراضات، دسترسی مردم به اینترنت را قطع کردند که این امر موج انتقادات جهانی را به دنبال داشته است.
+6
رأی دهید
-81

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  واقعا پاتی را به حد اعلی رسوندید، مردک اجنبی تو هستی که تابعیت ایرلندی داری و بر ایرانی حکومت میکنی
  4
  84
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  اره معلومه که پیروز شدند از ترسشون اینترنت را قطع کردند بد جوری ترسیدند و شلوارهایشان را زرد و قهوه ای کردند .این چه پیروزی ست که از وحشت اینترنت تا قطع میکنند خخخخ .به گور فاضلابی خمینی لعنت و رسوووووووولشان که بیمار روانی و عاشق خون و خونریزی بوده سرتاپای امامانشون فقط تشنه خون و جنایت بوده اند و همگی زنباره و بچه باز و بیمار جنسی و روانی
  10
  83
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  همین‌جا هم چند تا از سناریاشون رو خنثی کردیم. تا ظهور آقا امام زمان عج، ولایت همچنان پا بر جاست.
  103
  13
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  vg2000 - اسلو، نروژ

  مرگ بر جمهوری داعشی زنده باد ایران
  11
  69
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۵
  samson - استکهلم ، سوئد

  خطرناک ترین حیوان جهان آخونده لطفأ هر جا آن را دیدید فورأ بکشیدش.
  6
  69
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. زرشک .چه جوری خنثی کردی خودتو مالیدی به میله ها و خنثی شد شهوت اسلامی ات در ضمن اون عج کج و کوله و خیالی تون اگر میتونست خودشو از ته چاه فاضلاب قم نجات میداد ظهور پیشکش . آن چاه و گور خمینی با فاضلاب پر خواهد شد
  10
  56
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. راستی از به درک واصل شدن تروریستهای سپاهی توسط اسرائیل خیلی خوشحال شدیم تا باشه از این خبرها
  8
  59
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. آمار به درک واصل شده هاتون در سوریه داره بیشتر میشه وقتی خون بیگناهان را میریزید اینجوری به فنا و به جهنم میفرستنتون
  4
  51
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ordak - بن، آلمان

  این همون حسن اخوند کثیفی بود که ملت برای پیروزش قر میدادند و ۲۳ میلیون رای بارش کردند اخرش هم مثل خاتمی کثیف بلانصبت سگ که خوپک زرد از کار در امد بعد از ۸ سال دزدی حالا که اخرهای کلاره دوباره افتاد زیر پاسی مقام عظما. واقعا پیرووان مسلک کثیف شیعی هستید مسلک دروغ پرستان سقط پرستان و دلار پرستان که جز زیر سذکم هیچ پیامی نداشته و نداره!
  0
  36
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  آخوند کشون هم راه افتاده لاشه ی یک راس آخوند لاشه خور در ساختمان نیمه کاره پیدا شد خوب دست عزیزانی که این بیشرف را به هلاکت رساندند درد نکنه این بیشرف اسمش سیدعلی حسینی‌زاده معروف به سیدعلی صفدر نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و شاغل اداره ارشاد در یک ساختمان نیمه‌کاره در یاسوج یافت شد. دلاوران شیر زنان و شیرمردان ایرانی آفرین بر شما .قبل توجه باور و زالو و بقیه ساندیس خوران نوبت شما هم میرسه
  0
  31
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Alphabet - پترس، یونان

  اخه آخوند زپرتی, وقاهت هم حدی داره روباه بنفش بی ننه بابا. تو چشم ملت زل میزنی و اراجیف میگی وقیح. حداقل از مموتی شرم کن.
  0
  21
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  شما پیروز شدید اره درسته اگر یکی از اینها که بناحق گشتید. فرزند شما بود باز هم همین را میگفتی. مگر شما شغل ادمگشی دارید. یا زورگو هستید. مگر همین مردم که دارید میگشید. به رای اینها به این مقام نرسیدید. مردم شما را انتخاب کردن تا انها را بگشید. یا اینکه گشور درست کنید.
  0
  2
  جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.