زن فرانسوی می‌گوید ۴۵ سال پیش توسط رومن پولانسکی مورد تجاوز قرار گرفت

صدای آمریکا :رومن پولانکسی، فیلمساز ۸۶ ساله برنده جایزه اسکار، با اتهام تازه آزار جنسی روبرو شده است.
 
به نوشته تارنمای نشریه گاردین، یک زن فرانسوی ادعا کرده است در سال ۱۹۷۵ زمانی که ۱۸ ساله بود، در کلبه پولانکسی در سوئیس مورد خشونت جنسی قرار گرفته است.
 
ولنتین مونیه، مدل و بازیگر سابق، به روزنامه «پاریزین» (به فرانسه: Le Parisien) گفته است که هیچ‌‌گونه ارتباط شخصی و حرفه ای با پولانسکی نداشت. او ادعا می کند پولانسکی او را آن قدر با مشت زد که در نهایت تسلیم شد و مورد تجاوز قرار گرفت.
 
به گزارش روزنامه «گاردین» خانم مونیه می گوید پس از افشای اتهامات هاروی واینستین در سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفت در این رابطه صحبت کند و حتی نامه ای نیز به پلیس لس آنجلس و بانوی اول فرانسه «بریژیت ماکرون» نوشت.
 
وکیل پولانسکی می گوید این فیلمساز تمامی اتهامات ادعایی در مورد آن چه ۴۵ سال پیش رخ داده و هرگز به مقامات قضایی گزارش نشده است، را رد می کند.
 
این تازه ترین اتهام مطرح شده علیه این کارگردان لهستانی تبار است که در سال ۱۹۷۸ در پی اتهام تجاوز به دختری ۱۳ ساله از آمریکا به فرانسه فرار کرد. پولانسکی از آن زمان تاکنون یک فراری محسوب می شود و سیستم قضایی آمریکا بارها برای استرداد او به آمریکا تلاش کرده است.
 
چند زن دیگر نیز در سال‌‌های اخیر رومن پولانسکی را به آزار جنسی متهم کرده اند و بیشتر آنها ادعا می کنند زمانی که نوجوان بوده اند، مورد آزار قرار گرفته اند.
 
پولانسکی همچنان به فعالیت سینمایی خود ادامه می دهد و فیلم جدید او که در مورد محاکمه یک فرمانده ارتش یهودی اهل فرانسه است هفته آینده اکران خواهد شد.
+7
رأی دهید
-16

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.