انجمن پزشکی آمریکا خواستار ممنوعیت فوری هرگونه سیگار الکترونیکی شد

انجمن پزشکی آمریکا روز سه شنبه ۲۸ آبان در یک جلسه سیاست‌‌گذاری در شهر سن‌دیگو، به هدف لابی‌گری برای قوانین و مقررات ایالتی و فدرال برای ممنوع کردن سیگارهای الکترونیکی در کشور حضور داشت.
 
به گزارش آسوشیتدپرس، انجمن پزشکی آمریکا به یک جهش ناگهانی در تعداد مصرف کنندگان نوجوان سیگارهای الکترونیکی اشاره کرد. این سیگارها حاوی نیکوتین هستند.
 
دکتر پتریس هریس، رئیس انجمن پزشکی آمریکا، در بیانیه ای گفت: «خیلی ساده است، ما باید محصولات نیکوتینی را از دست نوجوانان دور نگاه داریم.»
 
دکتر هریس گفت شواهد خیلی کمی در مورد عوارض کوتاه مدت و طولانی مدت در مصرف سیگارهای الکترونیکی وجود دارد.
 
شیوع ناگهانی بیماری‌های ریوی مرتبط به مصرف سیگارهای الکترونیکی که چندین تلفات داشت موجب نگرانی کارشناسان بهداشت شده است. تا کنون حدود ۲,۱۰۰ نفر در اثر مصرف سیگارهای الکترونیکی به شدت بیمار شدند و ۴۲ نفر جان دادند.
 
البته صنعت سیگار الکترونیکی متقابلاً با مخالفان مبارزه می کند.
 
گرگوری کانلی، رئیس انجمن سیگارهای الکترونیکی آمریکا، یک گروه مدافع سیگارهای الکترونیکی، گفت که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آشکاراً به این مسئله اشاره کرد که این موارد «شامل سیگارهای الکترونیکی برای مصرف نیکوتین که [به طور قانونی] از فروشگاه خریداری می شود، نیست. بلکه ماری‌جوآنای مایع که به طور قاچاقی تهیه می شود آلوده است.»
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.