تحریم بیت رهبری : چرا مجتبی خامنه‌ای؟

 مجتبی خامنه‌ای (راست) و وحید حقانیان (چپ) دو تن از پر نفوذترین چهره‌های بیت آیت‌الله خامنه‌ای هستند که تحت تحریم قرار گرفته‌اند رادیو فردا ،نیوشا بقراطی
تحریم شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران به یکی از راهبردهای محوری در سیاست فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ تبدیل شده است؛ آخرین نمونه آن، مجتبی خامنه‌ای پرحاشیه‌ترین فرزند رهبر جمهوری اسلامی.
 
در این دور از تحریم‌ها مجتبی خامنه‌ای تنها نام آشنا نبود. فهرست، شامل هشت نام صاحب‌قدرت دیگر هم می‌شود؛ از میان نزدیک‌ترین‌ها به آیت‌الله علی خامنه‌ای، چه در بیتش و چه در حساس‌ترین سطوح نظامی.
 
واشینگتن می‌گوید تحریم‌های جدید توانایی رهبر جمهوری اسلامی را برای پیشبرد سیاست «ترور و سرکوب»‌ تضعیف می‌کند. تهران در مقابل، تحریم‌ها را «بی‌حاصل» می‌داند.
 
پیش از این هم نام‌های پرشماری توسط رئیس‌‌جمهور آمریکا به فهرست تحریم‌ها اضافه شده بودند؛ جنجالی‌ترین‌هایش: محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی و شخص علی خامنه‌ای، همراه با صدها مقام و مسئول دیگر؛ شبکه‌ای دربرگیرنده همه منصوبان رهبر جمهوری اسلامی.
ساعت ششم - تحریم با بیت «او» چه می‌کند؟
تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه افراد و مقام‌های حکومتی از جمله آیت‌الله خامنه‌ای و حالا فرزندش چیست؟ چه مفهومی برای آن‌ها دارد؟ اساساً چرا او؟ چرا مجتبی خامنه‌ای؟ آیا چنین تحریم‌هایی صرفاً اقدامی نمادین است یا تأثیر ملموسی هم دارد؟
 
در این برنامه به دنبال پاسخ این پرسش‌هاییم.
+23
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  تا این جا که ما دیدیم ،تحریم برای پولدارهای بازار و عوامل مزدور نظام پر برکت بود.وبرای بقیه ایرانیها نکبت و بد بختی همراه داشت.شما خارج نشینان نمی فهمید که یک شبه سه برابر شدن اکثر اجناس(وقتی که درامدهمان مبلغ سابق هست)یعنی چی!؟!
  5
  22
  یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  [::hassan5 - تهران، ایران::] خب کی باعث شده مملکت تحریم بشه؟ شما که در داخلی و ساکت نشستی یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز هم به ما! همه چی سه برابر شده؟ زندگی نمیچرخه؟ چرا یقه خارج رو گرفتی؟ برو یقه اون بیوجدانهایی رو بگیر که با اختلاص و فرستادن پول شما به یمن و سوریه و لبنان و عراق زندگیتو نابود کردن. یعنی از مردم عراق کمترین؟.
  0
  4
  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.