بازداشت عبدالرضا داوری به اتهام همکاری با آمدنیوز

آقای داوری مدتی مجری برنامه اینترنتی اتاق شیشه‌ای بود بی بی سی :رسانه‌های ایران از بازداشت عبدالرضا داوری، از چهره‌های نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران خبر داده‌اند.
 
در این گزارش‌ها دلیل احتمالی دستگیری آقای داوری "همکاری با کانال آمدنیوز" اعلام شده است. همسر او در مصاحبه با سایت انصاف نیوز گفته است که آقای داوری یکشنبه شب (۲۶ آبان) بازداشت شده است.
 
در ماه‌های گذشته بعضی اظهارات آقای داوری که در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد مشاور رسانه‌ای او بود، خبرساز و جنجالی شده است.
 
او پیش از این هم در خرداد ماه سال ۱۳۹۶ زندانی شده بود. در آن زمان آقای داوری به اتهام توهین به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران به شش سال و نیم حبس محکوم شد که در دادگاه تجدیدنظر این حکم به سه سال کاهش یافت.
 
آقای داوری اواخر تابستان سال ۱۳۹۷ و با نقض حکم در دیوان عالی کشور آزاد شد.

بازداشت آقای داوری به احتمال ارتباط آن با آمدنیوز در حالی صورت گرفته که امروز سه‌شنبه ۲۸ آبان غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران در نشست خبری خود گفت که در پرونده روح‌الله زم، مدیر کانال آمدنیوز "مستندات بسیار خوبی به دست آمده است."
 
روح‌الله زم حدود دو ماه پیش از سوی ماموران حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران در خارج از ایران دستگیر و به داخل منتقل شد.
 
الهام سلمانی، همسر عبدالرضا داوری در گفت‌وگو به سایت انصاف نیوز خبر دستگیری همسرش را تأیید کرده و گفته است که او دو شب پیش بازداشت شده است.
 
به گفته خانم سلمانی ساعت هفت و نیم بعد از ظهر روز یکشنبه ماموران بدون نشان دادن حکم قضایی آقای داوری را بازداشت کرده‌اند.
 
آقای داوری در زمان ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد قائم مقام خبرگزاری ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران بود او همچنین مدتی مدیر مسئولی روزنامه شهروند را به عهده داشت.
+11
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  فدای سر مردم ایران
  7
  23
  ‌سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
  ۵۰
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. شما از صهیونیست ها و نئوکان های جنگ طلب و سعودی ها و اروپایی های کاسه لیس آویزون نشو و به مملکتت خیانت نکن لازم نیست کامنت بزاری و وانمود کنی مردم ایران برات مهمه - امثال تو بدتون نمیاد الان که مملکت هرج و مرج شده کشورهای عربی و غربی به ایران حمله کنن
  3
  1
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::bozurgmehr - لندن، انگلستان::]. یاد بگیر با دهان پر حرف مفت نزن اول ساندیست را قورت بده بره پایین بعد ... مفت بزن
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::bozurgmehr - لندن، انگلستان::]. تجزیه طلب و وطن فروش و مزدور شماها هستید که به ملتتون پشت میکنید و خیانت و مزدوری روسیه و اربابان اجنبی را میکنید مرگ بر انگلیس و آمریکا میگویید ولی برای زندگی بهتر و تحصیل به این کشورها مهاجرت میکنید البته رژیم مزدورانش را برای جاسوسی و ترور مخالفین در خارج از کشور شما را صادر میکند .روزی جوابگوی خون مردم ایران خواهی بود
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
  ۵۰
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. از خواهر مریمتون چه خبر؟ سرطان داره؟. ساختمان ارتش سایبری مجاهدین که در آلبانی هست پس شما در نروزژ چه میکنی؟ نکنه پروفایل فیک هست؟!!. یه پیرزن مجاهد باشی یا یه پیرمرد سیبیلو اهمیتی نداره ولی این بدون همانطور که حساب حشمت علوی رسوا شده دست شنبلیله خانم مجاهد مستقر در آلبانی هم رو شده.
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::bozurgmehr - لندن، انگلستان::]. میدونم که آتیش از همه جات داره زبانه میکشه مزدور .برای همین همانند رژیم کثافت اسلامی تهمت میزنی آنقدر بزن تا جون از فلانت در بره .نفرین به اون ررررررررررسول آبکی و بیمارتون . تا دلت میخواد همه را بچسبون به آبجی صیغه ایت مریم .حتما که تو از تخم و ترکه همون رجوی هستی مزدور اجنبی
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
  نظر شما چیست؟