پهلو گرفتن «کشتی نوح» در سواحل شرقی بریتانیا

بی بی سی :مردی که یک کشتی بر مبنای "کشتی نوح" ساخته اکنون آن را به بریتانیا آورده است، می‌گوید که می‌خواهد "مکان گفتگو" برای افراد با زمینه‌ها و باور‌های گوناگون ایجاد کند.
 
این کشتی۳ میلیون دلاری، ۷۰ متر طول دارد و موزه‌ای شناور است که انواع مجسمه‌های چوبیِ نشانگر و روایتگر داستان‌های انجیل در آن قرار دارند.
 
عاد پیترز، سازنده این کشتی که اکنون در ایپسوویچ لنگر انداخته است، می‌گوید تماشای این موزه تجربه‌ای " عاطفی و فرهنگی" برای بازدید‌کنندگان خواهد بود نه صرفاً مذهبی.
 
این اولین بار است که این کشتی به بریتانیا آمده است.
داستان آدم و حوا در این موزه به تماشا گذاشته شده است داستان‌هایی مانند آدم‌وحوا، هابیل‌وقابیل و داستان تولد مسیح در این کشتی در قالب مجسمه‌هایی به تصویر کشیده شده‌اند.
 
مجسمه‌های چوبی در اطراف "درخت زندگی" هستند که با ارتفاع ۱۲ متر در مرکز این موزه قرار دارد و در امتداد چهار طبقه آن بالا رفته است.
 
در این کشتی به مساحت ۲۰۰۰ متر‌مربع تا جایی که امکان داشته است از مواد و مصالح طبیعی استفاده شده است تا فضای خوشایندی برای بازدید‌کنندگان ایجاد شود.
صحنه‌های دیگری از انجیل هم در این کشتی به نمایش درآمده است درخت زندگی، در مرکز این کشتی قرار دارد پیترز، تولید‌کننده هلندی فیلم و برنامه‌های تلویزیونی می‌گوید: "ما در این کشتی هیچ صفحه‌نمایشی نداریم. ما از مردم می‌خواهیم همه‌چیز را حس کنند تا برایشان تجربه‌ای حسی و عاطفی بشود".
 
او می‌گوید:" زندگی قصه‌گویی است، اگر زندگی را دریابی آسان‌تر زندگی می‌کنی".
 
او این کشتی را در سال ۲۰۱۰ خریده است و گروهی متشکل از ۵۰ کارشناس ۵ ماه تمام برای ساختن این موزه تلاش کردند و بر این باورند نیمی از آنچه در این کشتی به نمایش در آمده است در انجیل توصیف و مطرح شده است.
داستان زندگی موسی هم به نمایش در آمده است او می‌گوید این نمایشگاه را با این باور که "اگر داستان‌های دیرین فرهنگ خودت را بدانی، راحت‌تر می‌توانی فرهنگ‌های دیگران را دریابی" ساخته و برپا کرده است.
 
او می‌گوید این موزه با هزینه شخصی ایجاد شده است و به هیچ سازمان و مؤسسه‌ دینی وابسته نیست.
 
این کشتی در بندر ایپسوویچ در شرق بریتانیا تا سه ماه دیگر خواهد ماند و هفت روز هفته برای بازدید علاقمندان باز است.
+8
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۸
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  کشتی نوح یک داستان تخیلی هست که در کتاب عهد عتیق و همچنین قران آمده و نمیتونه که در واقعیت وجود داشته باشه. به چند دلیل ساده علمی: اولا غیر ممکن هست که تمام سطح کره زمین رو آب بگیره در اثر ریزش باران. چون که به همان اندازه از آب دریاها کم میشه که بخار شده و تبدیل به ابر و در نهایت باعث ریزش باران میشه. دوما ما در سطح کره زمین بیش ازدو میلیون جانور داریم که با حساب نر و ماده میشه چهار میلیون ! کدوم کشتی با طول و عرض چندین کیلومتری قادر به جا دادن اینهمه جانور هست ? وموضوع اخر جانورانی که در مناطق دور دست زندگی میکردند مثل کانگورو ! در مدت چند سال خودشون رو به این کشتی رساندند !؟ بهترین راه مطالعه با دقت این کتب دینی و طرح سوال از نکات شبهه برانگیز هست که ماشالله یکی دو تا هم نیست!
  3
  16
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::Azadi9 - پاریس، فرانسه::] روایات کتبی افسانه نوح متعلق به تمدن سومری است و در لوحه های گیلگمیش بزبان اکدی Gilgamesh as Master of Animals نیز نقل شده است. اگر به مطالعه این برهه از تاریخ بین النهرین علاقمند باشید، دیدار از موزه شرق باستان در استانبول (افتتاح سال ۱۸۹۰) و موزه لوور پاریس(افتتاح سال ۱۷۹۰) که گنجینه بینظیری از اشیاء آندوران را درخود جای داده اند را توصیه می کنم.
  1
  1
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. گرامی، وقتی که علم خلاف یک مطلبی رو اثبات میکنه دیگه ضرورتی نداره که به این افسانه ها حتی فکر کنیم. اگه به هر سند قدیمی اعتماد کنیم به صرف اینکه کهن هستند و یا اینکه فلان دانشمند ۱۴ قرن پیش هم تاییدش کرده، در اینصورت معراج جسمانی پیامبر اسلام را نیز باید باور کنیم چون که کلی حدیث معتبر در این زمینه داریم. در حالی که همه خوب میدانیم این موضوع ها ابعاد روحانی و معنوی داشته و به کنایه بیان شده اند. با احترام ومهر.
  0
  3
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.