معمای اسیدپاشی مرگبار در مهرگان!

معمای پیچیده اسیدپاشی مرگبار در حالی روی میز قاضی شعبه 405 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گشوده شد که آخرین جملات مرد قربانی اسیدپاشی نیز در هاله ای از ابهام باقی ماند!

به گزارش اختصاصی خراسان، شب هشتم شهریور، ناگهان فریادهای دلخراش راننده مسافرکش، اهالی شهرک مهرگان مشهد را از خانه ها بیرون کشید.

مرد 45 ساله که از سوزش های محلول اسیدی به خود می پیچید، با جیغ های دردناک، رهگذران کوچه خلوت را نیز در جا میخکوب می کرد. تعدادی از اهالی محل با دیدن این صحنه وحشتناک درحالی به یاری او شتافتند که مرد راننده، درِ منازل تازه ساز محله را می کوبید و با التماس از آن ها کمک می خواست. در  این هنگام تعدادی از شهروندان که نگران وضعیت مصدوم بودند و نمی دانستند چه اتفاقی رخ داده است با پاشیدن آب به سروصورت مرد مسافرکش تلاش می کردند تا سوزش های شدید سروصورت این مرد را کاهش دهند. یکی از شهروندان شیلنگ آب را به سوی مرد گرفت تا او را از این درد جانگداز رها کند ولی اسید کار خودش را کرده بود و مرد با فریادهای وحشتناک همچنان خود را به این سو و آن سو می انداخت تا این که با تماس اهالی محل، نیروهای امدادی از راه رسیدند و مصدوم این حادثه تاسف بار را به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد انتقال دادند. کادر درمانی بیمارستان بلافاصله وارد عمل شدند و او را به بخش مراقبت های ویژه منتقل کردند و بدین ترتیب اقدامات اولیه درمانی برای نجات این مرد مسافرکش آغاز شد.

گزارش اختصاصی خراسان حاکی است، از سوی دیگر نیز با تماس اهالی شهرک مهرگان، نیروهای انتظامی تحقیقات خود را با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی سید جواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) برای بررسی دقیق این ماجرای تلخ آغاز کردند. نتیجه تحقیقات مقدماتی حاکی از آن بود که دو مرد ناشناس، راننده مسافرکش را به شهرک مهرگان کشانده و با پاشیدن محلول اسید روی او، از محل گریخته اند

کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی در اولین شاخه های عملیاتی، سراغ مصدوم بستری در بیمارستان رفتند تا سرنخ هایی از این اسیدپاشی هولناک را به دست آورند. مرد 45 ساله که با اقدامات درمانی،کمی از دردهایش کاسته شده بود در حالی که به زحمت سخن می گفت به تشریح چگونگی وقوع این ماجرا پرداخت و به کارآگاهان گفت: شب بود که من وضو گرفته بودم و برای نماز آماده می شدم در همین لحظه زنگ منزلم به صدا درآمد. وقتی درِ حیاط را گشودم مقابلم جوانی حدود 25 ساله را  دیدم که تقاضای سرویس دربستی می کرد!

مصدوم این حادثه ادامه داد: من در شهرک محمدآباد مشهد سکونت دارم و با مسافرکشی در آژانس تلفنی روزگارم را می گذرانم! به همین دلیل هم وقتی آن جوان ناشناس تقاضای سرویس دربستی کرد به او مشکوک نشدم و احتمال دادم که مرا می شناسد!

آن مسافر جوان از من خواست تا او را به شهرک مهرگان برسانم! من هم فرصت خواستم تا نمازم را بخوانم و بعد او را به مقصدش برسانم! چند دقیقه بعد مسافر در صندلی عقب نشست و من هم به طرف شهرک حرکت کردم. او در بین راه مدام تلفنی با مرد دیگری صحبت می کرد و من هم اهمیتی نمی دادم تا این که به منطقه مسکونی مسکن مهر شهرک مهرگان رسیدیم. در همان نزدیکی خودروی  وانت مزدایی پارک بود که مرد جوانی نیز داخلش نشسته بود. در این لحظه مسافر جوان از من خواست در نزدیکی همان خودروی وانت و مقابل یک منزل مسکونی توقف کنم اما هنگامی که پدال ترمز را فشردم ناگهان در تاریکی شب تیغه چاقویی را به کتفم فرود آورد. نمی دانستم چه اتفاقی افتاده است فقط از شدت درد فریاد زدم اما آن مسافر ناشناس بی رحم همچنان تیغه چاقو را بر پیکرم فشار می داد و نمی توانستم حرکت کنم. در همین لحظه دیدم مرد جوانی از خودروی وانت پیاده شد و در حالی که ظرف چهار لیتری در دست داشت به سمت من آمد. شیشه طرف راننده را به خاطر گرمای هوا پایین کشیده بودم که ناگهان آن مرد وانت سوار محلول اسید را به سر و صورتم پاشید و به طرف خودرواش دوید! من از شدت سوزش دیوانه وار بالا و پایین می پریدم که مسافر جوان هم چاقوی خون آلودش را برداشت و هر دو نفر سوار بر وانت از محل گریختند! من که از شدت درد و سوزش جیغ می کشیدم، در منازل را می کوبیدم تا کسی به فریادم برسد اما هیچ شناختی از دو جوان اسیدپاش ندارم و آن ها را برای اولین بار می‌دیدم! تاکنون هم با کسی خصومت نداشتم و نمی دانم چه کسانی و با چه انگیزه ای این کار وحشتناک را انجام دادند.
 
بنابر گزارش خراسان، در حالی که بررسی‌های کارآگاهان درباره این ماجرای هولناک ادامه داشت حدود 14 روز بعد، کارکنان بیمارستان از مرگ مصدوم اسیدپاشی خبر دادند و این گونه پرونده اسیدپاشی رنگ جنایی به خود گرفت. به همین دلیل و با توجه به اهمیت موضوع، این پرونده جنایی  توسط قاضی دکتر «حسن زرقانی» مورد رسیدگی قضایی قرار گرفت.
در حالی که معمای پیچیده این پرونده جنایی و اظهارات مبهم مرد مسافرکش درباره مسافر جوان، روند تحقیقات را دچار مشکل کرده است اما تحقیقات کارآگاهان همچنان ادامه دارد.
+12
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.