پیام صادقیان ، بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی ۱۵ سال از بازی محروم شد

 پیام صادقیان، فوتبالیست ایرانی خیلی زود مجبور به آویختن کفش‌های ورزشی خود شد فدراسیون فوتبال ایران پیام صادقیان، هافبک پیشین پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران، را ۱۵ سال از حضور در مسابقات ورزشی محروم کرد.
 
خبرگزاری مهر با انتشار این خبر نوشت که کمیته اخلاقی فدراسیون فوتبال ایران، این حکم را به دلیل «ایجاد بنگاه‌های شرط‌بندی در حوزه فوتبال» صادر کرده است.
 
بر اساس این حکم، صادقیان طی این ۱۵ سال حق حضور در کلیه اماکن ورزشی را نیز ندارد.
 
این یکی از سنگین‌ترین حکم‌های صادرشده برای یک فوتبالیست در ایران است.
 
بر اساس قوانین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، حضور بازیکنان و عوامل مختلف برگزاری دیدارهای فوتبال و همچنین اعضای خانواده و نزدیکان آنها در مباحث شرط‌بندی و مصادیق آن ممنوع بوده و در صورتی که کسی از آن تخطی کند دچار محرومیت‌های سنگینی می‌شود و حتی ممکن است به صورت مادام‌العمر محروم شود.
 
به گزارش خبرگزاری موج، پیام صادقیان، علاوه بر تیم ملی فوتبال ایران، در باشگاه‌های پرسپولیس، ذوب‌آهن، نفت تهران و سپیدرود رشت و نیز باشگاه‌های ترکیه نیز بازی کرده است.
 
خبرگزاری ایلنا تیرماه سال جاری و پس از اعلام راه‌اندازی یک وب‌سایت شرط‌بندی از سوی این بازیکن ۲۷ ساله در یک ویدئو، او را «یکی از نمونه‌های عینی تلف شدن یک استعداد خوب به دلیل حواشی و انتخاب‌های اشتباه» معرفی کرد.
 
بر اساس این گزارش، صادقیان چندی پیش در یک مصاحبه گفته بود پس از «ناکامی» در بازگشت به تیم محبوب خود، پرسپولیس، به همراه دو تن از دوستانش روی تاسیس یک سایت و بنگاه شرط‌بندی فوتبال سرمایه‌گذاری کرده و قرار است از این پس چنین فعالیتی در پیش بگیرد.
 
پس از آن بود که شماری از رسانه‌های ایران نوشتند به نظر می‌رسد صادقیان با تصمیم خود، «قید ادامه حضور در فوتبال را زده است».
 
پیش از این نیز پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه عاشورا اعلام کرده بود محسن فروزان، دروازه‌بان تیم تراکتورسازی تبریز و همسرش، نسیم نهالی، به‌ دلیل فعالیت‌های خانم نهالی برای یک سایت شرط‌بندی بازداشت شده‌اند.
 
فروزان این اتهام را رد کرده است.
 
نسیم نهالی، همسر فروزان، در صنعت مد فعالیت می‌کند. او و فروزان قبلاً به خاطر انتشار عکس‌های بدون حجاب با واکنش کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال مواجه شده بودند.
+4
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.