دادستان کل کشور:اخلالگران قطعا ریشه در خارج از کشور دارند

ایسنا : دادستان کل کشور با بیان اینکه مدیریت اصلاح قیمت بنزین بر اساس قانون و کارشناسی‌های انجام شده توسط دولت محترم ابلاغ شده است، گفت: مردم عزیز ما قطعا خط خودشان را از تعداد اندکی از اخلالگرانی که قطعا ریشه در خارج از کشور دارند، جدا خواهند کرد.
 
به گزارش ایسنا، محمدجعفر منتظری در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه یک سیما در پاسخ به این سوال که قوه قضاییه چه سازوکارهای کنترلی برای رصد و پایش بازارهای مختلف در روزهای آینده خواهد داشت؟ اظهار کرد: در خصوص سوالی که فرمودید و همچنین در ارتباط با مسائلی که یکی دو روز اخیر در برخی از شهرها و برخی از نقاط اتفاق افتاده، توضیحاتی را عرض خواهم کرد.
 
وی افزود: در پی مدیریت اصلاح قیمت بنزین که بر اساس قانون و کارشناسی‌های انجام شده توسط دولت محترم ابلاغ شده است و در جهت منافع عمومی مردم گام‌هایی برداشته شده و تصمیماتی اتخاذ شده است، متاسفانه عده‌ای از افرادی که به دنبال ایجاد ناآرامی و سوءاستفاده از شرایط هستند با ایجاد اخلال در نظم عمومی مشکلاتی برای مردم ایجاد کردند که شما هم در بخشی از خبرها گزارشی از این ناآرامی‌ها را به اطلاع عموم رساندید.
 
دادستان کل کشور گفت: من تاکید می‌کنم که مردم عزیز ما قطعا خط خودشان را از تعداد اندکی از اخلالگرانی که با راه بندان و یا حمله به برخی از اماکن ضدیت خودشان را با نظام و برنامه‌های مردم انجام می‌دهند، جدا خواهند کرد.
 
منتظری افزود: قطعا مردم عزیز از این اعمال و رفتار بیزار بوده و به تعدادی اخلالگر اجازه بهره برداری از شرایط را نخواهند داد. اینگونه اعمال و رفتاری که موجب اخلال در نظم عمومی می‌شود به موجب قانون جرم است و نیروهای نظامی و دستگاه قضایی وظیفه خود می‌دانند که با افرادی که اخلال در نظم عمومی می‌کنند طبق مقررات قانونی برخورد کنند.
 
دادستان کل کشور تصریح کرد: من مطمئنم که مردم عزیز و فهیم خط خود را از این تعداد اندک اخلالگر جدا خواهند کرد و خود مردم اجازه نخواهند داد که سوءاستفاده از این مساله بشود.
 
وی همچنین گفت: قطعا مسئولین و مدیران کشور در جهت منافع مردم همانگونه‌ای که ابلاغ هم شده هر چه درآمد از این محل تامین شود برای قشر متوسط و زیر متوسط جامعه به صورت «مساعدت» و «کمک» تامین و تقدیم آنها خواهد شد و به اخلالگرانی که قطعا ریشه در خارج از کشور دارند- کما اینکه ما در این یکی دوروز شاهد بودیم که جریانات معاند با نظام جمهوری اسلامی از فضای مجازی استفاده کرده و مردم را به خیال خام خودشان می‌خواهند تحریک کنند، اجازه این کار داده نخواهد شد.
 
منتظری گفت: قطعا مردم عزیز ما از این حرکات تحریک نخواهند شد و اخلال در نظم عمومی را خود مردم با همکاری مسئولین امنیتی و انتظامی برطرف خواهند کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: در خصوص اینکه تاثیری در قیمت‌ها خواهد داشت، دولت محترم تاکید کردند بر این مساله که مسئولین امر موظف‌اند از هرگونه افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنند و امیدواریم که مسئولین اقتصادی کشور در این زمینه هم بتوانند مدیریت خوبی کنند و این مقطع زمانی را پشت سر بگذاریم.
 
دادستان کل کشور در پاسخ به این سوال که «قوه قضاییه در این زمینه چه اقداماتی خواهد داشت با توجه به اینکه به هرحال ممکن است که عده‌ای از این شرایط سوء استفاده کنند و در مورد قیمت کالا و خدمات به مردم اجحاف شود؟» نیز گفت: اولا قوه قضاییه موظف است در چارچوب قانون با کسانی که اخلال ایجاد می‌کنند برخورد کند. در خصوص قیمت‌ها هم حتما سازمان تعزیرات حکومتی که زیرمجموعه دولت محترم است با همکاری سایر دستگاه‌ها جلوگیری می‌کنند از اینکه بخواهد در قیمت‌ها اخلالی به وجود بیاید و یا احیانا افزایش قیمت بی‌رویه داشته باشند.
 
وی افزود: قوه قضاییه هم در چارچوب وظایف و تکالیفی که متوجه اوست قطعا با هرگونه بی نظمی چه در اخلال در تردد مردم و یا احیانا اشکالاتی که بخواهند برای آسایش و آرامش مردم به وجود بیاورند برخورد خواهد کرد و ما اعتقادمان بر این است که خود مردم عزیز بهترین نیرو و توانی هستند که می‌توانند جلوی اخلالگران را بگیرند.
 
دادستان کل کشور در پایان گفت: در خصوص قیمت‌ها هم حتما مسئولین امر، ان‌شاءالله مساعدت خواهند کرد و سازمان تعزیرات و دستگاه‌های نظارتی بر این امر نظارت می‌کنند و اجازه نخواهند داد که این مساله بهانه‌ای باشد برای اینکه بخواهند عده‌ای از این موقعیت سوءاستفاده کنند.
+6
رأی دهید
-83

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  خارجی‌ شما‌ها هستید که باید رد ریشه تون رو بگیرید و برگردید به ، از همون جایی‌ که امدید
  3
  38
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
  ۵۱
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  حاج اقا دنبال یه شغل جدید باش که همین روزها با اردنگی میندازنت پائین . شغل واکسی کنار خیابون بهت میاد. البته اینکار هم ازت بر نمیاد چون اون واکسی کنار خیابون نونش رو با شرف در میاره، چیزی که شما هیچوقت نداشتید.
  3
  36
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  حالا نه اینکه تو با اون قیافه ت.... ریشه در ایران داری؟!
  3
  37
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰
  ۳۰
  ایمای - تهران، ایران

  اینها تا مردم اعتراض میکنند ربط میدهند به خارج دارند باز ضمیمه کشتار را درست میکنند از ترس تو شلوارهاشون خراب کردند حالا اولین روز شلوغی بود شاشیدن به خودشون
  9
  30
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
  ۲۱
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  یه چندتا از همین ریشه‌ها تو همین سایتم میپلکن. ولی اجازه نمیدم بیشتر از این بلند شن. چون ریش و قیچی دستمه.
  25
  8
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
  ۶۵
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  تو که راست مى گى٬ اون مهر رذالت وا بتذال روى پیشانى ات نیست آیا پاک کردى؟. اون رهبر الدنگ که آن بالا نشسته مى گوید چرا تو این مملکت ١٠٥ میلیون لیتر مصرف مى شود. مغز علیل رهبر به اصطلاح معظم نمى تواند درک کند که قسمت عمده این مصرف ناشى از قاچاق بنزین است و یک مقدارى اش هم به علت کیفیت بالاى خود رو هاى ساخت داخل است و علت سوم اش هم ترافیک بالا در کلان شهر ها است. حالا تو این ٤٠ سال هیچ غلطى که نتوانستى بکنى و دیوار مردم را کوتاه تر از دیگران مى بینى و به همین سبب این رهبر مزلف به روساى قواى سه گانه دستور مى دهد هر چه زودتر قیمت بنزین را افزایش دهند. وانگهى این آتش زیر خاکستر است که هر زمان طلب کند با یک جرقه مشتعل مى شود منتظر باش که دودمان تو و هم مسلکى هایت به باد برود.
  1
  12
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  همین تخم ترکه این بچه های صیغه هم توی این سایت هستن. تا زرتی میشه میگن خارجی ها! .
  6
  19
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
  ۵۳
  kapta - دوسلدرف، آلمان
  یک اخوند خوب یه اخوند مرده است
  2
  19
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
  ۱۰۴
  حق الناس - روی زمین خدا، یونان
  ای لعنت خدا بر شما ظالمان
  5
  16
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
  ۵۴
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  این روباه کثیف رو باید پای میز محاکمه کشوند
  2
  19
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
  ۳۹
  باور عمیق - قم، ایران
  به هر صورت خودکرده را تدبیر نیست . ان شا الله مردم در ادوار بعدی انتخابات حواسشونو جمع میکنن که به کی رای بدن . فراوانی پول، اخذ آسان تسهیلات بانکی برای مردم، قیمت بالای نفت به مدد سیاستهای تنش آفرین احمدی نژاد، رونق بخش تولید، رونق بازار ساخت و ساز و به تبع آن فراوانی شغل و کسب و کار همه و همه بخشی از نعمتهایی بود که مردم از آن برخوردار بودند و قدر ندانستند
  18
  4
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۸
  ۵۸
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  بله راست میکی از اسراییل دستور میکیرن. اگر این را نگید. چه بگید. چهل اندی سال با این حرفها جوانانی را زیر خاگ فرستادین. اما بعدش متوجه شدید. خایین در کنارتان بودن. دیگری را دار زدید. بس کنید. دیگر مردم خسته شدن. نان یک ریالی را گردید. ۱۰۰۰۰ ریال . یعنی چند برابر. هنوز از امریگاه و اسراییل دم میزنید. متهم میکنید. حرف دیگری بزن تا مردم شاید یک در صد باور کنن.
  0
  4
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۴
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  باز بعضی ها عین عادت فلان سر ماه پیداشون شد. مرتیکه اون رهبر زپرتی ات باعث و بانی همه اینهاست. بقیه عنتر این نمایش هستن عین خودت
  0
  5
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۵
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  . وقتی عمامه ولباس آخوندی حکایت ازسرسپردگی کامل به فرهنگ عرعری دارد مضحک است که این هاهرحرکت ایرانیان رابه تحریک خارجی می چسبانند!
  0
  7
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.