آیا آمریکا و روسیه, اردوغان را دور زدند؟

انتخاب: وائل عصام در القدس العربی نوشت: رئیس جمهور ترکیه می گوید آمریکا و روسیه به تعهد خود در مورد دور کردن نیروهای کرد از مرز ترکیه پایبند نبوده اند و عملیات چشمه صلح ادامه می یابد.
 
به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است: بنابراین، نیروهای کرد از منطقه امن عقب نشینی نکردند و دو توافق امضا شده ترکیه با روسیه و آمریکا، عملی نشده است؛ طبق توافق ترکیه با ایالات متحده، قرار بود آتش بس اعلام شده و کردها از منطقه امن خارج شوند و براساس توافق آنکارا با مسکو، به نیروهای نظام سوریه و نیروهای روسی، اجازه ورود به مناطق مرزی، به جز نوار تل ابیض و راس العین داده شد، تا در مقابل، ترکیه عملیات نظامی اش را متوقف کند.
 
در این دو توافق، آمریکایی ها و روسها به آنچه می خواستند، مستقیما و فورا دست یافتند؛ آمریکایی ها به آتش بس و روسها به استقرار فوری نیروهای نظامی خود و سوریه، در مناطقی که سالها خارج از نفوذ دمشق قرار داشت. اما در مقابل، تنها جوهر روی کاغذ نصیب ترکیه شد و امروز، مسئولان آن تاکید می کنند که وعده های آمریکا و روسیه اجرایی نشده است.
 
این مساله برای کسانی که تا کنون به توافق آمریکا و روسیه با ترکیه به دیده تحسین نگریسته اند، غافلگیر کننده است. البته تنها چیزی که ترکیه در این دو توافق از دست نداد، همان دستاوردی است که با گلوله و قدرت نظامی خود به دست آورد؛ یعنی نوار مرزی که بین تل ابیض و راس العین را به هم ارتباط می دهد.
 
به نظر می رسد روسها بر این عقیده اند که حضور نظامی ترکیه در شمال سوریه، یک موضوع نگران کننده است، تا زمانی که آنها کاملا از نوار مذکور و همچنین، عفرین، خارج شوند، اما این مهم در زمان نزدیک و قبل از مشخص شدن شرایط در ادلب، صورت نمی گیرد؛ چرا که این منطقه باید بعنوان مکانی برای پناهندگان، مورد استفاده قرار گیرد.
+34
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  از اول نوشتم و گفتم حمله ارتش ترکیه به کوردهای سوریه در اخر بنفع کوردها تمام خواهد شد. اینک کم کم همه مردم ترکیه و جهان متوجه خواهند شد که چگونه اشغال شدن منطقه کوردها سوریه از طرف ارتش ترکیه به نفع کوردها مظلوم سوریه به پایان میرسد.
  16
  43
  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.