واکنش چهره های هنری مشهور به کشتار بی رحمانه معترضین ایرانی

 از راست: داریوش اقبالی، تهمینه میلانی، گوگوش، و ابی صدای آمریکا :در پی اعتراضات مردمی در ایران که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه در اعتراض به گران شدن ناگهانی بنزین در ایران آغاز شد و به سرعت به اعتراض به سیاست‌های رژیم و مقامات ارشد حکومت گسترش پیدا کرد، برخی چهره‌های سرشناس ایرانی در داخل و خارج از کشور واکنش نشان داده اند و برخی همچون گوگوش از سرکوب معترضان با عنوان ««کشتار بی‌رحمانه» مردم معترض یاد کرده است.
 
گوگوش در اینستاگرام به انگلیسی از کشتن مردم بی گناه توسط جمهوری اسلامی نوشته، و با کسانی که «با دست خالی در برابر این کشتار بی رحمانه ایستاده اند و نه تنها برای خود بلکه برای ایرانیان سراسر دنیا می جنگند» ابراز همبستگی کرده است. گوگوش از ایرانیان خارج از کشور خواسته که آنها را تنها نگذارند.
 

ابی دیگر خواننده سرشناس ایرانی در یک پست جدید اینستاگرامی به سخنان مقامات جمهوری اسلامی که معترضان را اغتشاش‌گر و ناچیز نامیده و ادعا می کنند اکثر مردم در آرامش هستند انتقاد کرده است. ابی نوشته: «به چه دلیل اینترنت هفتاد میلیون ایرانى را قطع کرده اید؟! پس چرا ایرانیان خارج از ایران ساعتهاست که ارتباطشان با فامیل و آشنایانشان داخل کشور قطع است؟! چرا نمیگذارید این مردم آرام از شهرهای آرام ایران خودشان آرامش و شادیشان را به جهان نشان دهند؟! از چه میترسید ‎.واقعاً روی شیطان را سفید کرده اید.»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

‏‎سران مرفه نظام یکى بعد از دیگرى نطق و خطابه میکنند، از گرانیها طرفدارى کرده و مردم معترض را دسته های کوچکى مى نامند و ادعا میکنند که اکثریت ملت ایران در ارامش کامل هستند و هیچ کس به گروه هاى اغتشاش طلب نپوسته است.معترضین را اغتشاش طلب و خیل انبوه مردم را ناچیز میخوانند. ‏‎ به چه دلیل اینترنت هفتاد میلیون ایرانى را قطع کرده أید؟! پس چرا ایرانیان خارج از ایران ساعتهاست که ارتباطشان با فأمیل و اشنایانشان داخل کشور قطع است؟! چرا نمیگذارید این مردم آرام از شهرهای آرام ایران خودشان ارامش و شادیشان را به جهان نشان دهند؟! از چه میترسید ‎. واقعاً روی شیطان را سفید کرده أید ‏#freeinternet4iran #ایران #iran

A post shared by Ebi Hamedi (@ebi) on


تهمینه میلانی، فیلمساز، به نقل از دو نماینده مجلس که به نبود فضا برای اعتراض مدنی اشاره کرده اند، نوشته است: «اعتراض دارم و هیچ راهی برای بیان اعتراض مدنی وجود ندارد.هنرمندان، مدتهاست با پرونده سازی، ترور شخصیت ، تذکرات ارشاد و‌ رفتن به دادسرای فرهنگ و رسانه ‌کنترل می‌شوند.برای همین، مدتهاست که برخی از هنرمندان با نقل قول از دیگران، حرفشان را می زنند. حتی اگر همه ی حرفشان نباشد!»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

اعتراض مدنی اعتراض دارم و هیچ راهی برای بیان اعتراض مدنی وجود ندارد. . هنرمندان، مدتهاست با پرونده سازی، ترور شخصیت ، تذکرات ارشاد و‌ رفتن به دادسرای فرهنگ و رسانه ‌کنترل می‌شوند. برای همین، مدتهاست که برخی از هنرمندان با نقل قول از دیگران، حرفشان را می زنند .حتی اگر همه ی حرفشان نباشد! تذکر دو نماینده به وزیر کشور به دلیل 'فراهم نبودن امکان اعتراض مدنی مردم' دو نماینده مجلس به دلیل "فراهم نبودن امکان اعتراض مدنی مردم" به وزیر کشور تذکر دادند. مصطفی کوابیان و احمد مازنی هر دو در تذکرهای شفاهی در مجلس این تذکر را بیان کردند. احمد مازنی در سخنرانی خود گفت: "به جای تصویب اخلال در شبکه اینترنت در شاک (شورای امنیت کشور) و قلع و قمع معترضان، ای کاش قبل از ابلاغ اجرای طرح با مردم و نمایندگان مردم مشورت می‌کردید." وی از شورای امنیت کشور خواست که "اعتراض مدنی مردم" را به رسمیت بشناسد و "امکان اعتراض مدنی" را برای مردم فراهم کند. مصطفی کواکبیان نیز از تریبون مجلس گفت: "ما هم متاسف هستیم که عده‌ای در این موضوع در برخی شهرها جان باختند، ولی به راستی اگر مردم عادی بخواهند یک اعتراض مدنی معمولی نسبت به این تصمیم غیر کارشناسی داشته باشند باید به کجا بروند؟" اعتراض به گران شدن قیمت بنزین از نخستین ساعت با خشونت ماموران امنیتی روبه‌رو شد و بنا به گزارش‌ها دستکم ۱۲ تن در جریان این اعتراض‌ها کشته شدند.

A post shared by تهمینه میلانی (@tahminehmilani) on


مهناز افشار در توئیتر از حسن روحانی انتقاد کرده است. خانم افشار نوشته است: «پیام شبیه بهم دو رییس جمهور ایران خس و خاشاک عددی نیستند..... قدرت و سیاست و آدمهایی که مردم عادی و آسیب پذیر جامعه رو قربانی میکنه، کاش بدونه که آه مظلوم بالاخره آسمان رو به لرزه درمیاره و هرکی با هر جریان فکری از خون مظلوم سواستفاده کنه فرقی با ظالم نداره» داریوش اقبالی، یکی از کارهایش با شعری از اسماعیل خویی به نام «نه» (نوروزانه) را منتشر کرده و بخشی از شعر آن که می گوید:« بادا که بنا‌ میزد فردای رهایی، فرجام همه باشد و فرجام شما نه»
 

لیلا فروهر با تسلیت به کسانی که عزیزان خود را در جریان اعتراضات از دست داده اند و ضمن حمایت از مردم ایران نوشته است: «با همبستگی و اتحاد میتوان به استقلال و آزادی رسید .با قطع ایتنرنت نمی توانند جلوی این حرکت بزرگ را بگیرند، وظیفه ما در خارج از کشور حمایت و خبررسانی به جوامع بین المللی است و وقت آن رسیده در کنار هم و یا هم با ظلم و استبداد مبارزه کنیم و دوباره وطن عزیزمان را بسازیم.»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

با تسلیت به همه بازماندگان عزیزانی که در چند روز گذشته شجاعانه در مقابل ظلم و نا حقیها ایستادندو جان دادند . من نیز از اعتراضات هموطنانم در سراسر ایران حمایت میکنم ، با همبستگی و اتحاد میتوان به استقلال و آزادی رسید . با قطع ایتنرنت نمی توانند جلوی این حرکت بزرگ را بگیرند ، وظیفه ما در خارج از کشور حمایت و خبر رسانی به جوامع بین المللی است و وقت آن رسیده در کنار هم و یا هم با ظلم و استبداد مبارزه کنیم و دوباره وطن عزیزمان را بسازیم .

A post shared by Leila Forouhar (@leilaforouhar) on


اعتراضات مردمی از روز جمعه ۲۴ آبان ماه و پس از انتشار ناگهانی خبر سه برابر شدن قیمت بنزین آزاد در شهرهای مختلف ایران آغاز شد. اما شعارهای معترضان خیلی زود متوجه مقامات ارشد جمهوری اسلامی شد.
 
تصاویر ویدئویی و گزارش‌های ارسالی به صدای آمریکا از اعتراضات روز شنبه ۲۵ آبان نشان می‌دهد که بر اثر تیراندازی ماموران دست کم هفت نفر در شهرهای شیراز، بهارستان، کرج، شهریار، بهبهان، مریوان، و سیرجان کشته شده‌اند.​ اما هنوز از هویت آنها اطلاعی در دست نیست.
 
مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در نخستین واکنش به اعتراضات گسترده در ایران، روز شنبه ۲۵ آبان ، ضمن بازنشر توئیت یک سال و نیم قبل خود، خطاب به مردم ایران نوشت ایالات متحده در کنار شما است.
 
جمهوری اسلامی شنبه شب اینترنت را در شهرهای بزرگ قطع کرد و مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به این اقدام رژیم ایران گفت: «ما تلاش ها برای قطع اینترنت را محکوم می کنیم. بگذارید آنها [مردم] حرف‌شان را بزنند!»
 
آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند.
 
ایالات متحده همچنین بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.
+21
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  داریوش اقبالی را بهتر بشناسیم: این تریاکی زمان شاه آهنگ بوی گندم رو خواند تا علیه حکومت ایران، سیاه نمایی کنه و همسنگر با مارکسیستها شد - الانم این خواننده تریاکی با مجاهدین خلق تماس داره و برای بیگانه دم تکان میده. این چهره های هنری جز خیانت کاری نمیکنن اینا نان به نرخ روز خور هستن مراقبشون باشیمو جون مرام و وفا ندارن
  9
  8
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.