دوربین کنترل از راه دور سارقان را لو داد

سارقان حرفه‌ای که برای سرقت از خانه‌ای در شمال تهران وارد آنجا شده بودند نمی‌دانستند صاحب خانه با سیستم امنیتی در حال رصد آنهاست.

به‌گزارش خبرنگار «ایران»، چند روز قبل مردی با پلیس تماس گرفت و گفت: خانه‌ام مجهز به سیستم امنیتی و دوربین کنترل از راه دور است الان که در میهمانی بودم با تبلتم متوجه شدم سه سارق وارد خانه‌ام شده‌اند.

بدین ترتیب با اعلام خبر سرقت از این خانه در منطقه دربند به پلیس، مأموران کلانتری ۱۲۲ دربند نیز با حضور در صحنه سرقت با سارقان درگیر شدند که یکی از مأموران پلیس در این درگیری مجروح شد و یکی از متهمان نیز فرار کرد اما دو متهم دستگیر شدند.

با انتقال متهمان به اداره پلیس و تحقیق و بازجویی از آنها مشخص شد که متهمان با یک خودرو «اوپتیما‌» که پلاک سرقتی خودروی «ام‌وی‌ام» را روی آن نصب کرده بودند، اقدام به سرقت از منازل می‌کردند که هم خودرو توقیف شد و هم متهمان دستگیر شدند.

سردار کیوان ظهیری - رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ - در این باره گفت: هنگامی که سارقان قصد سرقت از یکی از منازل را داشتند، توسط دوربین‌های مداربسته دارای سیستم هشدار، به صاحب خانه هشدار داده شد و متهمان شناسایی شدند و پس از حضور مالک در ساختمان توسط پلیس دستگیر شدند.
در ادامه مشخص شد این افراد از خانه‌های دیگری نیز سرقت کرده بودند و تصاویرشان توسط دوربین‌های مداربسته ثبت شده بود.

یکی از شاکی‌ها که یک خانم مسن بود گفت: دوربین مداربسته خانه‌مان نشان داده که شب عاشورا ساعت 10 چندین بار سارق به خانه ما آمده و پس از سرک کشی اقدام به سرقت گاوصندوق خانه‌ام کرد.
به گفته سردار ظهیری تاکنون ۱۲ شاکی در خصوص این پرونده به پلیس مراجعه کردند و ردیابی برای دستگیری سارق فراری ادامه دارد.
+14
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.