«شبــح آبـی» در تور پلیـس

 دو شیطان مسافربرنما که با پراید آبی رنگ ، روزگار زن جوان مسافر را با تهدید به مرگ سیاه کردند و زیورآلات و پول هایش را ربودند، درحالی با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی به دام افتادند که تحقیقات برای کشف جرایم احتمالی دیگر «شبح آبی» با  دستور معاون  دادستان مرکز خراسان رضوی همچنان ادامه دارد.

به گزارش اختصاصی خراسان، ماجرای وحشتناک پراید سواران معروف به «شبح آبی» از آن جا لو رفت که شب چهاردهم آبان، زن جوانی در اطراف میدان امام حسین (ع) منتظر تاکسی بود که راننده پراید آبی رنگ (متمایل به سرمه ای) پدال ترمز را فشرد و در حالی مقابل زن 26 ساله توقف کرد که مرد جوان دیگری به عنوان مسافر در صندلی جلو نشسته بود. این زن که قصد داشت به منطقه مهرآباد مشهد برود نشانی مقصدش را اعلام کرد و با پاسخ مثبت راننده، در صندلی عقب پراید نشست. راننده 36 ساله هنوز مسافت زیادی را در بزرگراه فجر طی نکرده بود که بعد از عبور از پیچ پنجتن، نگاهی به آمپر بنزین انداخت و خطاب به مسافر زن گفت: بنزین ندارم اگر اجازه می دهید در همین نزدیکی به جایگاه سوخت بروم!  

گزارش خراسان حاکی است، زن جوان که چاره ای جز موافقت نداشت سکوت کرد و بدین ترتیب راننده به سوی جایگاه سوخت رفت اما دو جوان که در تاریکی شب به «شبح آبی» تبدیل شده بودند، نقشه شوم و خطرناکی را در ذهن مرور می کردند. دقایقی بعد خودرو دوباره وارد بزرگراه شد ولی این بار جوان 29 ساله ای که در صندلی جلو نشسته و تا آن لحظه فقط سکوت کرده بود ناگهان تیغه وحشتناک چاقویی را بیرون کشید و از لای دو صندلی جلو، خود را به عقب خودرو کشاند و تیغه چاقو را زیر گلوی زن جوان گذاشت. او در حالی که مسافر وحشت زده را تهدید به مرگ می کرد، تیغه چاقو را زیر گلوی او فشار داد تا بداند که ماجرا جدی است.

گزارش خراسان حاکی است، در همین حال «هـ» (راننده 36 ساله) که مدتی قبل از همسرش جدا شده بود، پدال گاز را فشرد و در میان ترس و وحشت مسافر زن از سمت بزرگراه به منطقه آرامگاه فردوسی حرکت کرد. زن جوان که زبانش بند آمده بود و از شدت ترس نمی توانست در برابر مردان مسلح به سلاح سرد، مقاومت کند، با ناامیدی به  دنبال روزنه ای می گشت تا شاید از چنگال «شبح آبی» رهایی یابد اما این گونه نشد و خودروی پراید به مناطق خلوت منطقه فردوسی رسید. «الف» (جوان 29 ساله) که همچنان تیغه چاقو را زیر گلوی مسافر گذاشته بود با آزار و اذیت وی، همه پول ها و کارت های عابر بانک زن جوان  را  گرفت او که چشمش به دنبال طلا و زیورآلات زن جوان بود، زنجیر گردنبند و حتی گوشواره های طلا را از گوش مسافر بیرون کشید.

بنابراین گزارش، دو مسافربرنمای پلید، سپس همه مدارک شناسایی و هویتی مسافر وحشت زده را گرفتند و او را در تاریکی شب در همان منطقه خلوت و ترسناک رها کردند. دقایقی بعد، مسافر جوان که خود را زنده می دید، هراسان از کوچه های تاریک گریخت و ماجرا را به پاسگاه انتظامی فردوسی اطلاع داد. این گزارش حاکی است، با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع حقیقات گسترده پلیس برای شناسایی و دستگیری عاملان این زورگیری هولناک ادامه یافت. کارآگاهان   با توجه به اظهارات شاکی، به سرنخ‌هایی از «شبح آبی» رسیدند که نشان می داد خودروی پراید توسط مالک آن به فردی به نام «هـ» فروخته شده اما به دلیل خرید اقساطی هنوز سند آن به ثبت نرسیده است.

بنا بر گزارش خراسان، عملیات کارآگاهان در چند شاخه ادامه یافت تا این که با جمع‌آوری اسناد و مدارک انکارناپذیر، هویت متهمان مشخص شد و آنان با دستور قاضی تاجیک موفق شدند «هـ» را در منطقه خواجه ربیع مشهد دستگیر کنند. در ادامه عملیات و طی یک قرار صوری، «الف» (جوان 29 ساله) نیز در تور اطلاعاتی کارآگاهان گرفتار شد و بدین ترتیب پلیس به وحشت «شبح آبی» پایان داد. دو متهم مذکور که پول های سرقتی را با یکدیگر تقسیم کرده و بخشی از طلاها را نیز فروخته بودند، در بازجویی های تخصصی کارآگاهان  به ربودن زن جوان و زورگیری اعتراف کردند. در همین حال و با دستور ویژه قاضی تاجیک (قاضی پرونده) خودروی پراید آبی رنگ متمایل به سرمه ای نیز توقیف شد و تلاش کارآگاهان برای کشف جرایم احتمالی دیگر متهمان نیز ادامه دارد.
+5
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.