خامنه ای خود مسئولیت تمام هزینه های تصمیم گران کردن بنزین را پذیرفته

 علی سعیدی رادیو فردا :یک روز پس از اظهار نظر رهبر جمهوری اسلامی که اعتراضات روزهای اخیر در ایران را غیرمردمی و «کار امنیتی» توصیف کرد، علی سعیدی، رئیس عقیدتی سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا، در یک سخنرانی خبر داد که آیت‌الله خامنه‌ای خود مسئولیت «تمام هزینه‌های» تصمیم به گران کردن بنزین را پذیرفته است.
 
آقای سعیدی در گفته‌های خود که خبرگزاری ایسنا روز چهارشنبه، ۲۹ آبان‌ماه، منتشر کرد از این اعتراضات اخیر با عنوان «فتنه ۲۵ آبان» یاد کرده است.
 
افزایش ناگهانی بهای بنزین در ایران نیمه‌شب پنج‌شنبه گذشته اتفاق افتاد و ساعاتی بعد یعنی از جمعه عصر به اعتراضاتی دامن زد که بسیاری آن را چه از نظر گستردگی اعتراض و چه از نظر سرکوب خشن کم‌سابقه توصیف کرده‌اند.
 
از زمان آغاز این ناآرامی‌ها در کشور رهبر جمهوری اسلامی دست‌کم دو بار سخنرانی و اظهار نظر کرده است: او هر بار معترضان را «اشرار» و دشمن خطاب کرده و بار اول اعلام کرد که به‌رغم نداشتن تخصص در این زمینه از تصمیم سران قوا برای افزایش بهای بنزین حمایت می‌کند.
 
حال علی سعیدی نیز خبر داده است که آیت‌الله علی خامنه‌ای «تمام هزینه‌های» این تصمیم‌گیری را پذیرفته است.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای سعیدی در عین حال به نکته‌ای اشاره کرده است که می‌تواند نشان از غافلگیر شدن حکومت داشته باشد.
 
رئیس عقیدتی سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا ضمن اشاره به این که «باید ماهیت، عوامل و دست‌اندکاران فتنه ۲۵ آبان نیز افشا شود» می‌گوید که بر اساس تحلیل حکومت، انتظار مقامات بر این بوده است که اعتراض گسترده‌ای در کشور به راه نیفتد.
 
او گفت: «در مورد سال ۹۸ تحلیل این بود که با توجه به مجموعه تدابیر و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب شرایط متفاوت پیش رفته است، اما متاسفانه برخی از بی‌تدبیری‌ها و عدم پیش‌بینی‌های لازم فتنه دیگری را رقم زد که ابعاد و گستردگی آن هنوز خیلی روشن نیست.»
 
به گفته این مقام امنیتی، آیت‌الله خامنه‌ای «در جریان این اعتراضات «تمام هزینه‌های تصمیم اخیر را بر عهده گرفتند که اگر این اتفاق نمی‌افتاد معلوم نبود چه اتفاقی بیفتد».
 
علی سعیدی در ادامه با اشاره به انتخابات مجلس که قرار است چهار ماه دیگر برگزار شود از «دشمنی» سخن گفته است که قرار است با توسل به انتخابات حکومت جمهوری اسلامی را سرنگون کند.
 
او گفت: «دشمن به دنبال براندازی با استفاده از دموکراسی از پنجره انتخابات است.»
 
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار است دوم اسفند سال جاری در ایران برگزار شود و در روزهای اخیر با بازگشایی ستاد این انتخابات در وزارت کشور، موضوع انتخابات در فضای سیاسی و رسانه‌ای ایران پررنگ‌ شده است.
 
پیشتر هم حسین طائب، ‌رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ایران، در مورد تلاش «عناصر» جریان «نفوذ» برای ورود به مجلس شورای اسلامی هشدار داده و جلوگیری از ورود «افراد ضدانقلاب و مفسد» به مجلس را «وظیفه» اعلام کرده بود.
 
علی سعیدی هم در ادامه گفته‌هایش در مورد «تهدیدات» موجود نشانی‌هایی داده که همگی به دولت حسن روحانی اشاره دارد و پیشتر در اظهار نظرهای مخالفان دولت بازتاب داشته است،‌ از جمله
 
«نگاه جریان غرب‌گرا به بیرون، تلاش در جهت ضرورت‌سازی تصنعی برای عقب‌نشینی، القای تهدید دشمن (دشمن‌هراسی)، جنجال در خصوص شورای نگهبان، نابه‌سامانی در تصمیمات کلان، تلاش در جهت دوقطبی‌سازی و روند تغییر محاسبات در دولتمردان».
+37
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  ملت هم هزینه به دار زدن شما را به عهده می‌‌گیرند. با این تفاوت. که شما ارزش ندارید. مانند به دار زدن سگ هار می‌‌باشد. ارزش شما فقط تا کنون ضرر بود. ولی‌ ضرر را از هر کجا که گیری.یک سودی دارد.
  1
  97
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  دژمن, دژمن, دژمن قد قد قدا. علی گدا غلط کرد با تو. دشمن ما ایرانیها وایران زمین شمایید که مثل بختک از خون این ملت تغذیه میکنید.
  1
  78
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  ملت باید به هوش و اگاه باشن. این نوع تظاهرات قطعا کار مردم نیست. هیچ ایرانی نمیاد شیشه ماشین بشکنه یا بانک اتیش بزنه. قطعا گروه هایی هستن اموزش دیدن و وارد شدن تا در پوشش تظاهرات اسیب بزنن و حتی گزارشهایی داریم بعضی از تظاهرات کننده ها به طرف مردم شلیک میکنن و بعدش به گردن نیروهای پلیس میندازن. تو هیچ کشوری با تظاهرات کنندگان مثل ایران مدارا نمیشه. تو فرانسه یکساله دارن تظاهرات میکنن اما دولت فرانسه هیچوقت خواسته های تظاهرات کننده ها رو قبول نکرده و نخواهد کرد. حتی تو فرانسه بر اساس گزارشهای سازمان حقوق بشری تا الانش بیشتر از 200 تا کشته شده ادم بیگناه.
  112
  4
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. کو گوش شنوا، اکثراً اینجا ذوب شده در غرب هستند. البته طبق فرمایش شما عده‌ای نفوذی اینجا هم داریم، از همین باند مری لچکو و جماعت عمریه. بقیه رو میشه باهاشون مدارا کرد. فقط باید نبضشون تو دستت باشه. یه چیزایی میپرونن، به دل نگیر. اینها هم جزئی از امپراطوری شیعیان آریایی هستند.
  58
  0
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  رکورد ٤ روزه جمع کردن اشرار فوق العاده بود . جا داره یه تشکر ویژه داشته باشیم از نیروهای یگان ویژه . دست مریزاد، خدا قوت
  65
  0
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  Great Void - فادوتس، لیختن اشتاین

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. جالبه تا دیروز واسه عراقیا به به چه چه می کردی و میگفتی ایرانیا فلان و بهمان. اخه مرد حسابی یه حرفی بزن با عقل جور در بیاد.گیریم فرض تو درست. این چه مملکتیه این همه به گفته رهبرت "اغتشاشگر خارجی" بتونن یه شبه مثل آب از زیر زمین قل بزنن بیان بیرون؟؟ به جز مردمی که جونشون به لبشون رسیده کی حاضره با این همه سرکوب باز بزنه بیرون؟شما خودت حاضری بری یه کشور خارجی سینتو سپر کنی واسه گلوله واسه یه چندرغاز؟؟ کجای دنیا تا حالا همچین کاری شده؟! واقعا تو خوابم انتظار همچین حرفایی رو از یک "ادم تحصیل کرده" نداشتم...
  0
  41
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  Great Void - فادوتس، لیختن اشتاین

  بعدشم شما "شلیک به سر" بسیجی رو با پلیس فرانسه مقایسه می کنی؟تا جایی که دنیا خبر داره 11 نفر(اکثرا توسط معترضین) اونم در طول یکسال(نه سه روز) کشته شدن!!!!
  0
  33
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  متاسفانه باز ملت قربانی شد، همانطور که همه شاهد بودند خامنه ای علنا گفت در مورد اسراییل خودش خمینی و ۷ جدش غلط خوردن و هرگز انها نگفتنف میخوان اسراییل را نابود کنند ، بلکجه گفتند نابودی کسانی مثل ناتانیاهو که اجازهه نمیدن مردم خودشون انتخابو کلنند، این چرند از چرند جنگ علی و خربزه سر خلافت هم مسخره تر بود ،همین هفته گذشته سر خر پاددار سلامی گفت اسراییل را محاصره کردیم و چیزی تا نابودی اسراییل نمانده، چند بار همین مردک چلاق اسراییل را غده سرطانی نامید که باید ریشه کن بشه، حالا که با خشم ملت ایران روبرو شد قصه عمو زنجیر باف را برای دنیا تعریف میکننه و میگه ما نبودیم که میگفتیم اسراییل باید نابود بشه یا همین چلاقعلی نبود که وعده نابودی اسراییل را در ۲۵ سال اینده داده بود ولی حالا مگه اون این نبود این حرفها را زد،این حرف خاندان پهلوی بود.اینها پیروان فرقه سقطپرستی شیعی هستند، مسلکی که بر پایه دروغ و تزویر و بیضه تین اخوند ساخته شده،اینها خدا و دین و مسلکشون یعنی دروغ و بند تنبان و زیر شکم.خامنه ای مدتهاست که سطل فاضلاب را سر کشیده فقط دنبال فرصت بود که اعلام کنه،که این فرصت الان بود!
  0
  30
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  شنبل برو تو منوی اصلی یه فندک خرید کن اون بنر آقا رو آتیش بزن، قبلش یه فلش پرتاب کن دوربینا کور بشن، بگو راجر دت!
  39
  0
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. رکورد توهم زدن جمع کردن تظاهرات هم فوق العاده است. جا داره تشکر کنیم از ساندیس مخلوط با صنعتی.
  0
  40
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. واقعا چند میگیرین اینا رو مینویسین؟
  0
  39
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  majiddk - کپنهاک، دانمارک

  فتنه شمایید نه معترضان. اینها همون بچه های کف خیابون و مستضعفینن که بخاطر ظلم و جاه طلبی شماها قدرت خریدشون به صفر رسیده و چیزی واسه از دست دادن ندارند.
  0
  20
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  samisan - توکیو، ژاپن

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. [::باور عمیق - قم، ایران::] مزخرف زمان شاه چه کسانی بانک و اتوبوس و سینماها را با مردمش اتیش میزد مردم بودن .. نون حرام خوارها کی سینما رکس ابادان را اتیش زد و چهارصد نفر بیشتر زنده زنده سوختن ... کار اخوندها بود بیشرفها تنها کاری که باید بکنن مردم تصرف چاه های نفت وگاز هست تا پول نفت و گاز به این بی خاصیت ها نرسه تا دست این اخوندهای کثافت از ایران کوتاه بشه .
  1
  24
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  007 Azadi - گوتنبرگ، سوئد

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. من فکر کنم شماها با منفی گرفتن ارضا میشوید٫ مخصوصا باور٫ عمیقن!!
  0
  28
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. خدا پدرتو بیامرزه، با زال همپیاله شدی که قاط زدی؟ تا دیروز حرفت این بود که چرا مردم اعتراض نمیکنند، امروز شاکی هستی که چون دولت مدارا میکنه چرا مردم معترضن؟! قاطی نخور بابا جان، چرت مینویسی و مردم بهت میخندن.
  1
  22
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::] این سوتی با سهمیه امده ژاپن از اخوندها هست و حتما جنس ناباب بهش میدن می زنه هر دفعه یک چیزی مینویسه .
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. مثال عینی حزب باده این طرف! فقط مشکلش اینه که باد اینقدر شدید بوده زیر شلواری اش رو هم در اورده
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::007 Azadi - گوتنبرگ، سوئد::]. اینا همشون مازوخیسم دارن! 😀😀 فکر کنم وقتی با طوسی هم قران یاد میگیرن فریاد میزنن کتک بزن ما رو! شن بپاش!! بدجوری BDSM منفی هستن!
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  میدانیم . حالا داره جیب پسرش را پر میکنه. اشگالی نداره. ماهم میدیم. پدر بایت به فکر اینده پسرش باشه. حالا پدر از هر کجاه دربیاره مهم . نیست . وظیفه پدریست. داره انجام میده. داره ایران را به جیب پسرش خالی میکنه.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. [::samisan - توکیو، ژاپن::]. اوائل که کامنت هاش رو میخوندم فکر میکردم داره برای ایران دل میسوزونه و عصبانی هست که پاکستانی و عراقی را مرتب به سر ما میکوبه، اما تازگی ها فکر کنم از همون چشمه ای مینوشه که زال و باور ازش نوشیدن.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.