آیا هشدارهای اخیر تل آویو درباره «تهدید ایران علیه اسرائیل» با سال های قبل متفاوت است؟

انتخاب: یحیى دبوق در الاخبار نوشت: درست است که هشدارهای اسرائیل در مورد «تهدید ایران» تکراری است و معمولا با هدف دگرگون کردن واقعیت و مظلوم نمایی اسرائیل مطرح می شود، اما این بار، صدای هشدارهای اسرائیل بالا گرفته است.
 
به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛، در ادامه این مطلب آمده است: اما حقیقت این سر و صدای اسرائیلی ها چیست؟ به نظر می رسد یکی از مهمترین عوامل این اقدام رژیم صهیونیستی و مسئولان ان، قانع شدن آنها در مورد این مهم است که سیاستی که در سالهای گذشته علیه دشمنان خود در پیش گرفته اند، اثرگذار نیست؛ سیاستی که طبق آن، تلاش می کردند مانع افزایش توانایی های دشمنان شوند.
 
می توان گفت پایداری دشمنان اسرائیل و شکست نقشه های صهیونیستها برای ساقط کردن دشمنان، دلیل اصلی این عقب نشینی صهیونیستهاست؛ هر چند که هجمه آنها به شیوه های مختلف دیگر ادامه می یابد.
 
علاوه بر این، غیاب عامل بازدارندگی آمریکا، پس از سلسله پاسخ های ایران به تجاوزهای اسرائیل، ضرر زیادی به وجهه اسرائیل و قدرت آن برای مقابله با دشمنان وارد نمود.
 
ضربه ای که به تاسیسات آرامکو وارد شد، نکاتی را برای تل آویو ثابت کرد: اقرار به قدرت موشکی ایران و توان آن برای اتخاذ تصمیماتی که می تواند عواقب دشواری داشته باشد. اثبات این موارد برای اسرائیل، باعث مطرح شدن احتمال حمله نظامی ایران به این رژیم شد.
 
اسرائیل متوجه شده است که نمی تواند همچنان به درگیری در چند معرکه ادامه دهد؛ چرا که وارد آوردن ضرباتی به پایگاههای ایرانی در کشورهای مختلف عربی، می تواند با پاسخ همزمان انها به تجاوزهای اسرائیل، همراه شده و این رژیم را در شرایط سختی قرار دهد. ضمن آنکه این مقابله ها می تواند به وقع یک جنگ فراگیر در منطقه بینجامد.
 
اما در این میان، همچنان یک سوال باقی می ماند: آیا همانطور که صهیونیستها هشدار می دهند، ایران در صدد پاسخ دادن به تجاوزهای اسرائیل است؟ یا اینکه اسرائیل به دنبال ماجراجویی جدیدی است و تلاش می کند حملات پیشگیرانه ای را انجام دهد که معتقد است به این شکل می تواند مانع از حملات ایران شود؟
+23
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  اعزراییل قرار هست یک کلاس درسی مخصوص شنا در مدیترانه برای صهیونیست ها بگذارد
  25
  9
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  رژیم صهیونیستی؟ اسم این کشور اسرائیله و اسرائیل باقی میمونه.
  16
  24
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  من نمیدونم این مقاله رو کی نوشته ولی خیلی یکجانبه است ایران در مقابل اسرائیل هیچ شانسی نداره
  17
  22
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  [::Zaall - اصفهان، ایران::] والا با شروع انقلاب مردم عراق و لبنان فعلا اخوندها به بیابان نوردی و فرار نزدیکترن که! برای مثال کدوم یکی از حملات اسرائیل در سوریه به سپاه و حزب الله جواب داده شده؟ خودتو گول میزنی یا فقط داری با تکرار این شعارهای جمال عبدالناصر به خودت دلخوشی میدی؟از اطاق خواب چلاق علی و زن و بچه اش هم حتا مدرک و سند بیرون اوردن ، بعد تو از بدریا ریختن چنین ملتی حرف میزنی!؟ خب تو هم مرد باش و مثل اونا اگه چیزی میگی عمل کن دیگه!!! خدای مزخرف گویی شدین.
  1
  7
  یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. اسراهیل مشگل کم آبی دارد. از شنا و استخر شنا خبری نیست. معمولا استخر شنا تخصص آخوندا هست. مشتری هم قاری قران. و بسیجی‌
  2
  4
  یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۳
  نظر شما چیست؟