روحانی: در آمد حاصل از افزایش نرخ بنزین بین ۶۰ میلیون نفر توزیع خواهد شد

بی بی سی :حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفته است درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین بین شصت میلیون نفر توزیع می‌شود و "ریالی از این پول به خزانه نخواهد رفت."
 
رئیس جمهور ایران امروز گفت با اینکه دولت مشکلات مالی دارد اما "هیچ کس تصور نکند چون شرایط اقتصادی دولت سخت شده دست به این اقدام زده است."
 
آقای روحانی گفت "دولت مدت‌ها دنبال آن بود "به اقشار کم‌درآمد که در 'فشار ' هستند کمک کند اما منابع درآمدی و بودجه اجرای آن وجود نداشت."
 
رئیس جمهور ایران گفت درآمد افزایش قیمت بنزین صرف "کمک به اقشار تحت فشار جامعه" خواهد شد که "فشارهای اقتصادی شدید" را در سال‌های ۹۷ و ۹۸ تحمل کرده‌اند:
 
"هدف اصلی این بود که از یک طرف فشار زیاد به مردم وارد نشود و از سوی دیگر برای کسانی که مصرف روزانه معمول دارند نرخ بنزین گران نشود. به همین دلیل شصت لیتر را با یک نرخ و نرخ آزاد را به گونه دیگر تعیین کردیم."
 
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ایران دیروز بدون اعلام قبلی گفت سهیمه‌بندی بنزین آغاز شده و بنزین سهمیه‌ای لیتری ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد لیتری سه هزار تومان است. به این ترتیب قیمت بنزین سهمیه‌ای پنجاه درصد و بنزین آزاد سه برابر بیشتر شد.
 
آقای روحانی گفت این افزایش درآمد بین "حدود ۷۵ درصد" جامعه که در فشار هستند توزیع می‌شود:
 
"بر مبنای محاسبات، هجده تا نوزده میلیون خانوار و جمعیتی در حدود شصت میلیون نفر مشمول طرح حمایتی دولت خواهند بود و این مبلغ هم کمک به فرد نبوده و کمک به خانوار به شمار می‌رود."
 
"تلاش ما این است بتوانیم این مبلغ را ماهیانه به حساب خانوارها پرداخت کنیم و اوایل آذر اولین نوبت آن پرداخت شود."
 
آقای روحانی گفت پایین بودن قیمت سوخت در ایران باعث مشکلاتی مثل قاچاق شده بود اما دولت با اینکه قیمت سوخت به حد کشورهای همسایه و مثلا لیتری "پنج‌هزار تومان" برسد مخالف بود چون باعث "افزایش تورم" می‌شد.
 
او همچنین به مسئله آلودگی هوا اشاره کرد و گفت برای مقابله با آن به "فرهنگ‌سازی" و "تولید خودروی خوب" نیاز است.
+8
رأی دهید
-117

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  آره!!! همونطور که پول حاصل از برجام رو بین مردم پخش کردین؟؟؟؟؟ خر خودتونین و هفت جد و آبادتون.
  4
  76
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  با ملا نصرالدین نسل جدید آشنا بشید. از ۶۰ میلیون که بنزین میخرند پول بیشتری میگیرند که به همان ۶۰ میلیون کمک مالی کنند! اگر ما ملت زالو وار هالو نبودیم همین امروز این ها را فراری میدادیم.
  4
  73
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  RAHSHENAS - برلین، آلمان

  از کی تا به حال در دنیا قیمت نفت رو میدن روحانی عوض کنه.
  3
  47
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  به آخر سال نزدیک میشویم و مثل همیشه پول کم آورده اند و بازی با قیمت دلار هم کارساز نیست . لاجرم باید با این کار و افزایش چاپ اسکناس حفره ها را بپوشانند
  3
  47
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  heerad - کوالا لامپور، مالزی
  از دوستانی که اینجا به انواع مختلف ماشین حساب آشنائ دارند ، درخواست می‌کنم یه کوچولو بیشتر راجع به این موضوع توضیح بدن. انشا الله با هر کی‌ که دوست داری ، محشور بشی‌.
  3
  19
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  برو الدنگ
  3
  44
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اخوند حسن دروغگو , تا به حال هر خیانت و جنایتی انجام داده باشید به نام مردم انجام دادی این یکی هم رویشان! بنزین را گران کردید برای این گران نکردید که به مردم ایران برسید بلکه برای اینکه کمک به حزب الله لبنان و عواملانتان در عراق و یمن و سوریه بکنید بنزین را گران کردید . بعداز دادن یارانه پول تمام کالاها و انرژیها و دیگر اجناس را بخاطر دادن یارانه به مردم گران کرده بودید, دیگر لازم نبود قیمت بنزین را هم گران کنید.
  3
  35
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  آش با جاش - سیاهکل، ایران

  داری از مردم میگیری، بعد دوباره بهشون پس بدی. روباه بنفش
  3
  47
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  روباه بنفش! بعد از یک عمر هنوزم دروغ تحویل مردم میدی! مردم ایران هم ساده و زود باور. شده ماجرای پینوکیو روباه مکار و گربه نره.
  3
  47
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  babak.iraniii - تهران، ایران
  حرف زدن و استدلال هم بلد نیست تو از ما میگیری که برگردونی دوباره بخودمون چرند تری حرفی که تا حالا زدی ..منطق دکتری تو همینه خاک بسر کسانیکه بتو رای دادن
  1
  15
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران
  هر چند حالم از روحانی و اسهال طلبان بهم می خورد ولی! یک عده می گویند که ایران باید به تجارت جهانی بپیوندد! خوب بنزین لیتر ۱۵۰۰ تومان یک بیستم قیمت جهانی هم نیست!
  17
  3
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  حسن رابین هود وارد میشود ...حالا چرا میخوای از 80 میلیون بگیری بدی به 60 میلیون ...یعنی اون 20 میلیون مردم پرنس جان هستن؟
  1
  9
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  omidezendegy - مشهد، ایران
  امشب رفتیم وسط بزرگراه وکیل آباد مشهد همه ماشینارو خاموش کرده بودن ما هم خاموش کردیم رفتیم جلوتر دیدیم حسابی شلوغه و یگان ویژه و نوپو ریختن. یه لحظه صدتا موتور اومد طرف ماشینا و شیشاشونو شکستن. از ساعت هفت تا ساعت دوازه شلوغ بود و پلیس به مردم حمله میکرد و از گاز اشک آور و شوک و فلفل استفاده میکردن و مردمو متفرق میکردن. بالاخره امشب قیامت شده بود . دوست منو و خیلی هارو هم بسیجی ها با کتک بازداشت کردن. امشب یا تظاهرات و مرگ بر دیکتاتور گفتن بود یا فرار از دست موتور سوارا و چوب به دستای ضد شورش.زخمی هم زیاد داشتیم
  1
  15
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  golaleh - زاگرس، افغانستان
  ای ... تبهکار اگه به نفع مردمه چرا زودتر اینکارو نکردی، چرا لیتری ده هزار تومن نکردی؟. بی‌ نامو. دزد که شبونه میای!!!
  0
  5
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  آفایه تدبیرو امید شما ا ز اول انقلاب تویه همین حکومت جهنمی بودید حالا چی شده ادایه آدمهایه خیر خواه را بازی میکنی تویه جهنم شما شاید شکلتون با هم فرق کنه اما مقصود هدفتان یکیست ویرانی به تمام معنا.
  0
  3
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. بیسواد حقوق هایشان هم باید سیستم جهانی باشد توی مسجدی که آنلاین میشی به سعید طوسی بگو کمی هم سواد یادتان بدهد
  0
  6
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  اول حق خودتان را بگیرد مابقی را دادی یا ندادی مهم نیست. چون ما چهل سال نکرفتیم. حالایش هم نگیریم مشگلی بوجود نمیاد نگران ما نباش. سلامی هم به برادرت میفرستم. چون برادرت نقدی قبل از دستور شما شتر را با بارش برد. حالا هم مرخصی هست تا امادگی حق خودش و شما را از حلقوم رهبر چلقوز بگیره. ما هم پشتش هستیم . اگر میخواهی مردم را جم کنم برای تظاهرت تا بحق قانونی شما و دوستانت درب رهبری بگنیم دستور از شما. پارچه مالی از ما. خلاص
  0
  0
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  اقای روحانی گلیدت را خریدارم مبلغش مهم نیست . من میگم روزی میری بالای منبر دستور میدی هر که دزدی نکرد مهتم هست. خیانت نکرد اعدامش کنید. چون من هر روز از شما میشنوم نیست را هست میکنی. انکار تو ایران زندگی نمی کنی . جان من بگو تیمارستان که بستری نیستی. اخه همچیز را برعگس میگی. الان از گربه خیابان سوال کنی . میکه غذای اشغالی را هم قبلا میتونیستیم بخوریم این را هم مردمت پاکزازی میکنن . این گربها که زبان ندارن بریزن بیرون ازحقشان دفاع کنن . مردم ایران هم که از گرسنگی نا فریاد ندارن. شما که سیر هستید. هذیان میکی. خلاص
  0
  1
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. [::آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان::]. در مورد زال کاملا درست گفتی،از کلاسهای سعید طوسی ها این نخبه ها بیرون می ایند
  0
  1
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  خدا لعنتتون کنه بیشرفای دغل باز
  0
  2
  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.