مایک پنس: مردم آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده‌اند

صدای آمریکا :معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در توئیتی درباره اعتراضات مردم در ایران نوشت که مردم آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده‌اند‌.
 
مایک پنس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده، روز پنجشنبه ۳۰ آبان ماه در یک توئیت نوشت: «در حالی که ایرانی‌ها برای اعتراض در خیابان‌ها حضور دارند، آیت‌الله‌ها در تهران به استفاده از خشونت و حبس برای سرکوب مردم خود ادامه می‌دهند.»
 
آقای پنس در ادامه افزود که «پیام ایالات متحده واضح است: مردم آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده‌اند‌.» همچنین وزارت خارجه آمریکا بامداد پنجشنبه به وقت ایران در توئیتی، با انتشار تصاویر ویدئویی از ناآرامی‌های ایران و حمایت از مردم معترض در داخل کشور نوشت، حقیقت نمایان می‌شود و جهان صدای شما را می‌شنود.
 
در این توئیت نوشته شده است که «رژیم در ایران اعتراض‌های گسترده را با بی‌رحمی پاسخ داده است. اینترنت بیش از چهار روز است که قطع شده است. اما مردم دلیر ایران در حال مقابله با سرکوب رژیم هستند.»
 
اعتراضات مردمی از روز جمعه ۲۴ آبان ماه و پس از انتشار ناگهانی خبر سه برابر شدن قیمت بنزین آزاد در شهرهای مختلف ایران آغاز شد. اما شعارهای معترضان خیلی زود متوجه مقامات ارشد جمهوری اسلامی شد.
 
روز سه شنبه عفو بین الملل اعلام کرد اطلاعاتی که جمع آوری کرده است نشان می‌دهد در اعتراضات اخیر ایران دست‌کم ۱۰۶ نفر توسط ماموران جمهوری اسلامی ایران کشته شده‌اند.
 
کاخ سفید عصر یکشنبه بیانیه‌ای در حمایت از مردم معترض در ایران منتشر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است، ایالات متحده استفاده از نیروی مرگبار و محدود کردن شدید ارتباطات علیه تظاهرکنندگان را محکوم می‌کند.
 
مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در نخستین واکنش به اعتراضات گسترده در ایران، روز شنبه ۲۵ آبان ، ضمن بازنشر توئیت یک سال و نیم قبل خود، خطاب به مردم ایران نوشت ایالات متحده در کنار شما است.
 
جمهوری اسلامی شنبه شب اینترنت را در شهرهای بزرگ قطع کرد و مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به این اقدام رژیم ایران گفت: «ما تلاش ها برای قطع اینترنت را محکوم می کنیم. بگذارید آنها [مردم] حرف‌شان را بزنند!»
 
آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند.
 
ایالات متحده همچنین بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.
+42
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  سرپا بده تورو خدا، بفرمایید بشینید
  40
  16
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  اتفاقا دماغ زاده و کجبانو هم کنار مردم ایران ایستاده اند، خسته شدن طفلکی ها . حالا همه با هم ، میایستیم میایستیم ما همه سرپا هستیم
  36
  20
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان
  چگونه؟ حرفهای قشنگ زدن دیگه کافیه. نشون بدید.
  16
  33
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  با ایستادن که نمیشه کاری کرد و تنها شعار است، حاجی اینترنت را بفرست ایران و بعدش بگو ما در کنار مردم ایستادیم
  16
  38
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. .... شدن شما قابل درکه. ولی نگران نباش، اگر از پنجه ات خون نچکیده باشه فقط زندان ابد در انتظارته.
  13
  26
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Piotr - ورشو، لهستان
  آقای مایک پنیس از اسمت خجالت بکش اینجا ایرانه لبنان و فرانسهع و عراق نیست
  18
  8
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان
  این آخوندها دارند با بدبختی و فلاکت حکومت میکنند فعلاً کار به جایی نکشیده که توی دست مردم ...
  6
  6
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  سما اگر خفه خون بگیرید و چیزی نگید میگن لالید؟ شما در کنار کردها هم بودید.
  3
  9
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Piotr - ورشو، لهستان::]. آره اینجا ایرانه کشور دزدا و دروغگو ها و زورگو ها و تنبلها و مفتخورها ...یه جوری نوشتی انگار ایران داره به دنیا اف35 صادر میکنه زیر دریایی اتمی میسازه اقتصاد دنیا تو دستشه ...تو چرا برنمیگردی توی بازار بار بری کنی ؟
  29
  11
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  ukjohnuk - لندن، انگلستان
  خفه شو بابام شمام یه ذره ابرو براتون نمونده .ملت ایران خودشون میدونن چیکار کنن .
  7
  7
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  یه شب مهتاب - استکهلم ، سوئد
  بله ، مردم آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده‌اند و دولت آمریکا در کنار دولت ایران. آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است.
  5
  5
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Piotr - ورشو، لهستان
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. حرف بیبخود نزن تو اگهع از ایران باشی من اسممو عوض میکنم تازه دوساعت پیش نت ایران تازه اول استان هرمرزگان بعدگیلان وتهران بعد دوسه جای دیگه بازشده تو چتوری دیروزو پریروز کامنت گذاشتی ؟ میخای کسیو محکوم کنی اول نگاه کن خودت ببین اونقدی که میگی هستی یانه بعدم من از اینجا بزودیمیرم آمریکا کانادا خیالت راحت
  8
  4
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  سوسو- جان - سن دیگو، ایالات متحده امریکا
  چرا تا تو ایران یه سر و صدایی میشه اینا پشت مردم ایران هستن و میخوان حمایت کنند! شما اکه میخواهید از حقوق بشری حمایت کنید برید سوریه رو نجات بدین که ۸ سال ملت بیگناهشون داران هر روز کشته میشن! حقوق بشری انتخابیه که شما کجا میرین؟ .
  6
  4
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.