فرمانده کل سپاه: به زودی رویای از بین رفتن رژیم صهیونیستی تحقق خواهد یافت

دویچه وله :فرمانده کل سپاه پاسداران "از بین رفتن اسرائیل" را رؤیایی خواند که "به زودی" تحقق می‌یابد. حسین سلامی همچنین مدعی شد که سپاه "قدرت در هم شکستن استخوان‌های دشمن" را دارد و "ناوهای هواپیمابر دشمن" هیچ جا امنیت ندارند.
 
حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، بار دیگر شعار مناقشه‌برانگیز جمهوری اسلامی مبنی بر "محو اسرائیل" را مطرح کرد و مدعی عدم امنیت "ناوهای هواپیمابر دشمن" در سراسر جهان شد.
 
سلامی که امروز پنج‌شنبه ۲۳ آبان (۱۴ نوامبر) در مراسم "یادواره شهدای نیروی هوافضای سپاه" سخن می‌گفت، "داستان ناوهای هواپیمابر دشمن" را  تمام‌شده دانست و مدعی شد: «دشمن می‌داند ناوهای هواپیمابرش در هیچ نقطه‌ای امن نیست و این یک واقعیت دردناک برای دشمنان ما است.»
 
فرمانده کل سپاه پاسداران همچنین گفت: «یکی از رؤیاهای شهید تهرانی مقدم از بین رفتن رژیم صهیونیستی بود و این رؤیا به زودی تحقق خواهد یافت.»
 
در ادبیات جمهوری اسلامی از کشور اسرائیل با عنوان‌هایی همچون "رژیم صهیونیستی" یا "رژیم اشغالگر" نام برده می‌شود.
رؤیای ساخت موشک‌های "اسرائیل‌زن"
اشاره فرمانده کل سپاه به حسن تهرانی مقدم، مسئول سابق سازمان خودکفایی و تحقیقات صنعتی و بنیانگذار "واحد توپخانه و موشکی سپاه" در جریان جنگ ایران و عراق است که از او به عنوان یکی از "بنیانگذاران واحد موشکی حزب‌الله لبنان" نیز یاد می‌شود.
 
برخی نزدیکان تهرانی مقدم به او لقب "پدر موشکی ایران" داده و امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز هدف او را ساخت موشک‌های "اسرائیل‌زن" عنوان کرده بود. حسن تهرانی مقدم روز ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۰ در پی وقوع انفجاری مهیب در "پادگان مدرس" سپاه پاسداران در روستای بیدگنه از توابع شهر ملارد، به همراه ۱۶ تن دیگر از نیروی‌های سپاه کشته شد.
 
در حالی برخی رسانه‌های آمریکایی و اسرائیلی از دست داشتن اسرائیل در این انفجار خبر داده بودند، جمهوری اسلامی آن را تکذیب کرده و روابط عمومی سپاه پاسداران نیز علت انفجار را "جابه‌جایی مهمات" در یکی از زاغه‌های پادگان مزبور اعلام کرده بود.
توان "شکستن استخوان‌های دشمن"
حسین سلامی در بخش دیگری از سخنان امروز خود گفت: «امروز نیروی هوافضای سپاه قدرت لازم برای در هم شکستن استخوان‌های دشمن را به دست آورده و اگر دشمنی خطایی انجام دهد قدرت فرزندان این نیرو آن خطا را اصلاح خواهند کرد.»
 
پس از بالا گرفتن تنش میان ایران و آمریکا در ماه‌های گذشته مقام‌های جمهوری بارها تهدیدهای خود علیه اسرائیل را تکرار کرده‌اند. ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، ۱۴ آبان گذشته گفته بود که نگرانی اسرائیل با توجه به پیشرفت‌های نظامی ایران "بی‌جهت نیست".
 
روز هشتم مهرماه گذشته نیز اظهارات فرمانده کل سپاه پاسداران درباره "حذف اسرائیل" بار دیگر خبرساز شد. حسین سلامی گفته بود: «ما در گام اول انقلاب اسلامی ظرفیت انهدام رژیم جعلی صهیونیستی را فراهم کرده‌ایم، اما در گام دوم باید این رژیم منحوس از جغرافیای عالم حذف شود و این مهم دیگر آرمان و رؤیا نبوده و هدفی دست‌یافتنی است.»
اسرائیل در معرض "تهدید تمام‌عیار"
فرمانده کل سپاه پیش‌تر در روز ۱۷ مرداد نیز گفته بود که «هر جنگ جدیدی ممکن است رژیم صهیونیستی را در معرض تهدید تمام عیار و سقوط بازگشت‌ناپذیر قرار دهد.»
 
مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز چهارم مردادماه تهدید کرده بود: «اگر آمریکا و ایادی آنها بخواهند دست از پا خطا کنند، شیشه عمر آنها یعنی رژیم صهیونیستی در کمتر از نیم ساعت از نقشه کره زمین محو خواهد شد.»
 
عزیز نصیرزاده، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی نیز اول بهمن‌ماه گذشته از آمادگی "بی‌صبرانه" برای نبرد با اسرائیل و "محو" این کشور از روی زمین سخن گفته بود.
 
اسرائیل همواره تأکید کرده که جمهوری اسلامی درصدد حمله به این کشور و نابودی آن است. سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی، تهدید موجودیت اسرائیل و تلاش ایران برای گسترش نفوذ خود در خاورمیانه نیز از جمله دلایلی هستند که از آنها به عنوان علت خروج آمریکا از برجام یاد شده است.
 
بسیاری از تحلیلگران و ناظران سیاسی نیز سیاست جمهوری اسلامی در قبال اسرائیل را از چالش‌های اصلی حکومت ایران در عرصه بین‌المللی و از دلایل عمده تنش در منطقه می‌دانند.
+12
رأی دهید
-77

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  به این وافوری همراه شیشکی باید گفت.. زرشک
  5
  47
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  این دیوانه با اسم زال همینجا هی درود میفرسته به این و اون!
  7
  48
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
  ۷۰
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  بزودی یعنی چند سال دیگه؟ چهل ساله که این «بزودی» در حال پیش اومدنه و هنوز همتون تو گِل موندین که چه جوری با حفظ آبرو بگین «بابا ما گُل خوردیم، یه زر زیادی زدیم حالا»! اگه بجای تلاش برای بمب اتم پراید به اسرائیل صادر کرده بودین تا حالا نصف اسرائیلی ها مرده بودن!
  5
  14
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  خدا وکیلی وقتش بود. ۴۰ سال است .که منتظر هستیم.خدا اون لپ تپلی موپلی شما را عزت دهد. ولی‌ زیرش نزاهی. قبل از شما بیش از ۳۰۰ از سران عزیز حکومت در عرض ۴۰ سال بیش از ۶۰۰۰ بار وعده دادند. یک جوری نشد. می‌‌کند. سالی‌ ۱۵۰ بار نابود می‌‌کنیم. در عرض ۴۰ سال. ماهی‌ ۱۲،۵ بار نبود می‌‌کنیم. می‌‌کند. روزی ۰،۴۰ بار نابود می‌‌کنیم. ذال یقه این سردار را بگیر و ول نکن.بگو اگر نابود نکنی‌.یکی‌ می‌‌زنم توی گوش شما.
  5
  9
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  تو اول تنبانتو محکم بچسب از پات نیوفته بعد زر مفت بزن. معلوم نیست خودتون تا ماه دیگر در قدرت هستید یا نه!
  5
  15
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  عایی خِدا عایی خِدا باز هم تریاکِ چینی دادن بهش و فرستادنش پای منبر
  3
  12
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  ایکاش این آدم نادان کمى حداقل درس روان شناسى و مطالبى از این قبیل در باب روحیات دشمن مى خواند که اگر دشمن را زیاد فیتله پیچ بکنى و عرصه ر ا بر او تنگ کنى از جهت دیوانگى دست به هر کارى خواهد زد. یعنى اینکه یکى از بمب هائى که براى روز مبادا ذخیره . کرده دو بامبى تو ملاج تو مى کوبد و در این حین ملت بى گناه نیز فداى هیچ و هیچ خواهند شد.
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۴
  نظر شما چیست؟