مورالس عکسی از خیابان‌خوابی و آوراگی خود را منتشر کرد

یورونیوز :اوو مورالس پس از استعفاء از مقام ریاست جمهوری بولیوی تصویری از خیابان‌خوابی و آوارگی خود منتشر کرد. اقدامی که دستمایه تمسخر او با به راه افتادن ‌هشتگ چالش‌قربانی در شبکه‌های اجتماعی شده است.
 
آقای مورالس که نزدیک به ۱۴ سال بر مسند ریاست جمهوری بولیوی تکیه زده بود، روز سه‌شنبه با انتشار تصویری از خود در توئیتر، مدعی شد که نخستین شب را پس از استعفا بدون سرپناه و در حاشیه خیابان‌ سپری کرده است.
 
او که پس اتهام تقلب در انتخابات و فراگیر شدن اعتراض‌ها در بولیوی ناچار به استعفا از سمت خود شد، در این توئیت بار دیگر رقبای سیاسی خود را به «کودتا از طریق همدستی با پلیس» متهم کرد.
 
آقای مورالس همچنین از نیروهای امنیتی تحت امرش به خاطر محافظت و کمک تشکر کرد و با دریغ و افسوس خطاب به مردم کشورش نوشت: «این وضع کنونی من است (اشاره به عکس)، در این وضعیت دوران رهبری‌ام را مرور می‌کنم.» انتشار این پیام آقای مورالس بلافاصله با موجی از واکنش‌های منفی کاربران توئیتر در بولیوی مواجه شده، به طوری که آنها با ایجاد هشتگ چالش‌قربانی، عکس و ادعای خیابان‌خوابی رئیس جمهوری سابق را به باد انتقاد و تمسخر گرفتند.
 
ادواردو مارِنو، تصویر اولین شبی را که به دلیل مشت و لگدهای فرزندان و همسرش همانند ایام مجردی ناچار شده روی زمین بخوابد با هشتگ چالش‌قربانی منتشر کرده است. یک شهروند دیگر هم با ویرایش عکس آقای مورالس، صحنه‌سازی او را دستاویز طنز تصویری قرار داده است.
جوانی به نام کارلوس آلبرتو نیز با پیوستن به چالش‌قربانی با کنایه به قابل باور نبودن تصویر آقای مورالس، خود را از طرفداران جنبش جدید رئیس جمهوری سابق معرفی کرده است.
+26
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  چنین است رسم سرای درشت ،،، گهی پشت به زین و گهی زین به پشت. وقتی مست از قدرت بودی به این روز فکر کرده بودی ، رفیق مورالس!!!؟
  10
  17
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  مموتی کجایی یادت بخیر حداقل خرابکاری میکردی و آدم رو میخندوندی این حسن خنده دار هم نیست با این ریش و پشم و عبا و امامه
  5
  25
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  منصف باشیم . بولیوی هرگز کشور ثروت مندی نبود و نیست اما در مدت مورالس در تمام زمینه ها گام های قابل دفاعی برای پیشرفت برداشت اما اشتباه مورالس اینکه چند بار کاندید شد . وقتی کسی بخواد همیشه توی قدرت باشه همه تقصیر ها گردن اون هست اما اگر جابجایی قدرت اتفاق بیوفته مردم بهتر می تونن درباره مثلا رئسای جمهور و . مقایسه کنند .
  2
  25
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  مورالس از زمان استقلال بولیوی اولین فرد بومی این کشور است و نه مهاجران امریکایی یا غربی که به مقام ریاست جمهوری رسید و تنها کسی بود که توانست از حقوق صاحبان اصلی بومی ایندوها دفاع کنه، ظاهرا به ذاق چپاولگرها و یونیتد فروت کمپانی خوش نیامد
  3
  17
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. مموتی عاشق ننه چاوز بود‌، حالا هم باید آغوش خودش را برای ننه مورالس باز کنه
  0
  7
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  داریوش شیرازی - تهران، ایران
  تنها انگیزه پایه ای که تمام این داستانها اکنون اغاز شد این است که در بولیوی بمانند شیلی دارای لیتیوم است لیتیوم در طبیعت وجود ندارد و باید انرا در فراز و نشیبهای شیمی از نمک اقیانوسهای و یا کوهای نمک و یا معدن های زیر زمینی کویر نمک بدست اورد و این در بولیوی بسیار است دولت بولیوی خود این ماده را به راه درست و نه به نرخ از بین رفتن منابع طبیعی دام ها و جنگل ها بدست میاورد ولی اکنون که ساخت ماشینهای برقی هر روز بیشتر و بیشتر میشود نیاز به بولیوی هم هست و مورالس سد راهی بود . اینکه ایا درست است چند بار کسی کاندید شود بستگی به رای گیری درست و دمکراتیک دارد مگر در المان کانسلار هلموت کول ۱۶ سال و یا مرکل از سال ۲۰۰۵ در قدرت نبوده و نیست .تمام داستانهای نفت انزمان الان به پاشنه لیتسوم و کوبالت میگردد
  0
  4
  جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.