هویت یکی از عاملان انفجار هواپیمای روسی در سال ۲۰۱۵ فاش شد

العربیه :رادیو دانمارک روز جمعه 8 نوامبر، هویت یکی از عاملان انفجار هواپیمای مسافربری روسی بر فراز صحرای سیناء در مصر در سال 2015 را فاش کرد که منجر به کشته شدن 224 سرنشین و خدمه پروازی آن شده بود.
 
به گفته این رادیو، خالد خیاط «تروریست» استرالیائی که چند ماه قبل به اتهام «تروریسم» محکوم شده بود، نام یکی از عاملان انفجار هواپیمای مسافربری روسیه بر فراز سیناء را فاش کرد که یک مردی دانمارکی لبنانی تبار موسوم به باسل حسن است.
 
رادیو دانمارک در گزارش خود افزود: «خیاط که لبنانی تبار است، بعد از متهم شدن به طراحی انفجار هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت اماراتی «اتحادیه پرواز» در دو سال پیش دستگیر شد.
 
خیاط در اعترافات خود به نیروی انتظامی فاش کرد: «هواپیمایی در مصر منفجر شده و باسل حسن وابسته به داعش در این انفجار دست داشته است».
اطلاعاتی در خصوص باسل حسن
رادیو دانمارک درگزارش خود آورده است باسل حسن متولد 1987 نام حقیقی‌اش محمد باسل الشیخ است و فارغ التحصیل دانشکده مهندسی می‌باشد.
 
شایان ذکر است که هواپیمای ایرباس شرکت روسی در اکتبر 2015 و بعد از بلند شدن از فرودگاه شرم الشیخ منفجر گردید که در اثر این انفجار بر فراز سینا، 224 نفر کشته شدند و داعش مسئولیت این اقدام را بر عهده گرفت.
+19
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  موندم عجب دینی زدن محمد و سلمان که هنوز که هنوزه هر کی می خواد دست جمعی آدم بکشه اسمش یا محمده یا حسن یا حسین . ما رو که از بهشت روندی انداختی تو این خراب شده . اقلا بذار همینجا زندگیمونو بکنیم . اقا چه اصراریه که برگردیم به جایی که ازش بیرونمون کردن؟
  0
  11
  یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.