سارقان پول های بانک را در باغچه دفن کرده بودند

دو برادر که با همدستی دوستشان به بانک ملی زاهدان مسلحانه دستبرد زده بودند قبل از اینکه بتوانند پول‌ها را خرج کنند دستگیر شدند.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، ظهر روز 11 آبان، گزارش سرقت مسلحانه از شعبه پانزده خرداد بانک ملی زاهدان به پلیس گزارش شد. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد سارقان نقابدار با خودروی بدون پلاکی جلوی بانک توقف کرده و با در دست داشتن سلاح شکاری، کارمندان بانک را مجبور به تحویل پول‌های داخل صندوق کرده و متواری شده‌اند.

به این ترتیب تحقیقات در این پرونده با تمرکز بر شناسایی سارقان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی زاهدان قرار گرفت و پس از 48 ساعت هویت هر سه سارق شناسایی شد. کارآگاهان که به‌دنبال فرصتی برای دستگیری همزمان هر سه متهم و کشف محل اختفای پول‌های سرقتی بودند، پس از حدود دو هفته کمین، ساعت 4 بامداد دیروز هر سه آنها را در داخل خانه‌شان غافلگیر و دستگیر کردند.

سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان به خبرنگار «ایران» گفت: «سارقان که بین 25 تا 32 ساله هستند، دو برادر بودند که با همدستی یکی از هم محلی هایشان نقشه این سرقت را طراحی و اجرا کردند. بررسی سوابق متهمان نشان داد که مدتی به‌دلیل حمل مواد مخدر در زندان بوده‌اند. این سارقان در بازجویی‌ها مدعی شده‌اند که با آگاهی از نبود نگهبان در این شعبه و سیستم امنیتی ضعیف بانک به فکر سرقت افتاده و مبلغ 62 میلیون و 137هزار تومان سرقت کرده بودند. این سه متهم پس از اجرای موفقیت‌آمیز نقشه‌شان مبلغ سرقتی، اسلحه، دستکش، چشم بند و دیگر وسایلی که در این سرقت استفاده کرده بودند در باغچه خانه‌شان مدفون کرده بودند که این محل نیز شناسایی و وسایل و پول‌های نقد ضبط شد.»‌
+5
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.