شیرین عبادی: به جای گران کردن بنزین بودجه مراکز حوزوی و مذهبی را قطع کنید!

شیرین عبادی در یادداشت کوتاهی در کانال تلگرام خود نوشت:
 
بودجه بنزین در ایران سه برابر شد. دلیل آن ساده است. فشار تحریم_اقتصادی در ایران فقط به مردم تحمیل می‌شود. وگرنه حاکمان و مفت‌خوران حکومتی از جمله مراکز حوزوی و کسانی که در ایران دست‌بوس قدرتند رنجی تحمل نمی‌کنند! بنزین لیتری سه هزارتومان برای آقازاده ای که ماشین لوکس پورش سوار می‌شود عددی نیست!
 
تحریم اقتصادی نتیجه بی‌خردی مدیران کشور، دخالتهای نظامی در کشورهای همسایه  و عناد داشتن، دشمن دانستن همه دنیاست. اما نتیجه این نظامی‌گری غیرضروری و تهدید مدام دیگران را مردم ایران می‌پردازند. حزب‌الله لبنان و حشد شعبی عراق و حوثی‌های یمن از بچه‌های بلوچستان و تهران و آذربایجان برای حاکمان ایران عزیزترند و نتیجه حمایت نظامی واقتصادی از این گروه‌های تندرو تحمیل فشار اقتصادی به مردم ایران است.
 
به تصویر آماری که سایت ایران بودجه قبلا منتشر کرده و مربوط به سالهای اخیر است نگاه کنید. این بودجه‌ها باید قطع شود و پول مردم به سفره‌های آنها برگردد! چرا پول نفت را باید فلان امام جمعه و حوزه علمیه و ده‌ها مرکز بی‌خاصیت مذهبی دریافت کنند اما کارگر هفت‌تپه به نان شب نیازمند باشد؟
+197
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  به این چیزا ربطی نداره قیمت بنزین رو نمیتونی ارزون نگه داری در حالی که دلار گرون شده . این باعث قاچاق به کشورهای همسایه میشه
  94
  7
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  شیرین خانم از مردم بخواهید بر علیه باعث و بانی تحریمهای که همان اخوندهای زیاد خواه و مزدورانشان هستند بپاخیزند .باز مردم اعتراض کنن تا شاید اخوندها سرعقل ایند یا وضع معیشتی و اقتصادی ملت را خوب کنن یا قدرت را رها کنن.
  3
  77
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  نظام سرتاپا فاسد
  3
  52
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  به شعارها گوش کنید! از مطالبات مدنی برخاسته از اراده جمعی آینده نگر خبری نیست. «مرگ بر فلان، زنده باد بهمان، تو برو ، اون بیاد» همین ! اینها دقیقا فرزندان همان فسیلهای چهل سال پیش هستند. نسل جدید این فسیل ها در این چهل سال هیچ چیزی یاد نگرفته اند. خمینی هم با افکار فسیلی اش با وعده سوخت فسیلی مجانی سوارشان شد. این فسیل های امروزین با بالا رفتن قیمت سوخت فسیلی هیجانزده می شوند.
  10
  7
  یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.