سخنگوی قوه قضاییه : افرادی که برای «شبکه های بیگانه و دشمن» ویدئو تهیه کرده اند ,شناسایی شده اند

رادیو فردا :غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، روز سه‌شنبه مدعی شد افرادی که از اعتراضات اخیر در ایران ویدئو تهیه کرده و برای «شبکه‌های بیگانه و دشمن» ارسال می‌کردند، شناسایی شده‌اند.
 
به گزارش وب‌سایت رسمی قوه قضاییه، میزان، آقای اسماعیلی روز سه‌شنبه، ۲۸ آبان در یک نشست خبری گفت که قوه قضاییه جمهوری اسلامی مقابل کسانی که اموال عمومی را «غارت یا تخریب» می‌کنند، سیاست «سزاگرایانه» اتخاذ می‌کند.
 
وی با بیان این که «هر فرد با توجه به اعمالش به سزای آن می‌رسد»، از مردم خواست «صف» خود را از افرادی که آنها را «آشوبگر» نامید، جدا کنند و آنها را به «مراجع امنیتی و انتظامی و دستگاه قضایی» معرفی کنند.
 
این مقام قضایی همچنین بار دیگر مدعی شد که «یکایک» این افراد که «جمع زیادی» هم هستند «شناسایی» شده‌اند و با «کمک مردم»، سایر آنها نیز شناسایی می‌شوند.
 
اعتراضات روزهای اخیر در نقاط مختلف ایران که بدنبال افزایش قیمت بنزین رخ داد، تاکنون ده‌ها کشته و صدها زخمی برجا گذاشته است.
 
سخنگوی قوه قضاییه ایران در بخش دیگری از اظهاراتش، گفته ابراهیم رئیسی، رئیس این نهاد با «اصل درخواست دولت» برای افزایش قیمت بنزین موافق بود، اما اجرای موفق آن را «نیازمند تمهیدات مقدماتی» می‌دانست.
 
به گفته اسماعیلی، در صورت اجرای این تمهیدات، «شاهد حوادث اخیر نبودیم.»
 
وی درباره قطع اینترنت در ایران، از قوه قضائیه ایران سلب مسئولیت کرده و افزوده که «تصمیم امنیت ملی کشور بود و تدابیر بعدی هم با همان مرجع خواهد بود.»
 
مقام‌های جمهوری اسلامی با قطع اینترنت، راه خروج اطلاعات از کشور را بسته‌اند و در سکوت خبری در حال سرکوب معترضان هستند.
+7
رأی دهید
-87

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  اخی . حکومت دیکتاتوری یعنی همین .که مردم بلند شدند . ببینم نمیخواین گورتان را ازایران بکنید وبرید . پس بشین وتماشا کن
  0
  49
  ‌سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  کسانی که دست به تخریب میزنند همان کسانی هستند که سال 88 لباس نیروی انتظامی و بسیج به تن داشتند و با باتوم و چوب اموال مردم رو تخریب میکرند گرچه فیلم ویدیویی آن هم پخش شد ولی کسی آنها را دستگیر نکرد این دفعه هم فکر نمیکنم کسی عوامل بسیج و نیروی انتظامی رو دستگیر کنه.
  0
  49
  ‌سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
  ۴۱
  Afshin51 - کلن، آلمان
  به تنهایی دیدن چهره مسؤلان حکومت اسلامی ایران مشمئز کننده و تهوع آور است حال خواندن چرندیات و شنیدن اراجیف ایشان بماند ،امید که بزودی از شر این غده های سرطانی در کشورمان راحت شویم.
  0
  13
  ‌سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.