پوزخند و پاسخ صریح وزیر نفت به سئوال در باره گرانی بنزین: تا وقتیکه مردم تحمل کنند

در این فیلم که مربوط به مصاحبه خبرنگاران با بیژن زنگنه دربهمن‌ماه سال گذشته است به خوبی بی خیالی و بی تفاوتی دولت نسبت به دردها و مشکلات مردم از یک سو و انگشت گذاشتن بر نقش خود مردم و اعتراضات آنها در جلوگیری از افزایش قیمت بنزین را بیان می کند.
در این فیلم که مربوط به مصاحبه خبرنگاران با بیژن زنگنه دربهمن‌ماه سال گذشته است به خوبی بی خیالی و بی تفاوتی دولت نسبت به دردها و مشکلات مردم از یک سو و انگشت گذاشتن بر نقش خود مردم و اعتراضات آنها در جلوگیری از افزایش قیمت بنزین را بیان می کند.
 
وزیر نفت، زنگنه در این مصاحبه می گوید : گرانی ها تا وقتی مردم تحمل میکنند ادامه دارد . پس از اظهارات جواد ظریف در مورد اینکه مردم خود انتخاب کرده اند و یا وزیر کشاورزی که میگوید مردم خدا را شکر کنند که گوشت هست این جمله شنیدنش از وزیر نفت شاید دیگر جای تعجبی نداشته باشد !
 
به دنبال گران کردن بنزین، یک کارشناس اقتصادی اعلام کرد با توجه افزایش ۲۰۰۰ هزار تومانی نرخ بنزین و فروش روزانه ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین در روز ؛ درامد دولت روحانی روزانه ۲۱۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت .که با احتساب فروش ۳۰ روزه ، درآمد دولت ماهیانه ۶۳۰۰ هزارمیلیارد تومان خواهد شد .
 
یاد‌آوری می‌شود که خامنه‌ای چند روز پیشتر در رابطه با پایین آوردن مصرف روزانه بنزین به مقامات  وزارت نفت گفته بود: «توصیه به مسئولان برای مدیریت و کنترل مصرف بنزین و پایین آوردن آمار کنونی که حدود ۱۰۵ میلیون لیتر در روز است.»
 
با احتساب این افزایش قیمت، دولت با افزایش نرخ بنزین برای خودش از جیب مردم  ماهیانه ۶۳۰۰ میلیارد تومان سود ایجاد کرده است.
 
یاد‌آوری می‌شود که حسن صادقی، رئیس اتحادیه جامعه کارگری، در جریان دومین روز گردهمایی سراسری خانه کارگر با بیان اینکه دولت ۱۳۶ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد، گفت: «در نهایت دولت با افزایش قیمت بنزین تنها می‌تواند حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان از بودجه را تامین کند.»
 
خاطرنشان می‌شود که در شهریورماه، بیژن زنگنه وزیر نفت افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرده بود.
+46
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  تا وقتی که مردم تحمل کنند . یه روزی میرسه به این مردم که تحملشون خوب است میگویند پس از ازدواج شب اول سهم امام است
  7
  78
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  باید دید مردم تا کی تحمل این احمقها را دارند,حضرت ایوب که جا زد
  4
  51
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
  ۵۷
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  زمان قدیم هم یک بود بنام پری زنگنه. بعد انقلاب هم شما. انگار راست راستی زنگنه هستی. چهل سال زیر خاک و پای ایران راخالی کردی. بجیب ملاه دو ریالی کردی تا مقامت را از دست ندهی. ارزشش را داشت. ای زنگنه . مردم میدانید معنای زنگنه چیست. بخند به ریش مردم .که چه کردی. با خون زمین. بتاراج دادی بخاطر اینکه یک صباحی راحتراز دیگران زندگی کنی. ای خاک عالم بر سرت.
  0
  1
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۳
  نظر شما چیست؟