عبور گروه ضربت ناو هواپیمابر آمریکایی «آبراهام لینکلن» از تنگه هرمز

صدای آمریکا :نمایی از عرشه ناو آبراهام لینکلن که ظرفیت ۹۰ فروند تجهیزات پروازی از جنگنده و بمب‌افکن گرفته تا هلیکوپتر را دارد.
 
گروه ضربت ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن، روز سه شنبه ۲۸ آبان، از تنگه هرمز عبور کرد.
 
این خبر را یک مقام آمریکایی به خبرگزاری رویترز اعلام کرد. عبور این ناو بزرگ آمریکایی در شرایطی صورت می گیرد که تنش ها میان آمریکا و ایران افزایش یافته است.
 
پیشتر در ماه مه، فرمانده نیروهای دریایی آمریکا در خاورمیانه به رویترز گفته بود که در صورت نیاز، او ناو هواپیمابر لینکلن را به منطقه خواهد فرستاد.
 
به نوشته رویترز، حدود یک پنجم نفت جهان از تنگه هرمز عبور می کند.
 
آمریکا، ایران را در حمله به ۶ نفتکش در آبهای منطقه و همچنین تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان متهم کرده است. ایران دست داشتن در آن حملات را رد کرده است.
 
روز سه شنبه نیروهای مسلح آمریکا همچنین در گزارشی گفت که ایران احتمالا با پایان مدت تحریم های تسلیحاتی مندرج در برجام، از روسیه و چین هواپیماهای نظامی و تانک خواهد خرید.
+19
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  امریکا قدرت اینو داره که استانهای مرکزی ایران رو منطقه پرواز ممنوع اعلام کنه . اونوقت فاطی کوماندو و بی باور سطحی باید در رکاب ارباب چلاقشون با الاغ فرار کنن.
  4
  18
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. کمتر فیلم اکشن نگاه کن
  21
  2
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. نه رفیق عزیز اینها از ترس اینکه برخلاف تمام محاصباتشون ملت بتونن رژیم را سرنگون کنند، برای نجات احتمالی رژیم اومدند. همه میدونند امریکا تنها کشوری است که پای منافعش برسه نژادپرستی را کنار میگذاره یعنی مسلمان و گبر و منصرانی ، سیاه و سفید و زرد را با هم میکشه. اخه اخوندی که با تهدید چند تا ابگرمکن پر از باروت عربستان را وادار به بستن قرارداد ۵۰۰ میلیاردی خرید سلاح از امریکا میکنه خیلی مهمتر و حیاتی تر از دÄ'خایر نفت عربستان است و باید حفظش کرد.
  2
  4
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.