عراقچی :ما در زمان و مکان مناسب به حمله به نفتکش مان پاسخ خواهیم داد

ایران می‌گوید، نفتکش سابیتی در روز جمعه ۱۹ مهرماه «احتمالا با دو فروند موشک» هدف قرار گرفت. رادیو فردا :عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران، شنبه ۱۸ آبان با اشاره به حمله اخیر به یک نفتکش ایرانی گفته است که جمهوری اسلامی در زمان و مکان مناسب به این حمله پاسخ خواهد داد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، عباس عراقچی که در کنفرانس عدم اشاعه در شهر مسکو روسیه در خصوص برخورد دو موشک به یک نفتکش ایرانی پرداخت و اظهار داشت: تحقیقات در مورد این حادثه برای شناسایی عوامل این حمله موشکی ادامه دارد و «ما در زمان و مکان مناسب به آن پاسخ خواهیم داد.»
 
سازمان بنادر و دریانوردی ایران پیشتر اعلام کرده بود که نفتکش سابیتی در روز جمعه ۱۹ مهرماه «احتمالا با دو فروند موشک» هدف قرار گرفته است. به گزارش رسانه‌های دولتی ایران، حمله له بدنه این نفتکش که متعلق به شرکت ملی نفتکش است، در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی انفجاری رخ داده است.
 
مقام‌های ایرانی از جمله وزیر خارجه ایران گفته‌اند، حمله به نفتکش سابیتی در دریای سرخ «توسط یک یا چند دولت انجام شده است».
 
مقامات جمهوری اسلامی تلویحا عربستان سعودی را به نقش داشتن در این حمله متهم کرده‌اند، اما مقامات این کشور این ادعا را رد کرده‌اند.
 
در همین زمینه سه روز پیش روزنامه آمریکایی وال‌استریت جورنال گزارش داده بود که ایران به نهاد بین‌المللی دریانوردی نسبت به ناامن بودن دریای سرخ برای کشتیرانی هشدار داده و گفته است که طی شش ماه گذشته، به سه نفتکش این کشور در دریای سرخ حمله شده است.
 
وال‌استریت جورنال می‌گوید، ایران تاکنون فقط در مورد یکی از این حملات به صورت علنی صحبت کرده است و آن هم حمله به نفتکش سابیتی است.
 
طبق این گزارش ایران در نامه خود به سازمان بین‌المللی دریانوردی (ای ام او) کشوری را به دست داشتن در این حملات متهم نکرده است.
 
در این نامه آمده است: باور داریم که این یک حمله سازماندهی‌شده از سوی یک یا چند دولت بوده است، زیرا دو نفتکش (بسیار بزرگ) دیگر با پرچم ایران نیز تقریبا در همین محدوده و با همین شیوه هدف حمله قرار گرفته‌اند.
 
وال‌استریت جورنال می‌گوید، سفارت ایران در لندن و ای‌ام‌او حاضر نشده اند در این خصوص ابراز نظر کنند.
+8
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  اوراق چی, به علی گدا بگو چیزی که عوض داره گله نداره! وقتی آبهای دنیا امن نباشه برای هیچکس امن نیست. وقتی دنیا را بی امن میکنید برای خودتون هم بی امن میشه. البته اگر اینبار"برود میخ آهنین در سنگ".
  5
  35
  یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران

  [::Alphabet - پترس، یونان::]. ایران امنیت را در عراق و سوریه برپا کرد! و شما جهودان هستید که می خواهید با شورش و انقلاب کشورها را ناامن کنید. درود بی کران بر سربازان این مرز و بوم از یمن تا لبنان
  39
  3
  یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  rood120 - منچستر، انگلستان
  ذال ذالک . تو سوریه اگر نسل کشی روسیه و پوتین نبود پشگل هم نمی توانستید هوا کنید بعد امنیت بر قرار کنید ، هنوز از پس چهارتا بلوچی بر نیامدید بعد می آیی ها را و پورت می کنی . تو عراق هم همینطور برو ساندیس ات را بخور و با ارابه جنازه های بی خاصیت بسیجی ها را برگردان از سوریه که توسط اسرائیل هروز می روند بالا . 😁
  1
  10
  یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. خدایی بگو چی میزنی؟؟؟ امنیت در عراق و سوریه؟؟ شما توی این دنیا زندگی میکنین یا از اون دنیا پخش مستقیم نگاه میکنین؟
  0
  13
  یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.