رئیس سازمان اطلاعات سپاه : ما مفسدان اقتصادی را به کشور باز می گردانیم

بی بی سی :حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه، تهدید کرده است که متهمان پرونده‌های فساد اقتصادی که به خارج از ایران گریخته‌اند، به ایران بازگردانده خواهند شد.
 
آقای طائب گفته است: "ما مفسدان اقتصادی را به کشور بازمی‌گردانیم و بدانید که مقابله با مفسدان اقتصادی، دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد."
 
رئیس سازمان اطلاعات سپاه این مطلب را یک روز پس آن بیان کرده که اعلام شد رسول‌ دانیال‌زاده، تاجر بزرگ فولاد و متهم در پرونده‌ای اقتصادی، به ایران بازگشته و بازداشت شده است.
 
مشخص نیست آقای دانیال‌زاده چرا و چه طور به ایران بازگشته، اما سخنگوی قوه قضاییه ایران گفته بازگشت او "با طراحی و هدایت پاسداران گمنام امام زمان در سپاه" انجام شده است. کمی بیش از بازداشت آقای دانیال‌زاده هم روح‌الله زم، از مدیران کانال تلگرامی آمدنیوز و پناهنده سیاسی در فرانسه، در جریان سفری به عراق بازداشت و به ایران منتقل شد.
 
به جز بازداشت اخیر رسول دانیال‌زاده و روح‌الله زم، در سال‌های قبل افراد دیگری چون فرهاد زاهدی‌فر، عبدالمالک ریگی، شهرام جزایری، فرود فولادوند، شهرام امیری و علی‌اکبر قربانی هم هر یک به ترتیبی به ایران بازگردانده شدند.
 
مشخص نیست که چه ضوابط حقوقی بر عملیات فرامرزی سپاه برای بازگرداندن متهمان حاکم است.
 
حسین طائب گفته است اخیرا در ایران "احساس فساد به احساس مبارزه با فساد تبدیل شده است".
 
از تابستان سال گذشته که صادق لاریجانی، رئیس وقت دستگاه قضایی، از آیت‌الله‌ علی خامنه‌ای، رهبر، دستور گرفت تا دادگاه‌هایی خارج از آیین دادرسی برگزار شود، به چندین پرونده جنجالی فساد اقتصادی در ایران رسیدگی شده است.
 
چندین نفر از مقام‌های ارشد حکومت ایران در سال‌های اخیر یکدیگر یا بستگان و نزدیکان هم را به فساد متهم کرده‌اند.
وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه در سال‌های اخیر در چند پرونده اختلاف نظر داشته‌اند آقای طائب در حالی متهمان فراری در پرونده‌های فساد اقتصادی را تهدید کرده است که خودش و وابستگانش هم با اتهام فساد روبرو بوده‌اند و برخی از مقام‌های حکومت انتقادهای صریحی از او کرده‌اند.
 
محمد سرافراز، رئیس سابق سازمان صداوسیما و شهرزاد میرقلی خان، بازرس سابق این سازمان، از جمله مقام‌هایی هستند که مطالبی را علیه آقای طائب بیان کرده‌اند.
 
صادق لاریجانی نیز پس از فشارهای رسانه‌ای و جدال لفظی‌اش با محمد یزدی، گفت ارتباط دادن او با اکبر طبری، مقام قضایی بازداشت‌شده، "فضاسازی" است و افزود: "آیا همین کار را برای آقای شریفی قائم مقام شهردار اسبق تهران و آقای سیف معاون اقتصادی اطلاعات سپاه و ... کرده‌اند و فساد آنها را به آقای قالیباف و آقای طائب و دیگران سرایت داده اند؟"
 
محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق هم درباره او گفته که آقای طائب "تعادل ندارد و همه می‌دانند".
 
محمدحسین رستمی، مدیر سایت عماریون که از طرف اطلاعات سپاه متهم شده که یکی از منابع خبری آمدنیوز بوده است هم با پیام‌هایی که از زندان فرستاده مطالبی علیه آقای طائب بیان کرده است.
 
آقای طائب، که در جلسه هیات‌های نظارت بر انتخابات در مشهد صحبت می‌کرد، گفت دشمنان خارجی حکومت ایران به دنبال "نفوذ در بدنه نظام" هستند و شورای نگهبان باید مانع از آن شود.
 
چندی پیش ویدئویی از سخنان آقای طائب فاش شد که در آن او به نقش سازمان بسیج در سرکوب اعتراضات ۱۳۸۸ می‌پرداخت. او در آن مقطع رئیس سازمان بسیج بود.
+9
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  و همزمان مفسدان دست اندر کار فعلی را یواشکی فراری میدهیم.
  3
  27
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
  ۴۷
  heerad - کوالا لامپور، مالزی
  همین الان از منابع موثق ما که فقط برای ما کار می‌کنن ، خبر دادن که روح الله زم در بازی ایران و عراق دیده شده. او که لباس زرد رنگی‌ تنش بوده ، پس از گل اول با شادی زیاد از جاش پریده که همین امر باعث شده که شلوارش در قسمتی‌ زرد و قسمتی‌ قهوه آیی بشه. (خبر که حناق نیست)
  2
  16
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  خخخخ چندش. اول از خودت و بیت رهبریت شروع کن.
  3
  13
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  مفسدان اقتصادی ارزانی خودتان اخوند طائب.
  3
  9
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  از عجایب روزگار دیگر مهر رذالت را بر پیشانى طائب نمى بینم نکند که آن را پاک کرده باشد. در خبرها خواندیم که دانیال زاده قبلا ممنوع الخروج بوده ولى با مهر تایید یک مقام ارشد قضائى از کشور خارج شده بود. طبرى زاده که چنین غلطى نمى توانسته بکند به طور قطع یکى بزرگ تر از خودش اینکار را کرده که یا لاریجانى یا اژه اى بوده. چهل سال تمام جمهورى اسلامى سر تا پا فاسد اینگونه بر ام القراى اسلام حکمفرمائى کرده است.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::heerad - کوالا لامپور، مالزی::]. خوشا به سعادت تو که شکم سیر داری و یا وابسته حکومتی هستی و بیت المال بتو هم تزریق میشه و با خون ملت تغذیه میشی و در عالم هپروت سیر میکنی . شمر زمانه خود را بشناس . لودگی کافی نیست ؟ دستمایه حکومت مشتی شیاد شدن کافی نیست ؟
  5
  2
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۹
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  اقای طالب .تو خودت عامل فسادی.
  0
  0
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۴
  نظر شما چیست؟