واکنش برخی ورزشکاران به اعتراضات مردم: این نشد که هر جا کم میارید دست کنید توی جیب مردم

 از راست: رضا مددی، علی کریمی و مسعود شجاعی در پی اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف ایران، تعدادی از ورزشکاران مشهور با انتشار پیام های نوشتاری در صفحات اجتماعی خود یا به اشتراک گذاشتن تصاویر و کلیپ های مختلف به این جریان واکنش نشان دادند.
 
علی کریمی در اینستاگرم خود نوشت :
 
«سفره ها با بوی بنزین جان گرفت!!
این نشد که هر جا کم میارید، دست کنید توى جیب مردم، روا نیست به خدا!
این مردم رو با (ما) خودتون مقایسه نکنید!
نزن بر سر ناتوان دست زور
که روزى .......!!!؟»
 

مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در استوری خود در اینستاگرم نوشت: «حرف بزنیم متهم میشیم به دخالت در سیاست نظام، اونی هم که نداره و با ماشین وموتورش امرار معاش میکنه هم آب بریزه تو باکش!!!؟»
 
این مطلب به روال معمول شبکه اجتماعی اینستاگرم، پس از ۲۴ ساعت پاک شد.
 
فرشید اسماعیلی بازیکن تیم استقلال، بخشی از سریال قهوه تلخ به کارگردانی مهران مدیری را در اینستاگرم خود به اشتراک گذاشت که پادشاه می گوید: «باید مالیات را از فقرا و با توسری گرفت و به آنها اردنگی هم زد چون افراد ثروتمند قدرت مقابله به مثل دارند.»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Farshid Esmaeili (@farshiidesmaeili8) on


رضا مددی قهرمان ورزش های رزمی ترکیبی که ساکن سوئد است، در آستانه مبارزه تاریخی با حریف اسرائیلی خود در اینستاگرم نوشت: «مردم عزیز کشورم سلام. چند ساعت بیشتر به مبارزه تاریخی من با حریف اسرائیلی باقی نمونده. اما این باعث نمیشه از حال شما بی خبر باشم و نسبت به رنج‌ها و مشکلاتتون بی تفاوت بمونم. همیشه گرونی بنزین روی همه قیمتها اثر گذاشته و به تعداد فقرا و درموند‌ه‌های جامعه اضافه کرده. لعنت بر باعث و بانیش. قهرمان واقعی شما هستید. پهلوان کسیه که توی این اوضاع وحشتناک، باید بسوزه و آب بشه تا یه لقمه نون پیدا کنه و‌ از شرمندگی خانواده و بچه‌هاش دربیاید.»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

مردم عزیز کشورم سلام. چند ساعت بیشتر به مبارزه تاریخی من با حریف اسراییلی باقی نمونده. اما این باعث نمیشه از حال شما بی خبر باشم و نسبت به رنج‌ها و مشکلاتتون بی تفاوت بمونم. همیشه گرونی بنزین روی همه قیمتها اثر گذاشته و به تعداد فقرا و درموند‌ه‌های جامعه اضافه کرده. لعنت بر باعث و بانیش. قهرمان واقعی شما هستید. پهلوان کسیه که توی این اوضاع وحشتناک، باید بسوزه و آب بشه تا یه لقمه نون پیدا کنه و‌ از شرمندگی خانواده و بچه‌هاش دربیاید. به خدا تا لحظه‌ای که مبارزه شروع بشه به یادتون هستم و ازتون نیرو می‌گیرم. کاری که از دستم برمیاد اینه که با تمام وجودم بجنگم تا شادتون کنم🙏🏽 زنده باد ایرانی، پاینده باد ایران🤲❤️❤️❤️ This is a shout from a warrior that is ready for a fight! This is a shout to tell all Maddog fans to watch me tonight! This is a shout to tell the world that I become a father of my 3rd beautiful son! This is a shout to tell all politicians, don’t mix up sport and politics! This is a shout to the world, Love and Respect each other!

A post shared by Reza Madadi (@rezamaddog) on


این در حالی است که بسیاری از چهره های مشهور ورزشی، ملی پوشان یا پیشکسوتان واکنشی در این زمینه نداشتند و در قبال رویدادهای اخیر سکوت کردند.
 
اعتراضات به گرانی بنزین از روز جمعه ۲۴ آبان ماه و پس از پس از انتشار ناگهانی خبر گرانی بنزین، در شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد، خوزستان، اهواز، خرمشهر، بهبهان آغاز، و به مرور به تمام مناطق کشور کشیده شد. طی دو روز گذشته اخبار و ویدئوهای مختلفی تجمع های اعتراضی و شعارهای مردم علیه حکومت در شهرهای مختلف منتشر شده است.
 
جمهوری اسلامی شنبه شب اینترنت را در شهرهای بزرگ قطع کرد و مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به این اقدام رژیم ایران گفت: «ما تلاش ها برای قطع اینترنت را محکوم می کنیم. بگذارید آنها [مردم] حرف‌شان را بزنند!»
 
آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند.
 
ایالات متحده همچنین بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.
+27
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.