گارد ساحلی بریتانیا ۳۹ پناهجوی ایرانی را در سواحل شرق این کشور بازداشت کرد

بی بی سی :چهار قایق حامل ۳۹ پناهجو ایرانی دیروز، در رویدادهای جداگانه روز یکشنبه ۱۷ نوامبر در سواحل جنوب شرق بریتانیا از آب گرفته شد.
 
وزارت کشور بریتانیا با تایید این خبر اعلام کرد که همه این پناهجویان خود را "ایرانی" معرفی کردند.
 
اولین قایق که ۹ سرنشین داشت ساعت ۴ و ۴۰ دقیقه صبح دیروز از آب گرفته شد و دومین شناور با ۵ سرنشین حدود ساعت ۶ صبح به سواحل بریتانیا رسید.
 
بر اساس گزارش گارد ساحلی و پلیس استان کنت، حدود ساعت ۷ صبح یک قایق با ۱۱ سرنشین و نیم ساعت پس از آن یک قایق دیگر با ۱۴ نفر در نزدیکی سواحل بریتانیا از آب گرفته شد.
 
به گزارش مسئولان گارد ساحلی، به محض دریافت پیام کمک از این قایق‌ها، هلیکوپترهای امداد و همچنین قایق‌های نجات از بنادر دوور، دانگنس و هیستینگ، و همچنین دو شناور گارد ساحلی برای نجات سرنشینان این قایق‌ها اقدام کردند.
 
سخنگوی وزارت کشور بریتانیا تاکید کرد که "عبور از کانال بوسیله این قایق‌های کوچک فوق العاده خطرناک است. کسانی که دست به چنین سفری می‌زنند زندگی خود و عزیزان خود را به شدت به خطر میاندازند."
 
بر اساس گزارش‌های وزارت کشور بریتانیا در عرض دو سال گذشته شهروندان ایرانی بیش از شهروندان هر کشور دیگری در بریتانیا درخواست پناهندگی داده‌اند.
 
در سال ۲۰۱۷ حدود ۹ درصد کل ۲۶ هزار و ۳۵۰ درخواست پناهندگی از سوی ایرانی‌ها ارائه شد.
 
درماه نوامبر سال گذشته افزایش شمار پناهجویانی که سعی کرده‌ بودند خود را با عبور از کانال مانش به بریتانیا برسانند افزایش قابل توجهی داشته است، بطوریکه وزیر کشور وقت بریتانیا این مساله را "حادثه جدی" عنوان کرد و خواستار همکاری دولت فرانسه برای حل این مسئله شد.
 
به دلیل افزایش موارد ورود مهاجران و متقاضیان پناهجویی از راه دریا و تونل مانش به سواحل شرقی بریتانیا، گارد ساحلی بریتانیا از افزایش ماموران خود خبر داده است.
+12
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.