دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر، از اظهاراتش درباره قتل جمال خاشقجی ابراز پشیمانی کرد

صدای آمریکا :دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر که در پاسخ به انتقادها از همکاری اوبر با دولت عربستان سعودی، قتل جمال خاشقجی را یک «اشتباه» خوانده و آن را با اشتباه اوبر در کشتن یک عابر با خودروی آزمایشی بدون راننده مقایسه کرده بود، حالا از اظهارات خود پشیمان است.
 
آقای خسروشاهی در گفتگو با ، در گفتگو با «اکسیِس» (Axios)‌که از شبکه «اچ بی او» پخش شد گفت همه اشتباه می کنند و این اشتباهات می توانند بخشیده شوند.
 
اشاره مدیرعامل اوبر به اتفاقی است که در سال ۲۰۱۸ در آریزونا افتاد و خودروی آزمایشی اوبر بدون راننده نتوانست زن عابر را خارج از خط عابر پیاده تشخیص دهد و او را کشت. در این خودرو یک راننده نیز حضور داشت که ممکن است به دلیل قصور در مسئولیت خود محاکمه شود.
 
این اظهار‌نظر مدیرعامل اوبر انتقادهای زیادی را در فضای مجازی به همراه داشت تا جایی که هشتگ «اوبر را تحریم کنید» (#BoycottUber) یکی از ترندهای روز در توئیتر شد.
 
دارا خسروشاهی، کمی بعد در نامه ای به «اکسیوس» و سپس در توئیتر از این اظهارنظر خود ابراز پشیمانی کرد و گفت قتل خاشقجی هرگز نباشد بخشیده و یا فراموش شود و «اشتباه» خواندن این قتل غلط بوده است.
 
با این که عربستان سعودی یکی از بزرگترین سهامداران اوبر است، خسروشاهی سال گذشته و امسال در کنفرانس سرمایه گذاری عربستان شرکت نکرد.
 
او در پاسخ به این پرسش «اکسیِس» که آیا به دلیل قتل خاشقجی در کنفرانس شرکت نکرده گفت که عدم حضورش به خاطر جلسه هیأت مدیره اوبر بوده است.
 
دارا خسروشاهی، در خانواده ای کارآفرین در ایران متولد شد و پس از انقلاب، زمانی که ۹ ساله بود آن کشور را ترک کرد. او که پیشتر مدیرعامل «اکسپیدیا» بود، در سال ۲۰۱۷ به عنوان مدیرعامل شرکت اوبر انتخاب شد.
+9
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  ماندم از عقلت دارا جمال خاشقچی بدست کینه سیاستمداران گشته شد . ماشین اوبر از دادهای قبل در حمل نقل . اشتباه کرد . حالا شما دو گشته را بهم میچسبانی که چه. ما گه نفهمیدیم خودت قبل از سخنرانی جایی دیپورتی داشتی . بگو خودت را خلاص کن.
  0
  3
  ‌سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۸
  نظر شما چیست؟