پرشتاب‌ترین ماشین جهان از کارخانه‌ای که نامش را نشنیده‌اید

حداکثر سرعت ماشین ۴۰۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده است جغد بادپا
یک شرکت ژاپنی به نام اسپارک ماشینی ساخته که می‌گوید پرشتاب‌ترین ماشین جهان است و می‌تواند در ۱/۶۹ ثانیه سرعتش را به صد کیلومتر در ساعت برساند.
 
اسپارک، این ماشین را Owl نامیده که در زبان انگلیسی به معنی جغد است. هر چرخ ماشین یک موتور الکتریکی دارد که در مجموع ۲۰۱۲ اسب بخار نیرو تولید می‌کنند. حداکثر سرعت ماشین ۴۰۰ کیلومتر در ساعت است و ماشین می‌تواند با هر بار شارژ تا ۴۵۰ کیلومتر حرکت کند.
 
به گفته کارخانه تنها یازده ثانیه طول می‌کشد تا سرعت ماشین از صفر به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.
ارتفاع ماشین از سطح زمین کمتر از یک متر استاسپارک یک شرکت نوپای مهندسی خودرو است که حدود پانزده سال پیش تاسیس شد. مدیر شرکت، ماسانوری یوشیدا، معتقد است موفقیتش مدیون فراهم کردن محیطی است که در آن کارمندان می‌توانند به پروژه‌های هیجان‌انگیز فکر کنند.
 
پروژه ساخت ماشین با همین تفکر حدود پنج سال پیش شکل گرفت. اولین کانسپت در سال ۲۰۱۷در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شد و محصول نهایی، هفته گذشته در نمایشگاه خودروی دوبی به نمایش گذاشته شد.
 
پیش از این کارخانه تسلا با مدل رودستر و کارخانه ریماک با ماشینی به نام کانسپت ۲، ادعا کرده بودند که پرشتاب‌ترین ماشین جهان را ساخته‌اند. شتاب تسلا ۱/۸۵ ثانیه و شتاب ریماک ۱/۹ ثانیه اعلام شده بود.
 
قیمت اسپارک حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار دلار است و تنها پنجاه دستگاه از آن ساخته خواهد شد.
+12
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.