ژنرال گلدفین خطاب به سران کشورهای عرب : وقت آشتی حالا است نه وقتی که موشک ایران در راه است

یورونیوز :دیوید گلدفین، رئیس ستاد نیروی هوایی ایالات متحده روز شنبه ۲۵ آبان (۱۶ نوامبر) در دوبی، کشورهای عرب حاشیه نشین خلیج فارس را به کنار گذاشتن اختلافات و اتحاد نظامی در برابر ایران فرا خواند.
 
ژنرال گلدفین که در نشست فرماندهان نیروی هوایی در دوبی صحبت می کرد گفت:« وقت آشتی و فراموشی دلخوری‌ها وقتی نیست که موشک یا پهپاد از ایران در راه است، هم‌اکنون است.»
 
واشنگتن مناقشه چهار کشور عربستان سعودی، امارات عربی متحده، بحرین و مصر با قطر را مایه تضعیف تلاش‌ها برای مهار نفوذ ایران در خلیج فارس و خاورمیانه می‌داند.
 
آمریکا ایران را عامل حملاتی می‌داند که تابستان امسال در منطقه خلیج فارس صورت گرفت از جمله حمله موشکی و پهپادی ۱۴ سپتامبر به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی؛ حمله‌ای که در کوتاه مدت تولید نفت این کشور را به نصف تقلیل داد.
 
تهران هرگونه دست داشتن در این حمله را رد می کند و می‌گوید که حمله را حوثی‌ها به تلافی حملات ریاض به یمن، انجام داده‌اند.
 
تلاش‌ها و میانجیگری واشنگتن برای پایان دادن به مناقشه این چهار کشور با قطر تا به امروز بی‌ثمر مانده است. عربستان، امارات عربی متحده، بحرین و مصر از سال ۲۰۱۷ میلادی و با وارد کردن اتهام «تروریسم» به قطر، این کشور را به محاصره تجاری و ترابری درآورده و تحریم کرده‌اند.
 
دوحه با رد اتهامات هم پیمانانِ عرب ریاض، تحریم‌های اعمال شده را ناقض حاکمیت ملی خود می خواند.
 
آمریکا، متحد هر شش کشور حاشیه‌نشین عرب خلیج فارس است. پایگاه هوایی العدید در قطر، بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه و بحرین محل استقرار ناوگان پنجم دریایی آمریکا در خلیج فارس است.
 
ژنرال دیوید گلدفین همچنین در جمع فرماندهان نیروی هوایی افزود:«هیچ کشوری به تنهایی واجد تمام امکانات لازم برای دفاع از خود نیست اما در کنار همدیگر تمام آنچه را که برای دفاع جمعی لازم است در اختیار خواهیم داشت.»
 
رئیس ستاد نیروی هوایی ایالات متحده در ادامه سخنان خود با اشاره به ایران گفت:«ما هم‌اکنون این توان را داریم، ما دشمنی مشترک داریم که ظاهرا کمر همت به اعمال شیطنت‌آمیز در منطقه بسته است.»
 
ژنرال گلدفین با تاکید بر اهمیت اصل امنیت جمعی، بهترین امکان دفاع از امارات عربی متحده را به لحاظ جغرافیایی از طریق قطر و همسایه‌اش عمان، دانست.
+61
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  عجب پدر سوخته هایی هتسید شما، میخوان این عربا رو به جنگ با ایران وارد کنن در آخر خودشون سود به ببرن. جنگ ایران و عراق دوباره می‌خواد تکرار بشه
  19
  22
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  لعنت به دولت مردان امریکا و انگلیس که باعث بدبختی وخواری ما ملت دراون سال نحس ۵۷ شود
  4
  16
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.