قوه قضاییه از دستگیری دانیال زاده « سلطان فولاد ایران» پس از بازگشت وی به ایران ، خبر داد

رسانه‌های ایران از رسول دانیال‌زاده به عنوان 'سلطان فولاد' ایران نام برده‌اند قوه قضاییه ایران تایید کرده است که رسول دانیال‌زاده، یکی از بدهکاران کلان بانکی کشور "با پیگیری‌های اطلاعاتی" سپاه پاسداران و "طی یک مسیر کاملا هدایت‌شده" به ایران بازگشته است.
 
به گفته غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران، آقای دانیال‌زاده که "در پرونده حسین فریدون، برادر رئیس جمهور ایران، به اتهام پرداخت رشوه محکوم شده" قصد بازگشت به ایران را نداشته است.
 
آقای اسماعیلی درباره جزییات "عملیات" ماموران اطلاعاتی سپاه، کشوری که آقای دانیال‌زاده به آن گریخته بود یا زمان دستگیری او توضیحی نداده است.
 
ساعاتی پیش از تایید خبر دستگیری رسول دانیال‌زاده، بعضی رسانه‌های ایران از دستگیری او در خارج از ایران خبر داده و از او با عنوان "سلطان فولاد ایران" نام برده بودند.
 
آقای اسماعیلی گفته است رسول دانیال‌زاده که بعد از دستگیری اکبر طبری، معاون اجرایی رئیس سابق قوه قضاییه ایران، به خارج گریخته بود "با طراحی و هدایت پاسداران گمنام امام زمان در سپاه به کشور بازگشت."
 
به گفته سخنگوی قوه قضاییه ایران آقای دانیال‌زاده به دلیل "پذیرفتن بازگشت به کشور و همکاری در روند تحقیقات پرونده حتما از ارفاقات و مساعده‌های قانونی برخوردار خواهد بود."
تصویری از ویدویی که خبرگزاری قوه قضاییه ایران از بازگشت رسول دانیال‌زاده به ایران منتشر کرده است خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه ایران ویدویی کوتاه منتشر کرده که صحنه‌هایی از آن با زیرنویس "تعقیب مراقبت دانیال‌زاده در خارج از کشور" پخش می‌شود.
در این فیلم که به نظر می‌آید بخش اول آن در کشور امارات متحده عربی ضبط شده، آقای دانیال‌زاده در چند مکان، عمدتا در فرودگاه و با تصاویری که بعضا از دور گرفته شده دیده می‌شود.
بعد از آن او سوار بر هواپیمایی دیده می‌شود که به نظر می‌آید به مقصد ایران در حرکت است. در پایان و بعد از رسیدن به ایران آقای دانیال‌زاده با همراهی افرادی که چهره آنها مشخص نیست از فرودگاه خارج می‌شود.
ارتباط میان پرونده فریدون و طبری
به گزارش خبرگزاری قوه قضاییه ایران رسول دانیال‌زاده بیش از چهار هزار میلیارد تومان بدهی بانکی داشته و "از مرتبطان نزدیک اکبر طبری و حسین فریدون است."
 
حسین فریدون، برادر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، اوایل مهرماه به جرم دریافت رشوه به پنج سال زندان محکوم شد.
 
اکبر طبری که سال‌ها معاونت اجرایی ریاست قوه قضاییه از جمله در دوره ریاست صادق لاریجانی را بر عهده داشت، چند روز بعد از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی در این قوه از کار برکنار و پس از مدتی بازداشت شد.
 
قوه قضاییه دلیل بازداشت او را "ارتباطات ناصواب و خلاف با برخی از افراد پرونده‌ها و توصیه و اعمال نفوذ در پرونده‌های قضایی" اعلام کرد.
به نظر می‌آید این اولین بار است که مسئولان قوه قضاییه ایران از وجود ارتباط میان پرونده اکبر طبری و حسین فریدون صحبت می‌کنند.
 
حدود یک ماه پیش هم سازمان اطلاعات سپاه اعلام کرد که روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز را خارج از ایران دستگیر کرده است. بنا گزارش‌ها آقای زم در عراق دستگیر و سپس به ایران منتقل شد.
 
رادیو فردا : غلامحسین اسماعیلی، روز چهارشنبه ۲۲ آبان در مصاحبه با تلویزیون ایران گفت که آقای دانیال‌زاده «در خارج از کشور بازداشت نشده» و «خود پذیرفته بود که به کشور بازگردد».
 
وی گفت که «رسول دانیال‌زاده، یکی از بدهکاران کلان بانکی کشور که در پرونده حسین فریدون به اتهام پرداخت رشوه محکوم شده» پس از دستگیری اکبر طبری «به خارج از کشور گریخته بود».
 
آقای اسماعیلی اعلام کرد که وی «با طراحی و هدایت» نیروهای سپاه پاسداران «به کشور بازگردانده شد».
 
به گفته این مقام قضایی، رسول دانیال‌زاده بیش از چهار هزار میلیارد تومان بدهی بانکی داشته است.
 
علیرضا زاکانی، نماینده سابق مجلس، روز ۱۰ مهر گفته بود، رسول دانیال‌زاده که نام او در پرونده حسین فریدون و اکبر طبری مطرح شده، با وجود اتهام «فساد اقتصادی سه هزار میلیارد تومانی فراری داده شده است».
 
نام رسول دانیال‌زاده در پرونده حسین فریدون، برادر حسن روحانی، نیز مطرح شده است. خبرگزاری فارس نوشته بود که رسول دانیال‌زاده «۲۶ میلیارد تومان به حسین فریدون و دو میلیارد تومان به حسن نجار، شوهر خواهر فریدون داده است».
 
علیرضا زاکانی نیز درباره روابط اکبر طبری و رسول دانیال‌زاده گفته بود: «مثلا یک شرکت فولادی را به دانیال‌زاده می‌دادند و او می‌گفت پنج هزار کارگر دارم، بنابراین به او پول می‌دادند و به جای اینکه صرف فولاد و یا کارگران کند، در فرمانیه تهران برج می‌ساخت و برج را به طبری می‌دادند. الان دو برج فرمانیه دست کیست؟»
 
اشاره آقای زاکانی به برج فرمانیه در حالی است که پیش از این نیز برخی رسانه‌ها نوشته بودند که برج «روما رزیدنس» متعلق به رسول دانیال‌زاده است.
 
برخی از هواداران محمود احمدی‌نژاد نیز اعلام کرده‌اند که اکبر طبری ساکن یکی از مجتمع‌های این برج بوده است.
 
اکبر طبری، معاون اجرایی دفتر رئیس قوه قضائیه، و ۱۷ نفر از مقامات این قوه به اتهام فساد اقتصادی بازداشت شده‌اند.
 
+14
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  از صدها یکی رو گرفتن ! ولی فایده نداره همشون فهمیدن رژیم رفتنیه و یکی یکی بودجه ها رو ورمیدارن و در میرن
  3
  18
  ‌چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اگر افراد گمنام و غیره گمنام سپاه رژیم اخوندی مردند و قدرت دارند خاوری را برگردانن !
  1
  20
  ‌چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  millionaire - منچستر، انگلستان
  ارنى که بهش وام داده رو باید بگیرن ، سیستم بانکى خرابه
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  تمام این بازی ها برای گول زدن ساندیس خور های دون پایه نظام(معتقدان احمق بسیجی)و اماده کردن مردم امی برای انتخابات اخیر میباشد
  3
  10
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  ملاه میداند چطور از انسان جهت مالی استفاده کند اول گاوش میکند. بعد از شیرش بعد ازگوشتش بعد از فروش گوشتش این سلطانها از اول داشتن برای ملاه این فرد فردا در زندان و تمام اموالش مصادره. شاید هم گشته بشه یا خودش یا اینکه زندانبان. هر جور بشه سودش بجیب ملاه میره. ای بدبختهای دو روزه بازیچه یک مشت افکار درس خونده حوضه شدید. حالا تو را درس خونده حوضه در حوض خفه میکنن. خلاص
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  مردم ایران اینها بدبختهای تاریخ ایران هستن. گاو پروری هستن برای ملاه
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.