پاسخ تند وزیر کشور به احمد جنتی : لازم باشد شب انتخابات هم استانداران و فرمانداران را تغییر می دهیم

رادیو فردا :عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور دولت حسن روحانی، در پاسخ به انتقاد دبیر شورای نگهبان گفت: «لازم باشد شب انتخابات هم استانداران و فرمانداران را تغییر می‌دهیم».
 
آقای رحمانی‌فضلی تاکید کرد: «بعضی استانداران بازنشسته شدند و قطعاً و حتماً تغییر استانداران و فرمانداران در جهت انجام صحیح و قانون انتخابات است.»
 
احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان روز سه‌شنبه گفته بود که «از مدت‌ها قبل تغییر گسترده استانداران و فرمانداران» آغاز شده است.
 
آقای جنتی این تغییرات را «جناحی» خواند و هدف از آن را پیگیری «خط» دولت توسط این مقامات دانست.
 
شورای نگهبان و اصول‌گرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ نیز دولت حسن روحانی را به «تخلف» در برگزاری انتخابات متهم کردند. با این حال شورای نگهبان «صحت» انتخابات ریاست‌جمهوری را تایید کرد.
 
پس از انتخابات نیز تعدادی از استانداران احضار شدند، اما تاکنون دادگاهی برای آنان برگزار نشده است.
 
در مقابل مجید انصاری، معاون پیشین حقوقی رئیس‌جمهوری، خبر داده بود که دولت حسن روحانی از تخلفات برخی نیروهای نظامی، انتظامی، ائمه جمعه و رسانه‌ها در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری شکایت کرده است.
 
قوه قضائیه تاکنون گزارشی درباره رسیدگی به این شکایت‌ها اعلام نکرده است.
 
اصلاح‌طلبان پیش از این بارها سپاه پاسداران و دیگر نهادهای زیر نظر رهبری را به دخالت در انتخابات مختلف متهم کرده‌اند.
 
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم اسفند ماه ۹۸ برگزار می‌شود.
+18
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  sorosh azadi - تهران، ایران

  اینها جنگ زرگری بازیهای نزدیک انتخابات هست. سازمان اطلاعاتی وزارت دفاع در ارزیابی مورخ ۲۹ دسامبر ۱۹۷۸ (۸ دی ۱۳۵۷) نتیجه می‌گیرد که شاه به عنوان یک "نماد" نابود شده است. ‌روز ۲۶ دی ۱۳۵۷ که "تعطیلات" محمدرضا شاه پهلوی شروع شد، از نظر آمریکا او مهره‌ای از دست‌رفته بود. این دقیقا چیزی هست که جمهوری اسلامی از آن وحشت دارد. اینکه قدرتهای جهانی به این نتیجه برند که این دجالان روحانی وجهه مردمی خود را از دست داده اند. دیری نمی پاید آلترنتیو که انتخاب مردم هست را می پذیرند. در گزارش ویکی لیکس آمده: "راه حل جورج بال برای آرام کردن اوضاع ساده بود: شاه از صحنه کنار برود و قدرت به یک "شورای افراد سر‌شناس" با اختیارات واقعی منتقل شود تا اعضای دولت مورد قبول مخالفان را انتخاب کند." این روند معقول گذار از این منجلاب تاریخی هست. با عدم شرکت در انتخابات به قدرتهای بزرگ سیگنال خواهیم داد که وجهه مردمی جمهوری اسلامی از بین رفته و این دقیقا چیزی هست که این حکومت از آن می ترسد. با توجه به تروریستی اعلام کردن سپاه و قراداد R2P دست حکومت در سرکوب گسترده بسته شده.
  1
  32
  ‌چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  آزموده را آزمودن کار خطاست. آزموده را آزمودن کار خطاست. این نه کاری ثواب و نه کار بجاست سپردن رمه به گرگ کار نا رواست بهتر زان گرگ سگ که پاسبان بود دادن نعشِ بره بدو کاری بجاست آن شُبانِ که خود گرگ گشته است با خیلی از گرگان دگر اشناست خود فربه گشته از خوردن بره ها بفکر دادن میشی به دگرگرگ هاست برسانید این پیغام را بصاحب رمه ها گلهِ گوسفندان در نابودی حال تباست بروید در فکر نجات گله ها شوید کان فرستاده شما در راه خطاست ازهزاران گله ها چندی با قیمانده ان. گرتدبیرنفرمودی همه بدست فناست ای صاحبان مال باهم یک جا شوید یک تغافل همه مال در باد هواستاین شُبان نِقاب پُوش گرگ زاده بودشریک گرگان درخوردن مال شماستبپرهیزید زګماشتن این گرگ صفتان آزموده را آزمودن کار خطاست
  3
  15
  ‌چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  تمام این بازی ها برای جمع کردن مردم برای انتخابات اسلامی اسفند ماه است.این نظام با این اساس نامه اسلامی جز بدبختی برای مردم ایران حاصلی ندارد.بقول یکی از مسئولان برکنار شده نظام ،اصولگرا هاو اصلاح طلب ها مردم را خر فرض میکنند واین گروه از راست و گروه دیگر از چپ سوار مردم میشوند
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  در ایران هرکه صبح زودتر بیدار شد رییس جهموره دستور از رهبری. خلاص
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.