مشرق نیوز : سوء استفاده عوامل سریال کرگدن از یک کودک ده ساله!

مشرق نوشت: مسئله بد پوششی هنرمندان سینما موضوعی نبوده که صرفا به فرش قرمزها و افتتاحیه فیلم‌ها محدود شود و موضوع بشدت فراگیری است. اما با همه این اتفاقات و التهابات رسانه‌های و اظهار نظرهای مدام وابستگان سازمان سینمایی و نمایندگان مجلس، در فرش قرمز افتتاحیه سریال کرگدن به کارگردانی کیارش اسدی‌زاده، عصر پنجشنبه ۱۶ آبان ماه طی مراسمی در سالن عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی از پدیده کودک مدل در سریال‌های شبکه نمایش خانگی رونمایی شد.
 
نکته نخست قابل تامل این است که این سریال که تولید شده در شبکه نمایش و بخش خصوصی است چرا در سالن وابسته به سازمان سینمایی، آنهم بنیاد فارابی برگزار می‌شود؟ در شرایط عادی کمتر فیلمسازی موفق می‌شود که رییس محترم این سازمان را ملاقات کند، چگونه افتتاحیه یک سریال در این سازمان برگزاری می‌شود؟ نکته مهمتر این است که بازیگر ۱۰ ساله دختری به نام ترنم کرمانیان که از بازیگران این سریال است، با پوششی غیرمتعارف در مراسم افتتاحیه این اثر، در بنیاد سینمایی فارابی ظاهر می‌شود. بنیادی که زیر مجموعه سازمان سینمایی است و در ابتدای این گزارش به واکنش و اظهارات روابط عمومی سازمان مذکور اشاره شد.
 
در واقع بدپوششی که در سامانه فرش‌های قرمز و افتتاحیه‌ها ساماندهی می‌شد با مورد خاص متین‌ستوده به شکست انجامید. اما این پروژه با حضور کودک‌مدل‌های اینستاگرامی وارد فاز تازه‌ای شده است.
 بازیگرانی نظیر ستوده پوشش خود را با تصمیم فردی و اختیار انتخاب می‌کنند اما این بازیگر - مدل ۱۰ ساله که درکی از عرف اجتماعی ندارد با چنین پوششی در مراسم‌ فرش قرمز یک سریال حاضر و زمینه سوء استفاده از یک کودک ده ساله فراهم می‌شود. این مسئله عوامل سریال کرگدن را در مقابل یک چالش جدی قرار خواهد داد.
 
آیا آن‌ها قصد سوء استفاده تبلیغاتی با این پوشش را داشته‌اند؟ در حالی‌که مقصر بدپوششی این کودک ۱۰ ساله، شاید هنجارشکنی توصیف شود، اما بسیاری از کارشناسان حوزه اجتماعی آنرا مصداق کودک‌آزاری و سوء استفاده از کودکان می‌دانند
+23
رأی دهید
-72

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  PAARISA - آمستردام، هلند

  واقعا چقدر جای تاسفه , این کار که مثل کودک همسری نیست که چون لچک کودک به سرشه , سنت اولیا و انبیا و مقدس باشه و عرف اجتماعی رعایت بشه
  11
  70
  ‌چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  کودک آزار شماهایین که بچه ی پنج شیش ساله رو توی اوج گرمای تابستون هزار تا مقنعه و مانتوی ضخیم و بی ریخت مجبورش میکنین بپوشه . حالا کدومش کودک آزاریه ؟
  11
  84
  ‌چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  خاک تو سرتون حجاب زنها رو آزاد کنید که مردم دارن بچه باز و همجنس باز میشن
  10
  80
  ‌چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  «بد پوششی، پوشش غیر متعارف، هنجارشکنی، عدم درک عرف اجتماعی»،،،،حقارت فکر و اندیشه سراپای این رژیم مفلوک رو احاطه کرده، از رهبر و ولی وقیح بگیر تا پایین درجه مسئولین! حقیرید آقایون، حقیر!! مغزتون یبوستی ١٤٠٠ ساله داره!
  3
  27
  ‌پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.