وزیر ارتباطات: اینترنت اختلال ندارد، بلکه قطع شده است

بی بی سی :محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، تاکید کرده است که "اینترنت اختلال ندارد، بلکه به دستور و تشخیص شورای امنیت کشور با ابلاغ به اپراتورها قطع شده است" و افزوده است که "قطع اینترنت ضررهای فراوانی برای مردم و نظام داشته و ‌دارد." و گفته: "من خودم هم این روزها اجازه استفاده از اینترنت را ندارم"
 
او گفته است که " قطع اینترنت به کارکردهای شبکه ملی اطلاعات ضربه می‌زند".
 
وزیر ارتباطات ایران همچنین به خبرگزاری دانشجویان ایران، (ایسنا) گفته "چیزی به نام اینترنت ملی وجود خارجی ندارد" و تاکید کرده است که "ما موضوعی به نام اینترنت ملی نداریم." وی افزوده است که "شورای امنیت کشور به زودی نسبت به صدور مجوز برقراری اینترنت در کشور اقدام می‌کند و ما هم پیگیر هستیم."
 
پیشتر علی ربیعی، سخنگوی دولت هم، شورای امنیت کشور را مسوول قطع اینترنت در ایران عنوان کرده بود.
 
آقای جهرمی در اظهارات خود همچنین درباره توییت ریچارد گرنل، سفیر ایالت متحده آمریکا در آلمان که نوشته بود "توانایی فنی برقراری اینترنت بدون سانسور و کنترل دولتی" در ایران داریم، گفته که این ادعا در حال حاضر ممکن نیست بلکه "[آنها] برنامه‌هایی برای سال ۲۰۲۵ دارند که [الان] مطرح کرده‌اند". در پی بروز ناآرامی در بسیاری از شهرهای ایران به دلیل اعتراض به افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین از روز شنبه دسترسی به اینترنت در این کشور قطع شد. بر اساس گزارش نت بلاکس در حال حاضر اینترنت در ایران با ظرفیت تنها ۵ درصد قابل استفاده است.  قطع اینترنت پس از آن است که اعتراض ها در ایران گسترش یافته و به خشونت کشیده شده است. روز گذشته دسترسی به وب سایت شماری از خبرگزاری های ایران غیرممکن بود. اطلاع رسانی رسانه ها درباره حوادث با محدودیت رو به روست و شهروندان هم برای ارسال فیلم و تصاویر با مشکلاتی مواجه شده اند.
 
در حالی که برجا ماندن شماری کشته و مجروح از زبان مسوولان تائید شده اما رقم دقیق آن مشخص نیست. حسن روحانی، رئیس جمهوری از رئیس قوه قضائیه خواسته تا با کسانی که "در زندگی مردم اخلال و ناامنی و راه بندان ایجاد کرده" برخورد کند. او گفته "دولت اجازه اغتشاش و ناامنی به هیچکس نخواهد داد".
+7
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  freedom of the press - تهران، ایران
  مردتیکه بازجوی اطلاعاتی کثیف. ... اکه خودت به ابنترنت دسترسی نداشته باشی. شما برره اییها خیلی افعال معکوس استفاده می‌کنند . مادرت به عزات بشینه بازجوی اطلاعاتی کثیف
  3
  21
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  ولی روباه بنفش گفت چند نفر تظاهرات کننده هستند تعداد خیلی کمی .ولی آدم عاقل برای چند نفر معترض که اینترنت را برای کل کشور قطع نمیکنه بیشرف .ولی میبینید با قطع اینترنت هم نتوانستید جلوی تظاهرات مردم را بگیرید بدون اینترنت هم مردم شبانه روز بر علیه رژیم شعار میدهند و تنفرشون را از گراز علی و باقی مزدوران اعلام میکنند
  3
  19
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان
  سوال اینجاست که حالا فهمیدید که چقدر نظام تون مردمیه که حتا به کاسبی خودتون هم رحم نمیکنید اوباش. راستی رهبر, رییس جمهور و همکارهای ارازل و اوباشت خودشونو پوشک کردند! بزودی ریق رحمت را سر میکشید. این تو بمیری از ان تو بمیری ها نیست. اینو مطمئن باش.
  3
  19
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  شما ها با اون ها را ت و پورت تون و اون امام زمانتون . اینترنت تنتان را به لرزه در آورده .و مثل سگ از مردم می ترسید .مطمئنا روزهای آخرتان هست .
  1
  17
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  پس این فضله های سایت چه جوری میان اینجا؟ روزی که میگفتیم همه اشون فاحشه پولی نظام هستن خیلی موضع مخالف میگرفتن که نخیر! ما بر اساس عقیده و باورمون کامنت میذاریم! باورتون به کارخونه سمت چپ اسب حضرت عباس! بدبختا، عین گشنه ها شرفتون رو گذاشتین کف دستتون واسه یه لقمه نون گدایی
  2
  15
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Alphabet - پترس، یونان::]. از ترس عقیم شدن پوشک نمیکنند کهنه میبندند خخخخ
  2
  7
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  قبرتون گچیه! بدون اینترنت هم باباتون رو در میاریم. مگه سال 57 اینترنت بود؟
  1
  10
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  ایران زمین1431 - شفیلد ، انگلستان
  اروپا پر شده از وطن فروش ، نشستین اینا میگن مردم رو به غارت بیارن ، خوب هر جای دنیا باشه پلیس شلیک میکنه، اگه مردین با چهره نپوشیده برین جلوی سفارت فوش بدین ، بی بوته ها
  0
  4
  ‌سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.