واکنش‌های فرح و رضا پهلوی به اعتراضات اخیر مردم ایران

شهبانو فرح پهلوی و شاهزاده رضا پهلوی در دو واکنش جداگانه به گرانی بنزین و اعتراضات مردم واکنش نشان دادند.
 
شهبانو فرح پهلوی شامگاه جمعه در بیانیه‌ای خطاب به مردم گفت، اخبار اعتراضات شما و صدای رسایتان برای برقراری عدالت را شنیده‌ام.
 
وی در ادامه با اشاره به این که محمدرضا پهلوی پادشاه فقید ایران آرزویی جز سرافرازی و رفاه ایران و ایرانی نداشت، از مردمی که در شعارهایشان یاد دو پادشاه پهلوی را زنده نگه می‌دارند سپاسگزاری کرد.
 اعتراض به گرانی بنزین؛ شعار معترضان در مشهد: رضاشاه روحت شادهمچنین شاهزاده رضا پهلوی نیز در توئیتر خود نوشت: نظامی که با وعده مجانی کردن آب و برق بر سر کار آمد، نفت را برای حامیان غیرایرانی‌اش، و فقر و رنج را برای ایرانیان رایگان کرده است.
 
وی اضافه کرد: «تنها راه چاره برانداختن این فرقه تبهکار ضدایرانی است. کافی‌ست به قدرت خودمان ایمان داشته باشیم.»
 
اعتراضات به گرانی بنزین از روز جمعه ۲۴ آبان ماه و پس از پس از انتشار ناگهانی خبر گرانی بنزین، در شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد، خوزستان، اهواز، خرمشهر، بهبهان آغاز، و به مرور به تمام مناطق کشور کشیده شد.
 
تاکنون دست‌کم شش نفر در شهرهای شیراز، شهریار، بهبهان، بهارستان، کرج، سرجان و مریوان در تیراندازی ماموران به سوی معترضان کشته شده‌اند.
 
آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه‌های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند. پرزیدنت ترامپ پیشنهاد مذاکره مستقیم به مقامات ایران را داده اما آیت الله خامنه‌ای با هرگونه مذاکره مخالفت کرده است.
+94
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  rood120 - منچستر، انگلستان

  با دیدن این عکس ها خوک زادگان باز می لرزند و به واق واق می افتند ، ساندیس خورها بیایند بالا هاهاها
  16
  72
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  درود بیکران به رضا شاه کبیر و محمد رضا شاه پهلوی. زنده باد ایران و ایرانی. به کوری چشم آخوندهای شیاد دوباره می سازمت وطن اینبار بهتر و زیباتر. جاوید سرزمین پارس و سر فراز باد ملت ایران لحظه شمارش معکوس برای آزادی ایران شروع شده. آزادی ایرانم آرزوست.
  11
  43
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰
  ۶۲
  Ukraine - ادسا، اوکراین

  مردم یاد دو پادشاه را زنده نکردند فقط یاد رضا خان رو زنده کردند.تا جاییکه یادمه محمد رضا پهلوی رو کسی یاد نکرد.خیلی فرق میکنه.
  44
  14
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  مردم دارن توی ایران کشته میشن اونوقت اینا با گفتن مثلا چارتا حرف "واکنش" نشون میدن؟
  50
  9
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۶
  ۴۰
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان
  [::rood120 - منچستر، انگلستان::]. ما خوک زادگان رو به خوبی میشناسیم
  16
  3
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  آدم خندش میگیره از اظهار نظر این دو دلقک . رییس جمهور بی کفایت ما، به بدترین نحو ممکن به ملت شوک وارد میکنه و مملکت رو زیر فشار ندانم کاری ها و بی کفایتی های خودش به بحران میکشه، متاسفانه یک عده به جای اعتراض مسالمت آمیز به کلانتری ها حمله میکنند و بانکها و اماکن عمومی رو به آتش میکشند و یا مسدود میکنند و از همه بدتر اینها خونهایشان قاطی همان مجرایی میشود که مال امثال نداها شد . امثال همونهایی که در بغداد و بصره خونهایشان رفت توی مسیر مشابه و ما حتی از نامهایشان هم بی خبریم و حتی لااقل برای رضای خدا، حتی ظاهرا ، نخست وزیر هم تغییر نکرد . اما اینها باعث نمیشود که فضا برای رخ نمایی دو دلقک فراهم شده باشد
  54
  14
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۳
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  درود بر مادر و پسر بزرگوار و مبارز خسته ناپذیر ! بزرگواران پیام هایتان به داخل کشور امید و شهامت به مردم ستم کشیده کشورمان میدهد پس هرچند پیام به داخل ایران بفرستید مردم را امیدوارتر و نظام تبهکاران اخوندی را مایوس تر خواهد کرد.
  15
  41
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۶
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. از پاسارگاد اعزام شدی به عراق و امروز هم برگشتی و ده جوان را در ایران شهید کردی، روز جزا دور نیست. منتظر باش.
  9
  40
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. دلقک اون چلاقدست بیمقدار گدا صفتیه که اگر محمد رضا شاه دلرحم نبود امروز در قبرستان گدایی میکرد و تو هم ....
  10
  37
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. بسوز و پاره شدن اربابت را تماشا کن شکنجه گر عقده ای.
  9
  38
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۳
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  والا بلا به پیر به پیغمبر این بوی کباب نیست به مشام ایندو بقول دوستمون دلقک خورده دارن خر داغ میکنن البته دارن ساز هم میزنن ولی صداش فردا درمیاد هاهاها
  35
  11
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۹
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  جالب اینه اینا فکر کردن همونطوری که چهل سال پیش انقلاب شد باز میتونن همونطوری و با همون روش انقلاب کنن ولی نمیدونن که اون انقلاب یه بار بود دیگه هم نمی شه تازه اون انقلاب ایدئولوژی قوی پشتش بود الان این اعتراضها به افزایش قیمته که برش میگردونن ولی تا اخرین نفر امرین به اغتشاش رو زیر اخیه میکشن این خط این نشون
  40
  11
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. پوشک بخر. لازمت خواهد شد.
  11
  33
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۶
  ۵۷
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  از تمام دوستان که نظر خودشان را مینویسن. خواهش دارم به احترام مردم چیزی ننویسید. که با جانشان دارن برای ازادی ایران ایرانی تلاش میکنن . من نوکر همه تان هستم .
  5
  22
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۳
  ۶۱
  سردار الکی - سیدنی، استرالیا
  فرح خانم تو ناراحت مردم ایران نه باش تو بداد ونیز برس که داره میره زیر آب . حدود ۵۰ سال پیش که این اتفاق تو چندین ملیون دولار از جیب ما کمک کردی
  23
  9
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۹
  ۵۰
  زاده تهران - هامبورگ، آلمان
  چیه این خاندان منتظرن مردم جوانهاشون بمیرن و حکومت را عوض کنند براشون فرش قرمز پهن بشه تشریف بیاورن شسته و رفته کشور را مثل قبل از انقلاب بچاپن . هر حکومتی هم اگه قراره انتخاب بشه باید از داخل همون مملکت باشه .
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
  نظر شما چیست؟