آغاز جمع آوری امضا برای طرح استیضاح روحانی

۲۸ نماینده مجلس جمع آوری امضا برای طرح استیضاح روحانی را آغاز کرده‌اند. این طرح مشتمل بر عدم مدیریت تنظیم بازار، ناتوانی در کنترل ارز و گرانی ۳۰۰درصدی بنزین است. روحانی دستور داده کمک‌های معیشتی از دوشنبه پرداخت شوند.
 
عصر یکشنبه ۲۶ آبان، محمد قسیم عثمانی، نماینده بوکان در اعتراض به تصمیم دولت برای افزایش سه برابری قیمت بنزین استعفا داد. خبرگزاری ایلنا به نقل از عثمانی نوشت: «اگر بناست رئیس مجلس در مراکز تصمیم گیری نظر خودش را بیان کند ما برای چه در مجلس هستیم و من در اعتراض به این امر استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه می‌کنم.»
 
وبسایت "اعتماد آنلاین" بر اساس شنیده‌هایش از آماده شدن استعفای محمود صادقی، نماینده تهران، قاسم جاسمی، نماینده کرمانشاه، محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی شهر و محمد جواد فتحی، نماینده تهران خبر داد.
 
همزمان، ۲۸ نماینده مجلس طرح استیضاح حسن روحانی را تهیه کرده و سرگرم جمع آوری امضا برای این طرح شدهاند. جلال محمودزاده، عضو فراکسیون امید به وبسایت "الف" گفته است: «این طرح شش محور دارد که از میان آنها می‌توان به عدم مدیریت تنظیم بازار، گرانی و تورم، ناتوانی در کنترل ارز، افزایش بیکاری و گران شدن ۳۰۰درصدی قیمت بنزین اشاره کرد.»
 
محمودزاده خبر داده که امضاکنندگان طرح از طیف‌های مختلف سیاسی مجلس هستند.
 
طبق آیین نامه داخلی مجلس، استیضاح رئیس جمهوری مستلزم امضای حداقل یک سوم از کل نمایندگان است و طرح عدم کفایت رئیس جمهوری به دوسوم آرا نیاز دارد.
 
طرح استیضاح روحانی در حالی در دست اقدام است که صبح یک شنبه بحث اصلی نمایندگان بر سر استیضاح رئیس مجلس بود. منتقدان علی لاریجانی می‌گویند او در جلسه سران سه قوه، نظر خود را ملاک گرفته است نه نظر نمایندگان مردم را.
 
حسن روحانی، عصر یکشنبه ۲۶ آبان، در جلسه هیات دولت تاکید کرده که اساس و هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمدی است که در شرایط تحریم اقتصادی، تحت فشار معیشتی هستند. روحانی دستور داده که سازمان برنامه و بودجه پرداخت کمک‌های معیشتی را از روز دوشنبه شروع کند.
 
روحانی گفته است: «اعتراض حق مردم است اما حساب اعتراض از اغتشاش جداست.»
+3
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  مردم فریب نخورند . این ترفندهای ملائی است برای اوردن رئیسی بمقام ریاست جمهوری. هرچند همشون یک کرباسند
  2
  17
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  باز فیلم هندی و پدر سوخته باز رژیم کثیف اسلامی شروع شد. یه مشت دزد و خلافکار یه دزد دیگه را میخواند محاکمه کنند. مگه میشه
  1
  20
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  روحانی مشکل نیست ، کل نظام رفتنیست
  2
  21
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  رئیس جمهوری استیضاح بشود یا نشود هیچ ارزشی برای مردم ندارد . اگر نمایندگان راست می گویند و دروغ نمی گویند که از خق مردم دفاع میکنن و بخاطر مردم روحانی را به مجلس میکشانن تا استیضاحش کنن , روحانی را نه بلکه خامنه ای را استیضاح کنن و به مجلسش بیاورند و ازش بخواهند به سوالاتشان جواب دهد. همه می دانیم روحانی در برابر خامنه ای هیچ عددی نیست!
  1
  15
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران
  روحانی و کلا این اسهال طلبان را باید استیضاح کرد
  7
  8
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  بر طبق اخبار رسیده شوراى هماهنگى اقتصادى تنها ٣ نفر روساى قوا نیستند بلکه تعداد قابل توجه از نمایندگان مجلس نیز شرکت داشتند. این به این معنى است که مجلس مى خواسته به اصطلاح عامیانه یواشکى این افزایش بنزین را به جامعه تحمیل کنند چون که انتخابات مجلس نزدیک است و در نظر نداشته اند که بار منفى برایشان داشته باشد. در هر صورت علیرغم این مسائل پشت پرده مردم ایران آب پاکى روى دست همه شان ریختند و با اعتراضات سراسرى خود که از قبل فراگیرتر بود نشان دادند که از جمهورى اسلامى متنفر هستند واز هر فرصتى استفاده خواهند کرد تا این رژیم ضد مردمى ضد ایرانى را براندازند.
  0
  2
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. شما رو هم یه سیفون مهمون
  0
  3
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  مردم ایران نمی خواهن خر بره الاغ جاگزین کنن.
  2
  1
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.