۷۵ ساعت از قطع تقریبا کامل اینترنت در ایران می گذرد

صدای آمریکا :موسسه ناظر بر اینترنت از ادامه قطعی اینترنت در ایران در پی اعتراضات مردمی خبر داده و گزارش داد که این قطعی از ۷۵ ساعت گذشته است.
 
نت بلاکز که به دسترسی به اینترنت در سراسر جهان نظارت می‌کند، روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه گزارش داد «۷۵ ساعت می‌گذرد که ایران قطع تقریبا کامل اینترنت را اعلام کرد تا ایرانیان را از سایر نقاط جهان جدا کند.»
 
این موسسه همچنین تاکید کرده است که «حق برخورداری از آزادی بیان و آزادی اجتماعات غیرقابل خدشه دار شدن است و باید حمایت شود.» این موسسه همچنین در پاسخ به بخش فارسی صدای آمریکا اعلام کرده بود که طبق محاسبه این موسسه، هر روز اختلال در اینترنت در کنار اعمال فیلترینگ، حدود ۶۱ میلیون دلار هزینه روی دست اقتصاد ایران می گذارد.
 
نت بلاکز روز سه شنبه ۲۸ آبان اعلام کرد که دسترسی به اینترنت در ایران باز هم کاهش یافت و به چهار درصد رسید.
 
تداوم قطع اینترنت از آن رو نگران کننده است که گزارش های متعدد در پنجمین روز از اعتراضات، از جمله گزارش عفو بین‌الملل، حکایت از بالا رفتن تعداد کشته‌ها تا بیش از یکصد نفر دارد.
 
پیش از این وزیر خارجه ایالات متحده در واکنش به سرکوب معترضان در ایران گفت آمریکا از گزارش‌های دریافتی درباره کشته شدن چندین نفر به شدت نگران است و «جهان نظاره‌گر رفتار رژیم ایران است.»
 
اعتراضات مردمی از روز جمعه ۲۴ آبان ماه و پس از انتشار ناگهانی خبر سه برابر شدن قیمت بنزین آزاد در شهرهای مختلف ایران آغاز شد. پیش از این صدای آمریکا در گزارشی اعلام کرده بود که دست‌کم در ۵۴ شهر ایران اعتراضات مردمی جریان داشته است.
+26
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۶
  Great Void - فادوتس، لیختن اشتاین

  قطع کنین تا .... خیال کردین میتونین جلوی مردم رو بگیرین؟ نبود اینترنت در سال 1789 یا 1917یا 1979 چقدر به جلوگیری از انقلاب کمک کرد همون قدر هم به شما .. کمک می کنه.
  0
  28
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  درود بر هشیاران و حافظان امنیت ایران و ایرانی
  14
  1
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.