با توزیع بیانیه‌ای در مجلس، روحانی به «تقابل با رهبری» متهم شد

دویچه وله :بیانیه بی نام و نشان علیه حسن روحانی که پخش آن در صحن مجلس ایران با اعتراض برخی نمایندگان مواجه شده بود، متعلق به مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس است. روحانی در این بیانیه به "تقابل با رهبری" متهم شده است.
 
حسن روحانی در بیانیه‌ای که در صحن علنی مجلس پخش شده، به تقابل با رهبری متهم شد
 
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که بیانیه توزیع‌شده در صحن علنی مجلس علیه حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، متعلق به مجتبی ذوالنوری، نماینده قم بوده است.
 
امروز دوشنبه ۲۰ آبان (۱۱ نوامبر) بیانیه‌ای بدون نام و امضا در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بین نمایندگان توزیع شد. در این بیانیه که توزیع بدون نام و نشان آن با اعتراض برخی از نمایندگان مواجه شده، سخنان روز گذشته حسن روحانی در یزد "در تقابل با رهبری" و "موهن و تفرقه‌انگیز" عنوان شده است.
مجتبی ذوالنوری تهیه‌کننده بیانیه توزیع‌شده در صحن علنی مجلس علیه روحانی معرفی شده استدر این میان علی اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیات رئیسه مجلس، اعلام کرد: «آقای ذوالنوری نماینده قم بیانیه‌ای را درباره سخنان روز گذشته آقای روحانی در یزد تنظیم کرده بود که برای توزیع باید به تأیید هیات رئیسه می‌رسید و من به عنوان مسئول اداری این کار اجازه توزیع این بیانیه را دادم.»
 
به گزارش ایسنا، یوسف‌نژاد تاکید کرد: «صدور مجوز توزیع بیانیه‌ها و نامه‌ها در صحن علنی مجلس از سوی هیات رئیسه به معنی تایید آنها نیست.»
 
پیش از مشخص شدن هویت تنظیم‌کننده بیانیه مزبور، علیرضا رحیمی، نماینده تهران در مجلس، از اعتراض نمایندگان به توزیع این بیانیه "بی‌هویت" خبر داده بود.
 
این نماینده اصلاح‌طلب در پیامی توییتری نوشته بود: «توزیع بیانیه بی‌هویت علیه رئیس جمهور در صحن مجلس اعتراض شدید نمایندگان در تخلف از مصوبه هیات رئیسه مجلس (مشخص بودن تهیه‌کننده هر بیانیه) را در پی داشت. مخالفین دولت مطالبه شفافیت توسط رئیس جمهور را تقابل با رهبری عنوان کرده‌اند!! موضوع را در اولین جلسه هیات رئیسه، مطرح خواهیم کرد.»
"تقابل صریح و توهین‌آمیز" روحانی با رهبر
در بیانیه مزبور بخشی از سخنان روز گذشته حسن روحانی در یزد  در کنار بخشی از سخنان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در مردادماه سال ۱۳۹۷ قرار داده شده و سخنان رئیس جمهوری ایران "موهن و تفرقه‌انگیز" خوانده شده است. تنظیم‌کننده این بیانیه همچنین از "تقابل صریح و توهین‌آمیز" روحانی با رهبر جمهوری اسلامی سخن گفته است.
 
در جریان سخنرانی روز گذشته رئیس جمهوری ایران در یزد عده‌ای از حاضران شعارهایی را علیه او و دولت‌اش مطرح کردند و برخی نیز دست‌نوشته‌هایی را به همراه داشتند. "روحانی روحانی، اقتصاد اقتصاد"، "روحانی حیا کن، آمریکا رو رها کن" و "مرگ بر ضد ولایت فقیه" از جمله شعارهای برخی از حاضران در سخنرانی روحانی بود.
 
روحانی در واکنش به عده‌ای که شعارهایشان برای لحظاتی باعث توقف سخنرانی او شده بود، از جمله گفت: «صدای شما مردم صدای این چند نفر جوان نیست. شما مردم بزرگ و مهربان در خط انقلاب هستید و اختلاف و فاصله، خواست آمریکاست.»
 
رئیس جمهوری ایران همچنین شعارهای اعتراضی علیه دولت را خواست آمریکا عنوان کرد که به گفته او از "حنجره عده‌ای معدود" بلند می‌شود. روحانی همچنین گفت: «گرچه آن عده بسیار کم و محدود در کشورند، اما در عین حال آن گروه کم و کوچک را هم به اسلام دعوت می‌کنیم.»
 
بیانیه تهیه‌شده توسط مجتبی ذوالنوری، سخنان روحانی مبنی بر بلند شدن خواست آمریکا از "حنجره عده‌ای معدود" را "تحریک مردم برای برخورد با جمعیت شعاردهنده و فرمان درگیری" عنوان کرده و "دعوت" آنان به اسلام را نیز "نسبت غیرمسلمان و کافر دادن به جمعیت شعاردهنده و مشابه آن در کشور" دانسته است.
 
مجتبی ذوالنوری که به عنوان تنظیم‌کننده بیانیه علیه رئیس جمهوری ایران معرفی شده است، از اصولگرایان تندروی منتسب به جبهه پایداری است که از دوم تیرماه گذشته ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی را برعهده دارد.
+7
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  انقدر از این تقابلهای الکی در بین چولاق خان و ریس جمهورهای ابدارچیش رخ داده است در سالهای گذشته که دیگر برای مردم روشن شده این تقابلها و اختلافها جنگ زرگریست برای گمراه کردن مردم . هیچ باوری به تقابل روحانی با خامنه ای در حال حاضر هم وجود ندارد اینها هردو اخوند هستند و سالهای سال هست در کنار هم و همراه با هم بوده و هستند.
  0
  19
  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  خوشم میاد گرگان بجان هم افتادند.بدرد همدیگر را ملت ایران آزادتر میشوند. تا باشه از این خبرهای خوب. به امید نابودی همه وطن فروشان و دیکتاتور مآبان.
  0
  16
  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  روحانی حیا کن، عمریگا را رها کن
  17
  6
  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تقابل!!! سر هر دو ی این ها در یک خمره هست. یکی می بُرد و یکی میدوزد و مابقی همه بازی برای خام کردن ساده لوحان اهل حسین و تشیع هست
  0
  19
  ‌سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۹
  ۵۷
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  این سیاست است در ایران اول با توپ تفنگ رییس جهمور میشن . بعد از اتمام رییس جهموری اغورشان از یونجه قط میشه مبارز میشن بعدا خانه نشین . بعد ان هم ممنوع تصویر تا اخر ........ خلاص
  0
  13
  ‌سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۰
  ۵۷
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  در سال ۵۶ ایران که مردم داشتن بر علیه شاه قیام میکردن پدرم به من گفت نکن هر حگومتی را میتوان با اعتراض مردمی وادار به استفاه کنید. اما این جماعت ملاها را نمیتوانید. گفتم چرا . گفت اینها هزار سال دارن از یک جنگ خلافت در سیاست انزمان . نان میخورن حالا نان نقد را میتوان از اینها گرفت. همینطور هم شد. خودشان دزدی میکنن خیانت میکنن. فریاد برمیاورن بگیرید . مردم ایران هم ماندن در این سیاست حوضه ملاه ساز گشورخوار . هر قدمی بر میدارن متهم میشون. و ملاهم حق بجانبتر جلودار میشه . واماندن مردم ایران از دست ملاه که دورغگوترین جمعیت دنیاه هست.
  0
  11
  ‌سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۵
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  (جمله پیگیری اختلاس میلیارد دلاری )روحانی در یزد همین معنی تقابل با رهبری را میدهد.چه کسانی با میلیارد دلار جهت دزدی سر و کار دارند؟؟؟فقط اطرافیان خیلی نزدیک خامنه ای میتوانند همچین رقمی دزدی کنند.
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۶
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  والا از قدیم گفتن چوبو بلند کن ، گربه دزده خودش در میره! روحانی هم گفت 947 میلیون دلار دزدیده شده و جواب پس نمیدن، حالا مجلس اومده میگه «تقابل با رهبری!!! پیدا کنید پرتقال فروشَ دزد را»
  0
  4
  ‌سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
  نظر شما چیست؟