لحظه به لحظه با اعتراضات مردمی در ایران :محمود صادقی اعلام کرد که افزایش قیمت بنزین به تائید خامنه ای رسیده است

 قطع گسترده اینترنت در ایران‎؛ گزارش‌های غیر رسمی از کشته شدن «۱۰ معترض در روز شنبه»
در پی سه برابر شدن قیمت بنزین آزاد بر اساس تصمیم شورای عالی اقتصادی سران قوا که به بروز اعتراض‌های مردمی در شماری از شهرهای ایران انجامید، روز شنبه ۲۵ آبان برپایی تجمع‌های مختلف در شهرهای مختلف از جمله تهران.
به گزارش رادیو فردا، دامنه اعتراض‌های مردم به افزایش قیمت بنزین در ایران روز شنبه گسترش یافت و در بیش از ۵۰ شهر شاهد تجمع و اعتراض بوده‌ایم.
 
در تجمعات روز شنبه حضور ماموران پلیس به شدت افزایش یافت و در برخی شهرها به سوی مردم شلیک کرده‌‌اند.
 
 روز جمعه یک نفر در سیرجان کشته شد. گزارش‌های غیررسمی حاکی از کشته شدن دستکم ۱۰ نفر در شهرهای اصفهان، بهبهان، کرمانشاه، کرج و شیراز است. یک نفر هم در جاده ساوه هدف گلوله قرار گرفته است.
 
محمدجواد منتظری، دادستان کل کشور و حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی از دخالت «خارجی» در اعتراض‌ها گفته‌اند و معترضان را تهدید کرده‌اند.
 
در اعتراض‌های روز شنبه چند بانک در تهران، اسلام‌شهر، بهبهان و جاده ساوه و یک حوزه علمیه در اصفهان به آتش کشیده شده‌اند.
 
اعتراض‌های آلترناتیو مانند خالی کردن کامیون ماسه در جاده، بستن بزرگراه توسط مردمی که در حال بازی هستند، رقص به نشانه اعتراض و توقف خودرو در خیابان در این دوره از اعتراض‌ها بیشتر دیده شد که به نظر می‌رسد متاثر از تصاویر و رویدادهای اعتراض‌های فرانسه، لبنان و عراق باشند.
 
تصاویری از آتش زدن تصویر رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده و معترضان شعارهایی علیه کمک‌های جمهوری اسلامی به گروه‌های شبه‌نظامی در فلسطین و لبنان سر داده‌اند.
 
محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، اعلام کرد که افزایش قیمت بنزین به تائید رهبر جمهوری اسلامی رسیده است.
 
وی در توئیتر خود نوشت که نمایندگان مجلس با «سناریوهای مختلف اصلاح قیمت‌ها» مخالفت کرده بودند اما این موضوع در نهایت به تصویب نشست سران قوا و تائید رهبر جمهوری اسلامی رسیده است.
شورای عالی هماهنگی اقتصادی که تصمیم به افزایش قیمت بنزین گرفته با دستور رهبر جمهوری اسلامی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا تشکیل شده است.
برخی از مصوبات این شورا عملا شکل قانون‌گذاری پیدا کرده و این موضوع اعتراض برخی از نمایندگان مجلس را به دنبال داشته است.
شبکه حقوق بشر کردستان خبر داد که در اعترضات به افزایش قیمت بنزین در مریوان یک شهروند به نام «عثمان نادری» کشته و پنج تن دیگر از معترضین زخمی شده‌اند.
بر اساس این گزارش نیروهای یگان ویژه در یکی از خیابان‌های منتهی به میدان آزادی سنندج نیز معترضین را به گلوله بسته‌اند و دستکم یک زن جوان زخمی شده است.
ابراز حمایت وزیر خارجه آمریکا از معترضان در ایران
مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا در توییتی در حمایت از معترضان نوشته است: "همانطور که یک سال و نیم پیش به مردم ایران گفتم: ایالات متحده با شماست."
 
او آن زمان نوشته بود: "پس از چهل سال بیداد، مردم پر افتخار ایران درمورد سوء استفاده های حکومتشان ساکت نمی نشینند. ما هم ساکت نخواهیم ماند. من پیامی برای مردم ایران دارم: ایالات متحده صدای شما را می شنود. ایالات متحده از شما حمایت می کند. ایالات متحده با شماست."
وزیر کشور: ناگزیریم وظیفه خود را انجام دهیم
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران شنبه شب به تلویزیون دولتی ایران گفت است که "خویشتن داری نیروی انتظامی" در برابر معترضان در صورت ادامه برخی رفتارها پایان خواهد یافت.
 
او گفت: "وقتی شیشه یک ماشین را می‌شکنند و به بیمارستان حمله می‌کنند یا اینکه به برخی از مراکز حساس و امنیتی تعرض کردند همه اینها موجب ناراحتی و رنجش خاطر مردم عزیزمان شد. می‌خواهم اینجا عرض کنم که نیروی انتظامی، نیروهای امنیتی و نیروهای نظامی ما در هر شرایطی امنیت و اقتدار کشور و منافع و آرامش مردم برایشان اصل است."
 
او افزود: "اگر تاکنون مدارا شده است و اگر به گونه‌ای رفتار شده است که توجیه بشوند و این کار را منجر به ناراحتی برای مردم نکنند اما با اقداماتی که غروب امروز در برخی از مناطق انجام داده شد که عده قلیلی بودند تصمیم بر این است در صورتی که ادامه پیدا کند خویشتن داری نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی با توجه به درخواست مردم و پیگیری آن ها که گلایه‌مند هم هستند پایان می یابد. ناگزیر هستیم وظیفه خود را انجام دهیم."
 
ویدئوهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی از اعتراضات نشان دهنده سطح بالای خشونت علیه معترضان بوده است.
 
در شبکه‌های اجتماعی فیلم‌هایی از شلیک گلوله مستقیم به معترضان در جاده ساوه منتشر شده است. این فیلم‌ها نشان می‌دهد که یک نفر از معترضان کشته می‌شود.
 
در شبکه‌های اجتماعی فیلم‌هایی نیز از به آتش کشیده شدن برخی از مراکز دولتی در جاده ساوه منتشر شده است.
در شبکه‌های اجتماعی همچنین فیلم هایی از شلیک گلوله به مردم منتشر شده است.
بر اساس گزارش و فیلم‌های منتشر شده در روز شنبه، تعدادی از معترضان در شهرهای ایران کشته شدند.
 
چندین فیلم از کشته شدن یک نفر در جاده ساوه بر اثر شلیک گلوله مستقیم ماموران امنیتی منتشر شده است. فیلمی نیز از کشته شدن یک نفر در منطقه زینبیه اصفهان منتشر شده است.
 
همچنین فیلمی از کشته شدن یک نفر در کرمانشاه منتشر شده است. گزارش‌هایی درباره کشته شدن یک نفر از معترضان در شهر بهبهان خوزستان هم منتشر شده است.
 
بر اساس ویدئوهای منتشره در شبکه‌های اجتماعی، روز شنبه یک تن از معترضان به افزایش قیمت بنزین در گلشهر کرج کشته شده است. تصاویر یک ویدئوی دیگر نشان می‌دهد که یکی از معترضان در محله معالی‌آباد شیراز هدف گلوله قرار گرفته است. شاهدان عینی می‌گویند این تیراندازی از کلانتری گلدشت شیراز صورت گرفته است.
 
رادیو فردا قادر به تایید یا تکذیب این گزارش‌ها نیست. پیشتر خبر مرگ یک نفر در سیرجان منتشر شده بود که مقام‌های محلی به طور رسمی آن را تایید کردند.
 
برخی از فعالان سیاسی سیرجان خبر داده‌اند که یک نفر دیگر نیز در این شهر کشته شده است اما مقامات مسئول هنوز این گزارش را تائید نکرده‌اند.
 
مهم‌ترین تحولات ۲۴ ساعت گذشته در اعتراضات ایران
 • دامنه اعتراض‌های مردم به افزایش قیمت بنزین در ایران روز شنبه گسترش یافت و در بیش از ۵۰ شهر شاهد تجمع و اعتراض بوده‌ایم.
 •     در تجمعات روز شنبه حضور ماموران پلیس به شدت افزایش یافت و در برخی شهرها به سوی مردم شلیک کرده‌‌اند.
 •     روز جمعه یک نفر در سیرجان کشته شد. گزارش‌های غیررسمی حاکی از کشته شدن پنج نفر در شهرهای اصفهان، بهبهان، کرمانشاه، کرج و شیراز است. یک نفر هم در جاده ساوه هدف گلوله قرار گرفته است.
 •     محمدجواد منتظری، دادستان کل کشور و حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی از دخالت «خارجی» در اعتراض‌ها گفته‌اند و معترضان را تهدید کرده‌اند.
 •     در اعتراض‌های روز شنبه چند بانک در تهران، اسلام‌شهر، بهبهان و جاده ساوه و یک حوزه علمیه در اصفهان به آتش کشیده شده‌اند.
 •     اعتراض‌های آلترناتیو مانند خالی کردن کامیون ماسه در جاده، بستن بزرگراه توسط مردمی که در حال بازی هستند، رقص به نشانه اعتراض و توقف خودرو در خیابان در این دوره از اعتراض‌ها بیشتر دیده شد که به نظر می‌رسد متاثر از تصاویر و رویدادهای اعتراض‌های فرانسه، لبنان و عراق باشند.
 •     تصاویری از آتش زدن تصویر رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده و معترضان شعارهایی علیه کمک‌های جمهوری اسلامی به گروه‌های شبه‌نظامی در فلسطین و لبنان سر داده‌اند.
 
صحنه هایی از تیرخوردن یک شهروند در اصفهان
بر اساس تصاویر و گفته‌های مخاطبان بی‌بی‌سی در زینبیه اصفهان یک فرد مجروح شده است.
از شدت جراحت و وضعیت او اطلاعی نداریم.گزارش‌های ارسال شده به بی‌بی‌سی فارسی حاکی است که تعداد کشته‌شدگان اعتراض‌های روز شنبه افزایش یافته است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

هشدار: حاوی تصاویر و صداهای ناراحت‌کننده بر اساس تصاویر و گفته‌های مخاطبان بی‌بی‌سی در زینبیه #اصفهان یک فرد مجروح شده است. از شدت جراحت و وضعیت او اطلاعی نداریم. گزارش‌های ارسال شده به بی‌بی‌سی فارسی حاکی است که تعداد کشته‌شدگان اعتراض‌های روز شنبه افزایش یافته است. پیامگیر تلگرام: @BBCShoma واتس‌اپ: 00447342032113 هرگز برای گرفتن تصاویر خود را به خطر نیاندازید #بنزین

A post shared by BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on

فریادهای یک زن 'کفن پوش' اهل نجف آباد اصفهان: بنزین که گران می‌شود همه چیز گران میشودیک زن در نجف آباد اصفهان در اعتراض یه افزایش ناگهانی قیمت بنزین در ایران به روی خود کفن انداخت و در خیابان دراز کشید. او فریاد میزد که میدونید وقتی بنزین گرون میشه، همه چی گرون میشه؟ می‌دونید چه بلای سر زنان سرپرست خانواده می‌آید؟"
او می‌گوید: "من را می برند شکنجه می کنند ولی راه من را ادامه بدهید."
 
 
 
درگیری شدید بین معترضان و نیروهای امنیتی در جاده ساوه
بر اساس گزارش‌های رسیده از ایران، گروهی از معترضان در منطقه زینبیه اصفهان به برخی از اماکن دولتی از جمله حوزه علمیه حمله کردند. گروهی نیز اقدام به آتش زدن لاستیک کردند. در این میان درگیری‌هایی نیز بین مردم و نیروهای امنیتی رخ داده است
«آسید علی ببخشید، دیگه باید بلند شید»،«سید علی حیا کن، مملکتو رها کن»،«چه اشتباهی کردیم که انقلاب کردیم»، «نه غزه، نه لبنان» از جمله شعارهای معترضان بود.
وزارت کشور: با شایعه پراکنان فضای مجازی مطابق قانون برخورد می‌شودرئیس مرکز فوریت های امنیتی، اطلاعات و اخبار وزارت کشور گفته است با توجه به این که بعد از اجرای برنامه تغییر قیمت بنزین "زمینه سوءاستفاده و شایعه پراکنی در فضای مجازی ایجاد شده، لذا با شایعه پراکنان مطابق قانون برخورد می شود". به گفته این مقام "پخش کلیپ های مربوط به سنوات قبل در فضای مجازی از جمله این اقدامات است که این حرکت باعث ترویج فضای بی اعتمادی و نا امنی در سطح جامعه می شود."
 
پروانه سلحشوری در واکنش به 'نگرانی‌ها از گرانی بنزین': مدت‌هاست مجلس در راس امور نیستپروانه سلحشوری، نماینده و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ایران در توییتی نوشت: "از وقتی بنزین گران شده، مردم در تماس‌های مکرر ابراز نگرانی می‌کنند.
هموطنان عزیز، مدت‌هاست مجلس در رأس امور نیست. این موضوع در جلسه سران سه قوه تصمیم‌گیری شده. همین یک رکن دموکراسی را نیم‌بند داشتیم که فاتحه آن هم خوانده شد. مجلس بعدی را تعطیل کنید، خودش اقتصاد مقاومتی‌ است."
 
تظاهرات در چندین شهر ایران علیه افزایش قیمت بنزین
وبسایت خبری "آفتاب‌نیوز" شامگاه روز جمعه ۲۴ آبان (۱۵ نوامبر) نوشت: در شهرهای اهواز، امیدیه، ماهشهر، بهبهان و خرمشهر در استان خوزستان، و همچنین بیرجند و مشهد، و سیرجان در استان کرمان برخی شهروندان نسبت به افزایش قیمت بنزین تجمع‌هایی اعتراضی برگزار کردند.
 
آفتاب‌نیوز هم‌چنین نوشت: براساس ویدئوها و تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده است، در این تجمع‌ها، مردم شعارهایی در انتقاد از افزایش قیمت بنزین سر داده‌اند.
بنابر این گزارش‌ها، در فلکه کیان‌پارس اهواز تجمع و تظاهرات علیه افزایش شدید قیمت بنزین صورت گرفته که با حمله موتورسواران ضدشورش مواجه شده است.
 
در  تصاویر مربوط به تجمع مردم در اهواز تعدادی از شهروندان شعار "اهوازی باغیرت ماشینتو خاموش کن" سرمی‌دهند. درگیری‌هایی نیز میان مردم و معترضان رخ داده است.
 
خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران نیز در باره این اعتراضات نوشت: «تجمعات اعتراضی به افزایش قیمت بنزین بعداز ظهر امروز جمعه در چند شهر کشور صورت گرفت که برخی از این تجمعات با پادرمیانی مردم و پلیس پایان یافت. در شهرهای خوزستان و سیرجان کرمان این اعتراضات بیشتر بوده است. در اهواز تجمعات ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره در چند نقطه شهر برگزار شد که معترضین در واکنش به افزایش قیمت بنزین شعار می‌دادند.»
 
روابط عمومی فرمانداری امیدیه، اعلام‌کرده که جاده امیدیه به دیلم بسته ‌شده است. فیلم‌هایی از بسته‌ شدن جاده امیدیه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آنها گفته می‌شود معترضان به گرانی بنزین این جاده را بسته‌اند.
"خبرآنلاین" نیز نوشته در سیرجان برخی افراد با خاموش کردن خودروهایشان باعث ایجاد ترافیک شدند. در مشهد، در بلوار وکیل‌آباد نیز برخی افراد با استفاده از شلوغی معمول جمعه شب‌های این بلوار، خوروهایشان را خاموش کردند و باعث ایجاد ترافیک سنگینی در این منطقه شدند.
 
این خبرگزاری هم‌چنین نوشت: «در بیرجند تعداد محدودی که از ۲۰۰ نفر تجاوز نمی‌کردند با حضور در خیابان به طرح اصلاح قیمت‌ها واکنش نشان دادند که با حضور نیروهای انتظامی و گفتگو با معترضان از تعداد آنها کاسته شد.»
 
برخی گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاکی است که در تظاهرات مردم سیرجان علیه گرانی بنزین یک نفر در اثر تیراندازی نیروهای انتظامی جان خود را از دست داده است.
همچنین گزارش‌هایی از قطع اینترنت در برخی شهرهای ایران از جمله شهرهای ناآرام در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.
 
ویدیو اعتراضات امروز در شهر کرمانشاه
تصاویر اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در شیراز
محدودیت رسانه‌های داخلی برای پوشش خبرهای مربوط به افزایش قیمت بنزین'برخی از روزنامه‌نگاران در داخل کشور از محدودیت‌هایی برای پوشش خبرهای مربوط به گران شدن پوشش بنزین خبر داده‌اند.
بررسی تیتر یک روزنامه‌ها و مطالب مرتبط با گران شدن بنزین نشان می‌دهد که به رغم اعتراض‌ها، مطالب محدودی درباره این موضوع یا انتقادها از این تصمیم دولت منتشر شده است.
مهدی احمدیان، از کاریکاتوریست‌هایی است که در توییتر نوشت اجازه انتشار اثرش را پیدا نکرده است. آقای احمدیان کاریکاتوری که با مضمون انتقاد از گران شدن بنزین کشیده در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است.
درخواست یک مرجع تقلید برای لغو تصمیم برای قیمت بنزین
آیت‌الله صافی گلپایگانی، از مراجع تقلید شعیه شهر قم از نمایندگان مجلس خواسته است که افزایش قیمت بنزین را "لغو" کند.
از روز جمعه افزایش قیمت بنزین موجب بروز اعتراضات در شهرهای مختلف ایران شده است.
افزایش اخیر قیمت بنزین با تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه صورت گرفته است.
تشکیل جلسه سران قوا 'در واکنش به اعتراضات به افزایش قیمت بنزین' در ایران رسانه های ایران می گویند این جلسه در پی افزایش اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین تشکیل شده جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه در ایران با حضور حسن روحانی رئیس جمهور علی لاریجانی رئیس مجلس، و ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه برگزار شده است.
 
رسانه های ایران می گویند این جلسه در پی افزایش اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین تشکیل شده است.
 
براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، از بامداد روز جمعه ۲۴ ماه آبان با آغاز سهمیه‌بندی بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین‌سوز، قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌بندی ۱۵۰۰ تومان و هر لیتر بنزین آزاد ۳ هزار تومان شده است.
 
مقام های دولتی پیشتر احتمال یکباره افزایش قیمت بنزین را رد کرده بودند. شهروندان ایرانی در برخی از شهرها نسبت به افزایش قیمت بنزین واکنش اعتراضی نشان داده اند و گزارش شده که یک شهروند در بین معترضان در سیرجان در استان کرمان کشته شده است.
مجمع تشخیص مصلحت ایران: از افزایش قیمت بنزین خبر نداشتیم و دخالتی نداشتیم روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران، در اطلاعیه ای اعلام کرد که در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام هیچ بحثی درباره گران شدن بنزین مطرح نبوده است و هرگونه تصمیم‌گیری در این باره از اختیارات دولت و مجلس به شمار می‌رود.
 
در اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارنظر منتسب به محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره قیمت بنزین را کذب خواند.
 
در ادامه این اطلاعیه آمده است: رئیس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هیچ مصاحبه، سخنرانی یا پیامی در تایید یا حمایت از افزایش نرخ بنزین در روزهای اخیر نداشته اند.
+252
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  زال، امپراطوری آخوندی تون داره وا میره، کجایی؟ صدات در نمیاد؟
  16
  174
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  باید این طویله های پرورش آخوند های حر ااااااااااا م زاده را آتش بزنند همراه با اون مفتخور و لاشه خورهایی که آنجا درس تجاوز و فساد و جنایت یاد میگیرند
  16
  170
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران

  هر کس از علم اقتصاد آشنایی نسبی داشته باشه، متوجه میشه که اقدام دولت در افرایش قیمت بنزین به شرطی که بنزین سهمیه ای ایجاد رانت و فساد و سوء استفاده نکنه کار مناسب بوده است. این جوانان بیشتر برای خواسته های دیگرشون و آزادی اعتراض کنند و اون هم مسالمت آمیز و بدون خشونت.
  135
  18
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. فکر میکنی الان زالو کجا باشه خوبه پول مفت که بهش نمیدن در مقابل کار و قمه و چاقو بدست در بین معترضین بدنبال شکار برای رهبر چلاق پروستاتی اش
  16
  116
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  بسکه پول مردم را دزدیدند و خرج تروریستهای فلسطینی و لبنانی و عراقی و سوری و کمک به طالبان و داعش کردند با کسری بودجه روبرو شدند و دوباره با گران کردن بنزین و مواد غذایی و ...... از جیب مردم دزدی میکنند و به مردم فشار میاورند .ننگ به این رژیم و لعنت به شما ساندیس خورانی که از این کثافتهای جنایتکار حمایت میکنید به گور پدر هر چه فلسطینی تروریست و حزب الله لبنان و گروه های تروریستی که مورد حمایت رژیم کثیف اسلامی هستند. چقدر خوبه که اسراییل این تروریستهای فلسطینی را به درک واصل میکنه
  16
  112
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  ای امت شهیدپرور ولایت، نگذارید که دشمن به صفوف رخنه ناپذیر شما نفوذ کند. این وظیفه تک به تک ماست که یار و یاور سکاندار کشتی انقلاب باشیم تا در مسیر نور به راهش ادامه و سرانجام به مقصد نهایی برسد.
  183
  22
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. کشتی انقلاب به کوه یخ برخورده و در حال غرق شدن است. اول زنان و کو‌دکان را سوار قایق های نجات کنید.
  12
  82
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. مقصد نهائی شما کجاست ؟ ته جهنم؟
  8
  93
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  freedom of the press - تهران، ایران

  امیدوارم اینبار خون این جوانان پایمال نشه و مردم این اعتراض را بدون نتیجه رها نکنند.
  16
  74
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. در ضمن مرده شور اون شهدای ولایت وقیح را هم ببرند که یک مشت تروریست همانند اون کله پوک حججی هستند کسی که در راه ولایت کشته بشه همون به درک که کشته بشه
  16
  88
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]فاطی شله و زالو برین تا وقت دارین به اماماتون دخیل ببندین خودتونو دعا کنید یکی مثل من به حکومت نرسه بعد چلاقتون که اگه یکی مثل من به حکومت برسه امثال شما زالو صفتان مسلمونو اگه ذوب بشین به هسته زمین برسین و یا از طریق پدرپوتینتون به کره مریخ سفر کنین پیداتون میکنم و برای هر چاپوسی و نون بنرختون یک هکتار ازون کویر خاک پر گهر میگم اباد کنید که دیگه شما باشید و نوه‌هایتان فکر چاپلوسی و مفتخوری بسرتون نزنه.من بهتون قول میدم درصد بالای اون کشور اونقدر از شما مفتخوران نفرت دارن که این تئوریو به عمل تبدیل کنن شما مفتخوران نباید اعدام بشید چون بزرگترین شکنجه برای یک مسلمون ریاکار کار کردن باشرفه.
  13
  75
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران

  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. شما بی وطن ها رفتید بر علیه شاه انقلاب کردید حالا ملت را می شورونید!؟ سگ وفا دارد شما جفا به آب و خاک ایران! البته شماها ایرانی نیستید! یک مشت پیر و پاتال خود فروخته
  112
  15
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  amir-amir - تورنتو، کانادا

  بهترین راه مبارزه آن است که هرچه نماد آخوند است آتش زده شود٬ بانک و پمپ بنزین سرمایه هاى ملى هستند و حفظ شوند. همان انگشتر نکره که نماد آن ملعون خمینى بود و توسط ملت به آتش کشیده شد بهترین تودهنى است براى آخوند و بچه آخوندهاى این وب سایت و هر جا که لش متعفن شان وجود دارد.
  7
  53
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  freedom of the press - تهران، ایران

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. مثل کبک سرت را زیر برف کردی که چی!!! اینها همون مردم ولایت مدار سابق هستند که الان به ماهیت ولایت کثیف الدنگشون پی بردند البته سالهاست به این نتیجه رسیدند و دیگهخامنه ای ااندگ را نمی خواهند . خامنه ای گم شو برو. امیدوارم ابن اعتراضات مثل اعتراض‌های قبلی نباشه که مردم را فریب بدهند و بدون نتیجه مردم بر گردن خونه که دیگه هر چه این رژیم به سرمون بیاره حقمونه. بهمون رحم نمی کنند پس بهشون رحم نکنید.
  12
  65
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. شاید هم رفته خواستگاری فاطمه زهرا که فلنگ رو ببنده و بره دانمارک پیش اون!
  10
  69
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. تو و امت شهیدپرور سرانجام به مقعد نهایی خواهید رسید
  8
  49
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا. تو کی هستی آدرس چیه
  35
  6
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خب معلومه که رسیده چون تمام امور از بزرگ تا کوچک باید به تایید خر بزرگ برسه!
  8
  39
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  این تصمیم مزخرف دولت روحانی باید برگردد، مردم تحمل این افزایش قیمت را ندارند . امیدوارم به جای حمله به کلانتری ها و به آتش کشیدن اموال عمومی و انبارهای نفتی ، به طرز مسالمت آمیز در مقابل فرمانداری ها و استانداری ها تجمع کنند . دوره شلوغ بازی تمام شده . جواب این حرکات اغتشاشگرانه به سادگی با گلوله خواهد بود . امری که مورد تایید نیست و مایه غم و اندوه است . عاقل باشید و خون خود را راهی مجرای فاضلاب نکنید . موقع انتخابات عاقل باشید و درست انتخاب کنید . گول شعارها و ترس از دیوارکشی در خیابانها را نخورید . کسی که رقیب را به قتل و عام متهم میکرد، اکنون به طرفه العینی مردم را به قتل میرساند . هشیار باشید و در انتخابات ، هر کس را که کوچکترین قرابتی با طیف هاشمی ملعون داشت انتخاب نکنید . گوش به اندرزها و توصیه های آقای خامنه ای بدهید تا اینگونه به مخمصه نیفتید
  89
  16
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد

  از شما خارج نشینان خواهشی دارم اول اینکه حامی مردم ایران باشید. تلاش کنید از هر گشوری هستید. ......و حمایتان را از مردم ایران. ثابت کنید تا دلگرمی خانوادهای باشید . که فرزندان خود را در مبارزه جعل جول از دست دادن. از شما عاجزانه تمنا دارم ایرانیان ایاریی. مردمان پاگ نیت. در دنیاه. شما از نسل جاویدانید.
  6
  33
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  شب روی سنگفرش خیس - آستانه، ایران
  دوستان تمام اینترنت قطعه من با ترفند به سختی اینجام از ساعت 5 بعد از قطع کردن به خبرگزاری خودشون هم باز نمیشه
  16
  34
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. بی وطن و وطن فروش تو هستی که از کشورت عراق به کشور ما آمدی و مزدوری رژیم غاصب و دیکتاتوری را میکنی
  6
  39
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. ببین ابله جنگ روحانی و سپاه ربطی به مردم نداره مشکل الان روحانی نیست مشکل انگل های فرقه ی شیعه و شما مزدوران هستید و کل رژیم کثافت و انگل اسلامی
  7
  41
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  [::باور عمیق - قم، ایران::] فقط یک کلام بگو اطلاعاتی هستی یا پادوی سفارتهای رژیم در خارج از کشور ؟ الان همه ایران اینترنتش قطعه ، تو چطوری انلاین شدی؟.
  8
  33
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. برای چی آدرسم رو میخواهی؟ آنلاین هم میشه دستبوسی کرد.
  8
  18
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. نازنین اینا اونقدر مشنگ و بیسوادن و اکثرا هم از خانواده‌ای بی سروته که واقعا ادم از دست اینها عین وایکینگها شاخ در میاره! از بخت بد اکثرا هم اروپا مفتخوری میکنن ولی هنوز نمیدونن که شما حتی ادرس هم بدین همینکه تهدیدتون کرده بگیرنش حداقل هفت سال باید از سیاهپوست هم سلولیش طوسیوار قران یاد بگیره البته اگه بخاطر سنگینی کلاسهای قرانش وسط کار خودکشی نکنه!
  7
  18
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. هیچکدوم!!!! الان معلوم شد ازون سولفاتهای مفتخور دوربر یکی از مسجدهای سفارته که برای یک تکه اوستخون که خدا میدونه چجوری میندازن جلوش به این تروریستهای بیوطن ج اس..هالی دم تکون میده وماله‌کشیشون میکنه.دوست عزیز فکر کنم شما هم میدونین اروپا پره ازین سولفاتهاست که برای یه پرس قیمه نذری صبح تا شب دوربر سفارتها و مسجدهاشون پلاسو علافند اینم یکیش و الا اینترنت کجا بود ایران که بیاد چرت و پرت هم بلغور کنه.
  7
  17
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. نازنین یکتنه تمام این ابلهان و مزدوران نذری‌خور این فرقه تبهکارو حریفی که واقعا شایسته نام شیربنیه‌ای تا شنبلیله. مهربون به اینها باید عین خودشون به توان ده جواب داد تا بدونن مسجدی که توش با استاد طوسی قران یاد میگیرن جای حمام کردن نیست . و الا سالهاست که با ٌ یار دبستانی ٌ چیزی رو پیش نبردیم بجز شکنجه و زندان .افرین شیرزن هموطن!
  8
  16
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی::]. با تشکر از محبت شما. البته گمان میکنم که اینها یک دور کلاس قرآن رو قبل از مهاجرت رفته باشند که اینطور اخلاق روحانی پیدا کرده اند. نمیبینید که اغلب با پاهای باز قدم بر میدارند!
  7
  15
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  نظامیان محترم شما حافظ ملت خود هستید. در مقابل دشمن. مردم تشخیص دادن.مقامات دولتی دشمن ایران زمین هستن. پس بخاطر ملت خود پشتبانشان باش . چون قسم به ایین پرچم ایران احترام گذاشتی. و سرلوحه صبح گاهی فریاد زدی تا پای جانت در دفاع مردمت باشی. پس حق را به مردمت بده.
  2
  5
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  باور دیگر این جان کندن‌ها فایده ندارد. همه می‌‌دانند .که این چیزها همه از زیر ریش مقدس آقا در می‌‌یاد. به این و آن گیر دادن .برای پس مانده بشقاب آخوند .نشد کار. خود آقات دیروز گفت. من خرم و از این چیزها سرم نمی‌‌شود. ولی‌ بالا رفتن قیمت را من دستور دادم. یعنی‌ خر که چه عرض کنم.کره خرم. یک افسر به گردن و بگو جای تو در آغول است. ۴۰ سال است.که داریم به نصیحت این شیخ شیره کش گوش می‌‌دهیم. هنوز طلب گوش دادن؟ روی سنگ پا قزوین کم کردی.
  5
  11
  دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  دوستان که نظراتان را میگذارید . تماما مورد احترام هستید. از دوستان محترم درخواست دارم. هیچوقت با هیچیک نظری مخالفت نکنید. چون هر اختلافیدارید . باید با گفتگو حل کنید. هر دردی درمان دارد . اگر درمانش را یافتی . وگرنا این اختلافها مشگل شما را حل نمی کنه. خواهش دارم یک لحظه خودت را طرف مقابل حس کن. همه چیز همینطوری حل میشود. توعین و افتر در جایگاه تنهای خودت. جز فرهنگ بزرگ منشان تاریخ ایرانزمین نیست. پس بیای دست در دست هم گشور را بسازیم. برای ایندگان. این وظیفه هر ایرانیست.
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Piotr - ورشو، لهستان
  [::شب روی سنگفرش خیس - آستانه، ایران::]. تفرفند که هیچی خودتو میکشتی هم تا روز دوشنبه سااعت دوازده ظههر هیچکی اینترنت نداشت خود خبرگزاری خبرنگارش نت نداشته چتور تو اومدی؟نکنه خود خامنه یی بهت نت جداگونه داده؟یاهم از ایرن نیستی
  3
  1
  ‌سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.