وزارت اطلاعات از دستگیری عاملان آتش زدن پرچم ایران در اهواز خبر داد

دویچه وله :اداره اطلاعات استان خوزستان در بیانیه‌ای اعلام کرده عاملان به آتش کشیدن پرچم جمهوری اسلامی در اهواز دستگیر شده‌اند. این بیانیه همچنین مدعی شده که این افراد "دارای ارتباط تشکیلاتی با خارج از کشور هستند".
 
اداره کل اطلاعات استان خوزستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد عاملان اعتراضات اخیر در شهر اهواز دستگیر شده‌اند.
 
به گزارش ایرنا در این بیانیه تصریح شده که این افراد در شهرستان کارون پرچم جمهوری اسلامی را به آتش کشیده‌اند. (شهرستان کارون بخشی از اهواز بود که از سال ۱۳۹۱ از این شهر جدا شده و به صورت شهرستان مستقل با مرکزیت کوت عبدالله در آمده است.)
 
اداره کل اطلاعات استان خوزستان همچنین مدعی شده که در دو مکان متعلق به این افراد چندین قبضه سلاح جنگی به همراه مهمات کشف و ضبط شده است. همچنین به ادعای این اداره "عناصر موثر این اقدامات، دارای سابقه محکومیت قضایی و ارتباط تشکیلاتی با خارج از کشور هستند".
 
این بیانیه مدعی شده که در مراسم تشییع حسن حیدری شاعر عرب اهواز در روز دوشنبه ۲۰ آبان، عده‌ای اقدام به پایین کشیدن پرچم ایران و آتش زدن آن کرده‌اند.
 
در شبکه‌های اجتماعی ویدیوهایی منتشر شده که نشان می‌دهد عده‌ای پرچم جمهوری اسلامی را پایین می‌کشند. در این ویدیوها اما نشانه‌ای از به آتش کشیدن پرچم دیده نمی‌شود.
 
در پی درگذشت حسن حیدری، شاعر عرب اهوازی در روز یکشنبه ۱۹ آبان (۱۰ نوامبر) مناطق مختلف استان خوزستان شاهد تجمعات اعتراضی بود. معترضان شهرهای مختلف روز دوشنبه ۲۰ آبان (۱۱ نوامبر) و همزمان با مراسم خاکسپاری حسن حیدری، در منطقه شکاره گردهم آمده و تظاهراتی را که براساس منابع محلی، چند ده‌هزار نفری گزارش شده، ترتیب دادند. در این تجمع‌ اعتراضی، مردم شعارهایی در انتقاد از حکومت ایران، سیاست‌ها و اقداماتش سر داده و ایران را به دست داشتن در مرگ این شاعر متهم کردند.
+9
رأی دهید
-30

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.