خامنه‌ای: سررشته ندارم ولی از تصمیم سران قوا حمایت می‌کنم

 رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید خاندان پهلوی و مجاهدین خلق «مرتباً در فضای مجازی» تشویق به اعتراض می‌کنند رادیو فردا :در پی بروز ناآرامی‌های گسترده در ایران به‌دنبال افزایش قیمت بنزین، رهبر جمهوری اسلامی روز یک‌شنبه ۲۶ آبان در جلسه درس خارج فقه خود درباره تصمیم مربوط به این افزایش قیمت گفت که «بنده در این قضیه سررشته ندارم یعنی تخصص این کار را ندارم.»
 
علی خامنه‌ای که در نخستین واکنش خود به اعتراضات به سه برابر شدن بهای بنزین در ایران سخن می‌گفت افزود که با این‌که در این خصوص «سررشته‌ای» ندارد ولی از تصمیم سران قوا حمایت می‌کند و باید اجرا شود. وی همچنین از «مسئولان حفظ امنیت» خواست «به وظایف خود عمل کنند.»
 
مقام‌های دولتی در روزهای اخیر بارها اعلام کرده‌اند که تصمیم افزایش قیمت بنزین با تایید شورای عالی هماهنگی قوای سه‌گانه گرفته شده است.
 
این شورا از خرداد سال ۱۳۹۷ با دستور آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی شروع به کار کرد و زیر نظر خود او کار می‌کند.
 
رهبر جمهوری اسلامی روز یک‌شنبه گفت که «در این قضایا؛ گفتم من صاحبنظر نیستم لکن اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند من حمایت می‌کنم. من این را گفتم، حمایت هم می‌کنم. سران قوایند، نشستند با پشتوانه کارشناسی یک تصمیمی برای کشور گرفتند، باید عمل بشود به آن تصمیم.»
 
آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کرد: «سران قوا به پشتوانه کارشناسی یک تصمیمی گرفتند و طبعاً باید اجرا شود یقیناً برخی مردم از این تصمیم نگران و ناراحت می‌شوند یا به ضرر آنهاست اما تخریب و آتش زدن کار مردم نیست کار اشرار است.»
 
فراکسیون امید (اصلاح‌طلبان) در مجلس در دو روز اخیر کوشش داشت تا طرحی را برای بازگشت قیمت بنزین به بهای قبلی ارائه کند اما پس از سخنرانی علی خامنه‌ای در جلسه درس فقه، این طرح روز یک‌شنبه از دستور کار مجلس خارج شد.
 
تأیید کشته شدن تعدادی از معترضان
 
رهبر جمهوری اسلامی روز یک‌شنبه در جلسه درس خارج فقه خود با اشاره به برخی رویدادهای دو روز گذشته گفت که «در برخی از شهرهای کشور، و متأسفانه مشکلاتی هم درست شد، تعدادی جان باختند و مراکزی تخریب شد».
 
تا پیش از این گفته آیت‌الله خامنه‌ای، گزارش‌های رسمی تنها کشته شدن یکی از معترضان در سیرجان را در روز جمعه تأیید کرده بودند.
 
روز یک‌شنبه همزمان با سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی، اسدالله عباسی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران از کشته‌شدن یک نفر از معترضان به افزایش قیمت بنزین در شهرستان شهریار خبر داد و علی‌اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه نیز گفت که یک مأمور پلیس روز شنبه در پی «هجوم معترضان به سمت کلانتری ۲۴ الهیه» کرمانشاه کشته شده است. نام این مأمور پلیس، ایرج جواهری اعلام شده است.
 
گزارش‌های غیررسمی حاکی از کشته شدن ده‌ها نفر در شهرهای اصفهان، بهبهان، کرمانشاه، کرج و شیراز است. بنا بر این گزارش‌ها، یک نفر هم در جاده ساوه هدف گلوله قرار گرفته است.
 
آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه در مورد ناآرامی‌های دو روز اخیر در اعتراض به سه برابر شدن قیمت بنزین، بروز این اعتراضات را «کار اشرار، کینه‌ورزان و انسان‌های ناباب» دانست و این اعتراضات را «مفاسد» لقب داد.
 
علی خامنه‌ای در ادامه گفت: «شما ملاحظه کنید در این دو روز تقریباً یعنی دو شب و یک روزی که از این قضایا گذشته همه مراکز شرارت دنیا علیه ما این کارها را تشویق کردند، از خانواده منحوس خبیث خاندان پهلوی تا مجموعه خبیث و جنایتکار منافقین، اینها دارند مرتباً در فضای مجازی و در جاهای دیگر دارند تشویق می‌کنند ترغیب می‌کنند که این شرارت‌ها انجام بگیرد. من عرضم این است هیچ‌کس به این اشرار کمک نکند.»
 
او در ادامه از مسئولان خواست تا «مراقبت» کنند که افزایش قیمت بنزین «موجب افزایش قیمت اجناس و کالاها نشود» و از مردم نیز خواست تا از معترضان «فاصله بگیرد.»
 
شاهزاده رضا پهلوی، آخرین ولیعهد ایران، در پیام توئیتری خود درباره اعتراضات دو روز اخیر گفته است: «نظامی که با وعده مجانی کردن آب و برق بر سر کار آمد، نفت را برای حامیان غیرایرانی‌اش، و فقر و رنج را برای ایرانیان رایگان کرده است.»
 
او «تنها راه چاره» را «برانداختن» جمهوری اسلامی دانسته است.
+7
رأی دهید
-85

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۱
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن عشق یعنی لا فتی الا علی عشق یعنی رهبرم سید علی.
  96
  6
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  بوزینه وحشی رهبر ارازل و اوباش و ساندیس خوران بوی سوختن کتاب آیات شیطانی در خیابانها بزودی میپیچه و نسخه شما و دین پست و رذل و جنایتکارتان بزودی پیچیده میشود
  6
  83
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
  ۵۱
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  سر رشته نداری چرا تو هر مسئله ای .. خوری زیادی میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟
  5
  90
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
  ۵۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  همین ۱۰ دقیقه پیش تو یه سایت وابسته به رژیم خوندم [«تاکید» رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر ضرورت اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، موجب شد طرح این فراکسیون برای لغو افزایش قیمت بنزین از دستور کار خارج شود.]. حالا میگه سرشته ندارم؟. فاطی ارشاد کن این فقط دستش چلاقه؟. پروستاتشو که میدونم اسیب دیده دوران بچگیش تو حوزه ها با سعیدطوسیهای دهه ۳۰-۴۰.
  5
  54
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  سگ علی این تو بمیری دیگه از اون تو بمیری ها نیست! بزودی به شکر خوردن و غلط کردن میفتی!
  5
  52
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
  ۵۱
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  چی شد؟!!! علامه دهر به شکر خوری افتاد که سررشته نداره؟ پس تو .. خوردی 30 سال این ملتو به ناکجا اباد سوریه و یمن و عراق و هر گداخونه ای کشوندی
  2
  19
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. با سر میدوی بپا تا گردن نری توی رهبر.
  3
  17
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۶
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  تو خیلی سر رشته داشته باشی از استبراء و احکام طهارت داری. اونهم که که دیگه از زمانی که دکترت پروستاتت رو از مخرج معاینه کرده، میبینتت یه جور دیگه بهت نگاه میکنه. چون دیده کلا هرچی بوده پاک شده از بس با طوسی معاشرت کردی.
  2
  17
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹
  ۵۸
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  چه کردی با ملتی که در دنیا مورد احترام بود. چه کردی با جان هموطنت . ما فگر میکریم عمامه بسر عبا بدوش پاکنیت هست. اما بزرگترین اشتباه تاریخ را کردیم. میدانی چرا . چون بنیادتان دورغ بود. از دو ریالی به حکومترسیدید. جنبه مقام را نداشتی. خود را عالم الم دانستی. نمی دانستی اینها دوربرت. مگسان دور شیرنیی هستن . چند روز دیگر بیبین اگر دانه ای تانستی از این مگس ها را پیدا کنی. چون مردم سم این جانوران دور برت را پیدا کردن. انا راجعون خلاص
  0
  4
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۱
  ۵۰
  bachchetehroon - ونکوور، کانادا
  خوب اگه سر رشته نداری علی خامنه ای شکر میخوری تو همه چی دخالت میکنی. اخه بیچاره یه روز هم هست که همه اینارو بخای پس بدی خون 40 نفر تا حالا از مردم شجاع را اضافه کن به بقیه قربانیای شهوت ادم خوریت سد علی روضه خون
  0
  8
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۸
  ۵۰
  bachchetehroon - ونکوور، کانادا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. توی روح تو و رهبرت سد علی گدا
  0
  10
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.