داستان لوگوی گوگل به مناسبت «روز کهنه‌سربازان» چیست

صدای آمریکا :شرکت گوگل به مناسبت روز کهنه سربازان در آمریکا، از نقاشی یکی از معلولین (جانبازان) نیروهای مسلح آمریکا به عنوان لوگوی روز یا «گوگل دودل» استفاده کرد.
 
به گزارش سایت خبری «گیک دات کام»، این نقاشی را پیت دِیمِن، از نظامیان پیشین ارتش آمریکا و ساکن ایالت ماساچوست، کشیده است.
 
او در سال ۲۰۰۳ برای انجام مأموریت به عراق اعزام شد تا به عنوان مکانیک هلیکوپتر (بالگرد) خدمت کند؛ ولی در جریان یک حادثه، بخشی از هر دو بازوی خود را از دست داد و مدتها بستری بود.
 
پیت دِیمِن در دوران نقاهت و بازپروری، برای سرگرمی به نقاشی روی آورد. ولی به تدریج به این حرفه علاقمند شد و علی‌رغم ناتوانی، مهارتش را افزایش داد.
 
او پس از این که از طرف گوگل برای طراحی لوگوی روز کهنه سربازان این شرکت انتخاب شد، تصمیم گرفت با استفاده از عکس ها و تصاویر مختلفی که دوستش از برگزاری این مراسم گرفته بود، طرحی با حضور کودکان بکشد. این نقاشی «ادای احترام» نام دارد و تصویر دو کودکی است که در این روز، پرچم های آمریکا را روی قبرها (آرامگاه) سربازان کشته شده می گذارند تا از جان‌فشانی و رشادت آنها قدردانی کنند.
 
پیت دِیمِن امیدوار است از این طریق بر اهمیت فداکاری نیروهای مسلح آمریکا در پاسداری از مرزهای میهن و دفاع از آزادی تأکید کند و این ارزش ها و ادای احترام به کهنه‌سربازان به کودکان نیز آموخته شود.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.