حمل زیرزمینی ۶۰۰ میلیون بسته پستی در بریتانیا

بی بی سی :ممکن است روزهای ماندن در خانه در انتظار پست و پیک به شماره افتاده باشد. شرکت بریتانیایی مگ‌وی در حال برنامه‌ریزی سامانه‌ای زیرزمینی است که می‌تواند ۶۰۰ میلیون بسته در سال را تنها در لندن جابه‌جا کند.
 
این شرکت نوپا قصد دارد تا با ساخت شبکه‌ای از تونل‌ها و لوله‌ها در زیر بزرگ‌راه‌ها و شهرهای بریتانیا، ترابری سنتی را به چالش بکشد و بسته‌های پستی و مواد غذایی را حمل‌ونقل کند.
 
مگ‌وی امیدوار است که با ساخت لوله‌هایی به قطر کمتر از یک متر بتواند مسیرهایی ریلی بین مراکز تولید و خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان ایجاد کند. بسته‌ها داخل غلاف‌هایی گذاشته می‌شوند که به وسایط نقلیه مجهز به موتور مغناطیسی متصلند. این تونل‌های کوچک از نظر طراحی به لوله‌های زیرزمینی شرکت‌های آب، برق و گاز شباهت دارند.
 
آمازون در سال ۲۰۱۶ اختراع "سامانه‌های شبکه اختصاصی پیک" را ثبت کرد که شامل "سازه‌های زیرزمینی یا روزمینی" می‌شود که بسته‌های پستی را در زیر زمین جابه‌جا می‌کنند.
 
لندن پیش از این یک سامانه "راه‌آهن پستی" زیر زمینی بود که در سال ۱۹۲۷ ساخته شده بود و روزانه بیش از ۴ میلیون نامه را جابه‌جا می‌کرد اما در سال ۲۰۰۳ بسته شد.
+8
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.